koexpres
19.08.10,14:28
Ak mi poštár zásielku iba hodí do schránky a odosielateľ chce vymáhať peniaze za jej doručenie, ako mi dokážu, že som ju prevzal, či stačí že oni majú doklad, že zásielku zaslali ?
zalobaba
19.08.10,12:31
Ak mi poštár zásielku iba hodí do schránky a odosielateľ chce vymáhať peniaze za jej doručenie, ako mi dokážu, že som ju prevzal, či stačí že oni majú doklad, že zásielku zaslali ?


Ak zásielka nebola doporučená, nie je možné, aby mali relevantný doklad o zaslaní. Tuším tu má opäť niekto problém s bambusovými ponožkami, pirulami alebo depilačným strojčekom. :D
koexpres
20.08.10,06:17
Ak zásielka nebola doporučená, nie je možné, aby mali relevantný doklad o zaslaní. Tuším tu má opäť niekto problém s bambusovými ponožkami, pirulami alebo depilačným strojčekom. :D

Áno, ide o firmu Helvetia Apotheke . Čo s tým ?
linko1
20.08.10,06:20
bola zásielka zaslaná doporučene alebo obyčajne, ak obyčajne tak je to bezpredmetné nakoľko tieto zásielky sa nikde na pošte neevidujú
profesional
20.08.10,06:36
Aj keby to hned zaslali doporucene tak nic s tym. Proste to yhod do kosa. Nakolko ide o protizakonnu obchodnu praktiku s ohladom na to ze medzi tebou a predavajucim by mala vzniknut tzv. spotrebitelska zmluva (ako druh nie typ zmluvy) a na to mame v Obcianskom zakonniku osobitne ustanovenia. Aj keby teda hned mali potvrdenie ze ty si zasielku prebral, kedze nemaju doklad o tom ze ty si si nieco vedome objednal s vedomim ze za to budes musiet zaplatit, tak nevznika medzi Vami kontraktualny vztah a ty mozes kludne to co ti poslali zahodit a nic im platit nemusis.
arizona
20.08.10,06:48
Síce iný názov firmy, ale praktiky rovnaké...

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/lamparen/38834
http://staznosti.sme.sk/cpas/814/NaturaMed-Pharmaceuticals-sro.html

Síce sa všade píše, že hodiť d koša, ale najlepšie je napísať im doporučný dopis a ten si odlož, lebo Ti môže ešte aj po dlhej dobe prísť nejaký pozdrav od vymáhačskej firmy. (aby si mala dôkaz) Mne sa ozvali (nie táto firma) po dvoch rokoch, našťastie som našla ústrižok a kopiu listu. Tak dali konečne pokoj.
Pidgey
20.08.10,06:57
No, k bambusovym ponozkam :), mne tiez pani volala, ci by som mal zaujem o tie ponozky, prva zasielaka za cenu postovneho ( 2.95 € tusim - platilo sa az na zaklade prilozeneho seku v baliku, cize nic dopredu). Po telefonate mi priala najprv zmluva, resp odmienky dorucovania, kde sommal potom asi 3-4 tyzdne cas reagovat ci s tym suhlasim,alebo nie (stacili aj telefonicky, mailom), az nasledne prisla zasielaka (ked som neodpovedal). Nakolko som si to chcel pozriet o ake ponozky ide , tak som si nechal prvu zasielku poslat, potom som im to postovne zaplatil. Potom som jednoducho iba poslal mail so ziadostou o ukoncenie zasielania a bolo. Aj mi prisla odpoved potvrdenie ukoncenia zasielana. Mal som so zaciatku obavy, ci s tym nebudu problemy, nakolko takymto firmam moc neverim,ale kupodivu to bolo cele uplne koser, ziaden naznak natahovaciek z ich strany. Spravali sa presne tak ako mi to pani vysvetlila pri ich prvom telefonate. Predpokladam, ze ak sa niekto dostane do problemov s takymto druhom zasielky, chyba je v znacnej mierne na jeho strane, ked si niekto myslel ze sa to vyriesi odignorovanim. Napisat jeden mail s jednou vetou o ukonceni je to najjednoduchsie ako to cele uzavriet. Ako ale postupovat ked uz bola zasielka zaslana...? nastastie som toto nemusel riesit. Mozno som jeden mala s pozitivno-normalnymi skusenostami s danou firmou.

