brikina
19.08.10,16:36
viem , že tu toho je kvantum, ale stale sa motam, prosim uvedte ma na spravnu mieru.

syn sa narodil 12.1.2008 - RD som začala poberat niekedy v 7/2008. Za jedne mesiac 1/2010 som dostala zvýšenú RD teda tych 256,-€ o ktore som poziadala. Teraz idem od 23.8.2010 do prace a chceme s manželom nech on pobera rodičovský príspevok, od 1.11. mame vybavenu skolku. A teraz otázka:

manžel má aj PP a je aj SZČO. U zamestnávateľa by nemal problém, ale môže mať príjmy zo živnosti? Mne sa zdá že nie - kvoli tomu že v januári tohto roku som požiadala o to aby ma posudzovali podla noveho znenia zákona. Ale mozno ma vyvediete z omylu. A ak by nemohol poberať prijmy, JE NUTNE POZASTAVIT ZIVNOST? alebo staci len nemat príjem za tie dva mesiace?

VELKA VDAKA VSETKYM
lienocka001
19.08.10,14:55
nie nemoze mat aktivnu zivnost ani PP ani pracovat na dohodu a pod.
brikina
19.08.10,15:06
takže musí si ju pozastaviť?
lienocka001
19.08.10,16:13
nestaci ze nebude mat prijem musi pozastavit zivnost... odhlasit sa z soc. poist. zdrav. a znovu sa prihlasit ako osoba na RD aj vsetky dohody a pod.. kedze u neho sa uz bude vztahovat zakon od 1.1.2010 toto nestastne ustanovenie sa ma zrusit... ale teraz stale plati...
skoda ze si sla na zvyseny RP na ten jeden mesiac..
Nemohol sa o maleho starat niekto z rodiny.. resp. nahlasit na UPSVaR ze sa o neho stara tetka, babka a pod. manzel nech si vezme neplatene volno z prace... a budes poberat tych 41 EUR mesacne a poziadas o satnikove 25 percent zvysnej sumy z RP do jeho troch rokov, nuz vy musite vediet co je pre vas lepsie.. na tie dva mesiace.. prip. opatrovatelka so zivnostou..

samozrejme musi aj zamestnavatela poziadat o poskytnutie RD
brikina
19.08.10,18:50
ved prave, dlho som sa nevytesovala z toho jedneho mesiaca s vyssou rodicovskou.skoda...musime nieco vymysliet, velka vdaka...