Danico
19.08.10,13:45
Viete poradit niekto serioznu firmu na sprostredkovanie a vytvorenie offshore spolocnosti ?
rickman
19.08.10,12:02
mimotemy Takychto poziadaviek bude podla mna pribudat so stupajucim diletanstvom tejto vlady :).
Danico
19.08.10,12:32
Ved prave, po ohlasenych zmenach mi hrozi narast odvodov o cca 300 EUR mesacne, plus dalsie zo zdravotneho poistnenia, doteraz to bolo celkom OK, kedze zo zavislej cinnosti som platil zo stropu cca 2800 EUR, cize skoro max, a tak zo zivnosti to bol len zbytok do stropu, nemocenske nic - nizky strop atd ... cize naklady na offshore nebudu vyssie ako zvysene odvody ...
A najviac ma se*ie ze som ich este aj volil ...
darkangel
20.08.10,12:17
A najviac ma se*ie ze som ich este aj volil ... tak s tymto mas pravdu.

mam pocit ze maju v plane zlepsit podmienky pre malych podnikatelov a male firmy. neviem ci si nezmylili pojem korupcia a konkurencia ..
profesional
20.08.10,17:17
!!! POZOR !!! - Zalozit offhsore spolocnost a proste si z nej vystavovat faktury na Slovensko alebo proste so zahranicnou offshore spolocnostou na nasom uzemi moze mat v pripade ak nevies presne ako na to FATALNE NASLEDKY.
Stat sa proti ludom co sa o nieco take snazia pomerne ucinne brani.
Napriklad:

Ak konatel alebo iny statutarny organ offshore spolocnosti sa zdrziava na uzemi SR viac ako 183 dni v roku, spolocnost je nasim rezidentom a patri pod nasu danovu a odvodovu legislativu ako vsetky tunajsie spolocnosti.

Prelievanie zisku do materskej spolocnosti za ucelom zdanenia v inej krajine ako je to bezne vo viacerych krajinach u nas nie je mozne.

Fakturacia neexistujuceho plnenia medzi dvomi spolocnostami, hoc vlastnenymi tou istou osobou" je trestna.

Plnenia medzi majetkovo alebo personalne prepojenymi osobami (spolocnostami) musia byt podlozene znaleckym posudok ktory stanovi skutocnu hodnotu plnenia.

Institut zabezpecenia dane sposobuje to ze z faktur ktore pridu z mimo EU nemozes zaplatit plnu sumu. Ale iba 91,50 % a ostatne musis odviest na Danovy Urad Bratislava I ako zabezpecenie dane a zahranicna spolocnost musi u nas podavat danove priznanie a ziadat o navratku dane. Ak to neodvedies, v lepsom pripade ta caka iba dorubenie plus penale plus uroky z omeskania, v horsom pripade trestne stihanie.

Ak daniari uvidia v tvojom uctovnictve fakturu od offshore spolocnosti, tak si pis ze si ta podaju. Myslis ze to ustojis? To iste plati ak takuto spolocnost budes mat ako vlastnika alebo spoluvlastnika v obchodnom registri.

Takze iba zalozit offshore spolocnost nic neriesi. Je to velmi zlozita problematika a ak nemas prisluchajucu znalest medzinarodneho danoveho prava, medzinarodneho obchodneho prava, medzinarodneho prava upravujuceho cezhranicny financny styk, vnutrostatne danove a odvodove pravo krajin ktorych sa to tyka, tak to radsej nerob. Inak skoncis velmi rychlo pred senatom okresneho sudu v sidle krajskeho sudu so zalobou z Kratenia dane a poistneho alebo Neodvedenia dane a poistneho.

Rovnako a najdu ludia co si myslia ze dokazali dodrzat vsetku danovu legislativu. Ale robia vsetko cez prijmove doklady. Ale je tu jeden problem. Financne toky cez hranice EU su upravene medzinarodnymi predpismi. Takze ak vystavis napriklad prijmove pokladnicne doklady medzi EU a nie EU firmou a to ci uz z hladiska sumy, intervau a dalsich veci, tak mozes skoncit na krku s pruserom pre porusovanie medzinadornych predpisov o financom obehu co u nas v praxi znamena trestne stihanie pre legalizaciu prijmov z trestnej cinnosti.

Ak ale aj tak este stale chces proste iba offshor spolocnost a myslis si ze to proste zvladnes, tak napis v ktorej krajine ju chces mat. Osobne spolupracujem s pravnikmi a ich firmami vo viacerych krajinach, tak rad poradim. Ale potrebujem vediet krajinu ktoru chces. Aktualne mame realne offshore uz iba 33 krajin a z toho 21 vobec neodporucam.

Ak chces, napis mi privatnu spravnu kde uved: kolko chces "zdanit podla zahranicnych predpisov" - nemusis uvadzat presnu sumu, staci ak uvedies nejaky interval nech mam obraz. Rovnako uved ci tie zisky ti plynu priblizne rovomerne, alebo narazovo v istych obdobiach, z akeho pravneho titulu (z akeho biznisu) zisky vznikaju, ako dlho podnikas, nejaku kratku historiu. Tiez ci je firma platcom DPH. A skusim ti poradit aspon zakladne nastrahy.