spell
07.11.05,11:48
Poradte mi prosím , zamestnanec s.r.o., pracuje v zahraničí 3-4 mesiace. Sídlo fy je na slovensku. Má mať zahraničný cestovný prikaz s vyúčtovaním ako pri cestach do zahraničia /stravné a vreckové/ , alebo sa mu hradí cesta vo forme diet ktoré sa dohodnú pred nástupom v pracovnej zmluve .

Dakujem
Evanka
07.11.05,11:28
Poradte mi prosím , zamestnanec s.r.o., pracuje v zahraničí 3-4 mesiace. Sídlo fy je na slovensku. Má mať zahraničný cestovný prikaz s vyúčtovaním ako pri cestach do zahraničia /stravné a vreckové/ , alebo sa mu hradí cesta vo forme diet ktoré sa dohodnú pred nástupom v pracovnej zmluve .

Dakujem Ak vyšle zamestnávateľ svojho zamestnanca do iného miesta ako je miesto jeho výkonu práce, uvedené v pracovnej zmluve, patria mu náhrady ako pri pracovnej ceste, v danom prípade zahraničnej PC. Patrí mu náhrada cestovného podľa dohodnutého dopravného prostriedku, náhrada stravného v plnej výške, ak nemá zabezpečenú celodennú stravu. V opačnom prípade sa kráti stravné presne podľa §13 ods 7. z. o cest. náhradách. Vreckové mu patrí vo výške 5-40% stravného (vreckové sa podľa dĺžky pobytu v určitom dni tiež úmerne kráti). Podľa mňa sú tieto náhrady fakultatívneho charakteru.