zk24
19.08.10,14:19
Ahojte,

mohli by ste mi prosim pomoct vyplnit prihlasku k registracii danovnika - FO na Dan z prijmov?

Vyplnam to tlacivo cez Form studio a hned na prvej strane:
1. Rodne cislo - tu mam uvadzat rodne cislo cudzinca / ukrajinca alebo cislo pasu alebo niecoho? DIC este nema a slovenske rodne cislo tiez nie

2. Druh danovej povinnosti:
Zaskrtnem Dan z prijmov fyzickych osob - tu mi vsak program papuluje ze som nezaskrtla ani jednu z nasledujucich moznosti:
08-zo závislej cinnosti a funkcnych pozitkov
09-vyberaná osobitnou sadzbou dane

Musi byt zaskrtnuta jedna z tych moznosti?

3. Adresa trvaleho bydliska:
tu mám uviesť ukrajinske bydlisko alebo podľa povolenia na pobyt, kde má pobyt na Slovensku - respektive sídlo?

4. Zastupovanie v danovom konani:
Musi mat zastupovanie v pripade ze neovlada slovensky jazyk?

5. Príloha 2: Vydanie osvedcenia:
Tu mam udavat osvedcenie od Zivnostenskeho registra alebo Obchodneho? Kedze je povinne zapisany v ORSR?

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskafo.pdf


Dakujem.
zk24
19.08.10,17:09
No trosku som sa uz pohla, aj tak mam vsak pochybnosti o mojom bode 3 a 5:

3) Na vypise zo zivnostenskeho registra je bydlisko uvedene na ukrajine a na vypise z obchodneho registra je bydlisko bratislava... Tak som dala Bratislavu :D

5) Kto vydal osvedcenie?
Zivnostensky urad alebo ORSR? Kedze zahranicna osoba vznika az zapisom do ORSR. Ak tam dam OS ORSR, tak neviem cislo rozhodnutia, ale na zivnostenskom liste su cisla opravnenia...

Viete mi niekto poradit?
VieraPopluharova
19.08.10,18:30
Zuzi a preco nerobis prihlasku priamo cez www.drsr.sk? Tam by Tam by Ta to malo same navigovat.
VieraPopluharova
19.08.10,18:34
zk24
19.08.10,18:36
Prikladam link http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskafo.pdf teda ak ide o podnikatela a nie o zamestnanca

Ahoj Vierka,

no len to je .pdf nie je to tlacivo na vypisovanie. A v tych ich pouceniach na vyplnenie nie su take detaily ako ja potrebujem. Su pisane vseobecne pre Slovaka, nie pre cudzinca. Nejako som uz vyplnila a uvidim na urade... :confused:
VieraPopluharova
19.08.10,18:38
Mas pravdu, ale myslim, ze plati pre vsetkych, ale tiez uz sa mi stalo, ze som prisla s takto vyplneným tlacivom na DU a dali nahradne dvojstranove ich a vyplnovala som nanovo.Nezavidim Ti.
zk24
19.08.10,18:42
Mas pravdu, ale myslim, ze plati pre vsetkych, ale tiez uz sa mi stalo, ze som prisla s takto vyplneným tlacivom na DU a dali nahradne dvojstranove ich a vyplnovala som nanovo.Nezavidim Ti.

TLacivo je dobre, je pre FO - zivnostnika. Len som nevedela ci uvadzat udaje zo zivnostneskych listov alebo z obchodneho registra, kedze je povinne zapisany v ORSR. Na ZL a vypise z OR ma uvedene rozdielne trvale bydliska, takisto vznika zapisom do OR, a teda ci tam udavam teda rozhodnutie vydal Okresny sud alebo Obvodny urad. Medzi vydanim ZL a zapisom do OR je pol roka rozdiel. A teda ak by sa to riadilo ZL, tak nesplna podmienku registracie do 30 dni, tak nejako som sa rozhodla vyplnit to podla obchodneho registra.

I ked klasicky zivnostnik to vyplna podla ZL. Hm... :(