ivus1990
19.08.10,21:20
Ahoj! Prosím o radu. Dnes sme kúpili kartu do satelitu a po vložení a načítaní pýta stále heslo. Máme ešte 13 pokusov zo šestnástich a nevieme ako ďalej.
Prosím neviete poradiť podrobný postup aktivácie karty? Vďaka za každú radu, alebo skúsenosť.
Ak som to zaradila do zlej témy, prosím o ospravedlnenie.
Vlado40
19.08.10,19:22
220870
19.08.10,19:31
Ja som sa registroval práve včera.Bolo bez problemov cez web za pár minút.No problem.je to to číslo pod čiarovym kódom najskôr sa musíte na stránkach skilink registrovať príde vám od nich mail a až potom po otvorení svojho účtu zadáte číslo karty cez svoj účet..
ivus1990
19.08.10,19:41
Rada by som sa opýtala. Teraz mi nejde možno priamo o registráciu, ale o to, či pred registráciou pýtalo od Teba heslo? Ide o to, že som čítala, že registrácia je potrebná až po niekoľkých dňoch, pričom karta beží. Nie som si istá, či sme správne postupovali pri vložení karty.
220870
19.08.10,19:49
Karta nepôjde pokiaľ ju nezaregistrujete.Po registrácii vám pôjdu zadarmo všetky volné programy tj slovenské a české bez časového obmedzenia .Platené vám pôjdu dva mesiace zadara.potom ich vypnú.Ale preto aby váš satelitný prijímač bol schopný komunikovať s družicou musíte odoslať aktivačný kód ,to je to číslo pod čiarovym kódpom.PRVÉ ČO MUSÍTE UROBIŤ JE REGISTRÁCIA NA ICH WEB-E.Bez toho vám to nepôjde.A potom musíte natočiť parabolu sat prijímača na družicu ASTRA 1D,3A/Ku .Nachádza sa niekde nad severným Francúzkom.
ivus1990
19.08.10,19:53
Vďaka, ideme na to.
ivus1990
19.08.10,21:15
Takže, parabola natočená, registrácia prebehla, e-mail došiel, na TV stále píše kódovaný kanál. Je to v poriadku? Asi ako dlho trvá, kým to pôjde? Resp. čo ešte je treba urobiť? Je treba ešte niečo nastaviť na Openboxe /zadať/? Alebo len čakať ???
Fero11
20.08.10,02:53
Musis pockat na EMM zapisy. Cez menu (v openboxe) by sa malo dat pozriet niekde na zapisy na karte (info o karte a pod ...) mal by tam byt vypisany kanal a datum od kedy do kedy mas na neho zapis.
Receivery openbox poznam len s pocutia, ale predpokladam, ze mas v openboxe taky firmware, ktory prepusta na kartu zapisy (respektive nema bloker). Receivery takehoto typu zvyknu mat citacku conax embedded, cize dokazu citat len conax karty. Vhodnou upravou firmwaru sa z tejto citacky stane uni citacka, ktora si poradi s hocijakou neparovanou kartou.
Dalsi problem moze byt v tom, ze skylink zacal vydavat nove ICE karty, ktore nefunguju vo vsetkych citackach
Problem moze byt aj v tom, ze niesi na spravnej druzici. Overis si to tak, ze skusis naskenovat druzicu a napr. typicky program, ktory je na 23,5 je Noe TV http://www.lyngsat.com/astra23.html Ak ti ten program pojde, tak si spravne.
Odporucil by som ti prekonzultovat to na http://www.openboxforum.cz/ alebo na http://www.ab-forum.info/ ak si nedas rady, tak jedine vyhladat nejakeho sat technika
Fero11
20.08.10,02:58
A potom musíte natočiť parabolu sat prijímača na družicu ASTRA 1D,3A/Ku .Nachádza sa niekde nad severným Francúzkom.
Druzice sa nachadzaju nad rovnikom vsetky :)
220870
20.08.10,04:20
Mňa sa pri kúpe karty pýtali či mi zoberie novú kartu.Tuším tam nastavoval zadával frekvenciu družice.
Ivana 1511
20.08.10,04:55
Dobrý deň, kúpili sme skilink kartu, zaregistrovali, v poriadku to fungovalo asi 10 dní. Teraz mi stále píše vložiť kartu a ja ju tam stále mám. alebo napíše program kódovaný a je to program normálne čo inak kodovaný nie je napr. STV 1 a včera to isté a nešiel vôbec žiadny program pozerať. Vie te niekto poradiť čo s tým?
Deiky
20.08.10,05:26
Aky prijmac máte?