P.S. samozrejme si celu korespondenciu zazalohujem, aby som mal v pripad epotreby nejake doklady k argumentacii
koexpres
20.08.10,07:27
Zmluva písomná tam neexistuje, ale oni majú nahraté, že som telefonicky súhlasil so zaslaním skúšobnej zásielky zdarma, oni všetky telefonáty nahrávajú.
Tamila
20.08.10,07:35
K tým ponožkám - môj muž si ich strašne chváli, nepotí sa v nich noha.
zalobaba
20.08.10,07:40
Zmluva písomná tam neexistuje, ale oni majú nahraté, že som telefonicky súhlasil so zaslaním skúšobnej zásielky zdarma, oni všetky telefonáty nahrávajú.

Počul si tú nahrávku ?:cool:
VieraPopluharova
20.08.10,07:47
K tym ponozkam, zatial som s nimi nemala problemy , odoberala som od nich ponozky asi rok, nakolko aj moj muz po odskusani nechcel v nicom inom chodit, teraz mame zasobu,zmluvu som riadne vypovedala pisomne, a este i telefonicky som si to overila, pani bola zlata , zmluvu mi zaslali, nechodi mi od nich uz nic, ale ked budem chciet, ze staci zavolat.
Myslim, ze i klient, alebo ak mi nieco taketo pride i ked je to nevyziadane, je lepsie si to pozriet ako hned hodit do kosa, poriadne precitat a radsej si najst cas a pisomne im oznamit, ze si neprajem ziadne nevyziadane zasielky.Potom by nemal byt problem a som kryta.
Tamila
20.08.10,07:52
Dá sa dohodnúť aj frekvencia zasielania, napríklad 4 páry za 10 mesiacov. Všetko sa dá s nimi dohodnúť písomne alebo telefonicky.
koexpres
20.08.10,09:57
Nepočul, ale predpokladám, že nie je problém nahrať si telefonické hovory a oni sa k tomu aj priznávajú, lebo zahlasujú, že váš hovor bude v nejakom záujme nahrávaný.
buchač
20.08.10,14:55
Ak mi poštár zásielku iba hodí do schránky a odosielateľ chce vymáhať peniaze za jej doručenie, ako mi dokážu, že som ju prevzal, či stačí že oni majú doklad, že zásielku zaslali ?
Ako dokážu ???
Predsa NIJAKO...

Reakcia na upomienku...moja ...;):rolleyes::D
Odvtedy mi nič neprišlo , ani šeky za neuhradenú faktúru , ani penále naviac ....nič , nada , newer ...;)
Firma bola iná , nie bambusovo - ponožtičková , ale aplikácia takéhoto textu zatiaľ pomohla vždy ...:D:D:D:D:D


Či zabudol alebo nie , nie je podstatné ...

Podstatné je , že som si nič neobjednával a ani nič nedostal , žiaden balíček ...

Objednal som si len prvý , tzv. uvítací balíček , nič iné . Žiadne ďalšie ma nezaujímali .
V mojom prípade totiž biznis funguje trochu inak .

Totiž tak , že JA určujem podmienky , čo si kúpim , kedy , kde a za koľko ....
Nik INÝ mi nebude v podstate určovať a vnucovať svoje podmienky ...
A nemienim míňať svoje peniaze na poštovné a vracať nejaké balíčky hore dole po svete , tak ako je to aj v niektorých iných firmách .

Keďže som si žiadne neobjednal , tak predpokladám , že ste mi ani žiaden neposlali .
Ak áno , bol by som rád , ak by ste mi dokladovali moju objednávku , respektíve Vašu dodávku – expedíciu , na forme nezáleží .
Ak áno , poslali ste mi ich ??? Vaša smola ...na internete je dosť dôkazov aj o nekalých praktikách vašej spoločnosti , stačí si len prečítať .
Normálna – seriózna firma totiž svoje produkty , za ktoré požaduje aj finančný obnos , zasiela doporučenou zásielkou a nie len obyčajnou .
Hádam mi nechcete tvrdiť , že ste mi niečo poslali , cestou sa to niekde stratilo / nič nové pod slnkom .../ a ja to mám ešte aj zaplatiť ???

Toto snáď hádam nemyslíte vážne !!!
Bol by som rád , keby ste neurážali moju inteligenciu .

Vašu upomienku chápem a zároveň aj beriem ako pokus o vydieranie podľa § 190 Trestného zákona .
V prípade , ak by sa Vaše nátlakové akcie opakovali , budem nútený posrúpiť celú záležitosť orgánom činným v trestnom konaní a obrátim sa aj na svojho právneho zástupcu .
arizona
20.08.10,15:21
ufff!!! dobrééé !
iriska
22.08.10,09:54
Ja som im napísala podstatne kratší a k veci text a tiež to pomohlo...
Laco-monter
22.08.10,10:05
To sú špinavé ťahy, účelovo a vopred pripravené na to aby vytiahli od ĺudí peniaze.

Stačí sledovať Lampáreň na Markíze,

tam je plno takých prípadov.