Patrio
19.08.10,13:45
Dobrý deň poraďáci.
Chcem sa len spýtať jednu vec.
Pracujem v istej firme ako živnostník a rád by som podal výpoveď.
Žiaľ neviem, ako to funguje pri živnostníkoch.

V zmluve mám napísané: Zmluva je uzatvorená na dobu neurčitú a vypovedať ju môže objednávateľ aj zhotoviteľ písomne s 2mesačnou výpovednou lehotou a to aj bez uvedenia dôvodu.

Ako živnostník, ktorý ponúka služby tejto firme, musím dodržať stanovenú dobu výpovede?
Kdesi som čítal, že živnostník môže ukončiť kontrakt behom jedného dňa s objednávatelom. Je tak?

Ďakujem vám vopred za odpovede.
Tweety
19.08.10,11:48
Dobrý deň poraďáci.
Chcem sa len spýtať jednu vec.
Pracujem v istej firme ako živnostník a rád by som podal výpoveď.
Žiaľ neviem, ako to funguje pri živnostníkoch.

V zmluve mám napísané: Zmluva je uzatvorená na dobu neurčitú a vypovedať ju môže objednávateľ aj zhotoviteľ písomne s 2mesačnou výpovednou lehotou a to aj bez uvedenia dôvodu.

Ako živnostník, ktorý ponúka služby tejto firme, musím dodržať stanovenú dobu výpovede?
Kdesi som čítal, že živnostník môže ukončiť kontrakt behom jedného dňa s objednávatelom. Je tak?

Ďakujem vám vopred za odpovede.
Musíš postupovať podľa zmluvy a v nej máš uvedené, že ju musíš vypovedať písomne s VD 2 mesiacov. Takže nevidím v čom máš problém. A podotýkam, nie je to žiadosť o ukončenie PP.
Economic
19.08.10,11:53
Dobrý deň poraďáci.
Chcem sa len spýtať jednu vec.
Pracujem v istej firme ako živnostník a rád by som podal výpoveď.
Žiaľ neviem, ako to funguje pri živnostníkoch.

V zmluve mám napísané: Zmluva je uzatvorená na dobu neurčitú a vypovedať ju môže objednávateľ aj zhotoviteľ písomne s 2mesačnou výpovednou lehotou a to aj bez uvedenia dôvodu.

Ako živnostník, ktorý ponúka služby tejto firme, musím dodržať stanovenú dobu výpovede?
Kdesi som čítal, že živnostník môže ukončiť kontrakt behom jedného dňa s objednávatelom. Je tak?

Ďakujem vám vopred za odpovede.

Ak si živnostník, nejedná sa o pracovný pomer, kedy by si mohol skončiť dohodou, pracuješ na základe nejakej zmluvy. Treba postupovať v zmysle ustanovení alebo článkov zmluvy. Máš tam teda 2mesačnú výpovednú lehotu podľa všetkého, teda ak dáš výpoveď dnes, začína plynúť 1. 9. , skončíš 31.10. 2010. Teda od 1. 11. si voľný.
Patrio
19.08.10,11:54
Musíš postupovať podľa zmluvy a v nej máš uvedené, že ju musíš vypovedať písomne s VD 2 mesiacov. Takže nevidím v čom máš problém. A podotýkam, nie je to žiadosť o ukončenie PP.
Len som chcel vediet, ci je nutne dodrzat vzpovednu lehotu. Ak nie, ukoncil by som to hned, no zial, ked je to ako hovoris, musim cakat 2 a pol mesiaca ak podam vypoved
Tweety
19.08.10,11:55
Len som chcel vediet, ci je nutne dodrzat vzpovednu lehotu. Ak nie, ukoncil by som to hned, no zial, ked je to ako hovoris, musim cakat 2 a pol mesiaca ak podam vypoved
Prečo 2 a pol mesiaca? len 2 mesiace.
Patrio
19.08.10,11:56
hmmm, presne to som nechcel pocut :'(
Ale dakujem za odpoved
Tweety
19.08.10,11:58
hmmm, presne to som nechcel pocut :'(
Ale dakujem za odpoved
Bohužiaľ, ak je takto stanovená VD, nedá sa svietiť.:)
aksas2
19.08.10,11:58
čakať na čo? Pokiaľ chceš uzavrieť zmluvu s iným objednávateľom, tak možeš, si živnostník, teda si sáme sebe pánom, nemusíš čakať ako zamestnanec na ukončenie niečoho, aby si mohol ísť do nového, samozrejme pokiaľ v tejto zmluve nemáš dohodnuté nejaké obmedzenia
Tweety
19.08.10,12:00
čakať na čo? Pokiaľ chceš uzavrieť zmluvu s iným objednávateľom, tak možeš, si živnostník, teda si sáme sebe pánom, nemusíš čakať ako zamestnanec na ukončenie niečoho, aby si mohol ísť do nového, samozrejme pokiaľ v tejto zmluve nemáš dohodnuté nejaké obmedzenia
VD je stanovená v zmluve.:)
Economic
19.08.10,12:02
čakať na čo? Pokiaľ chceš uzavrieť zmluvu s iným objednávateľom, tak možeš, si živnostník, teda si sáme sebe pánom, nemusíš čakať ako zamestnanec na ukončenie niečoho, aby si mohol ísť do nového, samozrejme pokiaľ v tejto zmluve nemáš dohodnuté nejaké obmedzenia

Presne tak, budeš vo výpovednej lehote a to čo neurobíš nevyfakturuješ. Ale ozaj platia všetky ustanovenia a postup, ako je zmluvne dohodnuté. Podmienky tu nevidíme. Podľa mňa môžeš začať pracovať vo výpovednej lehote pre iného partnera... No tu bez nazretia do zmluvy, môžeme len všeobecne poradiť.
aksas2
19.08.10,12:07
VD je stanovená v zmluve.:)
ja viem, že je ale može mať predsa dve zmluvy popri sebe ako píše Economic:)
Patrio
20.08.10,07:23
Ved to, nemozno podpisat iny kontrakt, lebo v zmluve mam 8hodin denne a s vypovednou lehotou 2 mesiace a preto 2 a pol mesiaca lebo 2mesiace + polovica z tohto mesiaca
Economic
20.08.10,07:50
Ved to, nemozno podpisat iny kontrakt, lebo v zmluve mam 8hodin denne a s vypovednou lehotou 2 mesiace a preto 2 a pol mesiaca lebo 2mesiace + polovica z tohto mesiaca

Veď to nie je pracovná zmluva. Živnostníci predsa makajú od rána do večera, keď je treba. Nik ho za to nepostihne. Je to jeho šikovnosť.