Ivana 1511
20.08.10,05:51
TV máme Philips, ale názov skrinky v ktorej je karta neviem.
Myslím, že by skilink karta mala fungovať v každom prijímači.
220870
20.08.10,06:11
mala ale niekedy treba niektoré parametre preinštalovať alebo nastaviť.Ja mam open box x- 810.Tiež sa tam v čomsi vrtali.
harja
20.08.10,06:18
Mne montovali sky link z firmy. Po inštalácii mi technik povedal, že kartu musím do 20 dní zaregistrovať a na 2 mesiace budem mať platené programy zadara. Na 20. deň sme kartu zaregistrovali cez počítač ( robi syn ) a teraz máme ešte asi 1 mesiac tie programy zadara.
Ivana 1511
20.08.10,11:47
Kartu sme zaregistrovali hneď po inštalácii. Aký názov mám prijímača v ktorom je karta musím doma pozrieť, potom sa ozvem.
Včera večer prestal ísť program a nejde doteraz vôbec žiaden pritom je karta zaregistrovaná a asi 10 dní išla bez problémov. Tak som z toho paf a neviem čo teraz.
Taserda
20.08.10,20:09
Dobrý deň, kúpili sme skilink kartu, zaregistrovali, v poriadku to fungovalo asi 10 dní. Teraz mi stále píše vložiť kartu a ja ju tam stále mám. alebo napíše program kódovaný a je to program normálne čo inak kodovaný nie je napr. STV 1 a včera to isté a nešiel vôbec žiadny program pozerať. Vie te niekto poradiť čo s tým?
Pri vypnutom prijímači vybrať a zase vložiť kartu.Ak neide ani TA3 tak je pohnutá parabola.STV 1 ide iba s kartou.
Taserda
20.08.10,20:10
Musis pockat na EMM zapisy. Cez menu (v openboxe) by sa malo dat pozriet niekde na zapisy na karte (info o karte a pod ...) mal by tam byt vypisany kanal a datum od kedy do kedy mas na neho zapis.
Receivery openbox poznam len s pocutia, ale predpokladam, ze mas v openboxe taky firmware, ktory prepusta na kartu zapisy (respektive nema bloker). Receivery takehoto typu zvyknu mat citacku conax embedded, cize dokazu citat len conax karty. Vhodnou upravou firmwaru sa z tejto citacky stane uni citacka, ktora si poradi s hocijakou neparovanou kartou.
Dalsi problem moze byt v tom, ze skylink zacal vydavat nove ICE karty, ktore nefunguju vo vsetkych citackach
Problem moze byt aj v tom, ze niesi na spravnej druzici. Overis si to tak, ze skusis naskenovat druzicu a napr. typicky program, ktory je na 23,5 je Noe TV http://www.lyngsat.com/astra23.html Ak ti ten program pojde, tak si spravne.
Odporucil by som ti prekonzultovat to na http://www.openboxforum.cz/ alebo na http://www.ab-forum.info/ ak si nedas rady, tak jedine vyhladat nejakeho sat technika
V menu treba CI rozhranie nastaviť na CRIPTOWRKS.
Fero11
21.08.10,03:51
Ako som pisal, openboxy nepoznam, ale ano v CI nastav cryptoworks.
Karticku mas urcite taku modru a mas na nej napisane ICE co znamena Irdeto Cryptoworks embedded, takze mala by fungovat v moduloch cryptow... aj irdeto
Spomenul som aj, ze openbox z vyroby sa dodava zrejme s citackou conax (ale niesom si na 100% isty) takze niekto ti ten firmware musel flashnut aby ti tam fungovala aj skylink karta.
Skus sa pozriet na tie zapisy. Este som zabudol, problem by mohol byt aj v tom, ze mas naopak kartu, videl som prijimace, kde sa karta dava cipom smerom hore, ale v niektorych smerom dole, tak to vyskusaj.
Nechaj to zapnute napr. na STV1 nejakych 10-20 min mozno aj dlhsie, ono ti to mozno naskoci
TomasHC
21.08.10,12:07
Musis pockat na EMM zapisy. Cez menu (v openboxe) by sa malo dat pozriet niekde na zapisy na karte (info o karte a pod ...) mal by tam byt vypisany kanal a datum od kedy do kedy mas na neho zapis.
Receivery openbox poznam len s pocutia, ale predpokladam, ze mas v openboxe taky firmware, ktory prepusta na kartu zapisy (respektive nema bloker). Receivery takehoto typu zvyknu mat citacku conax embedded, cize dokazu citat len conax karty. Vhodnou upravou firmwaru sa z tejto citacky stane uni citacka, ktora si poradi s hocijakou neparovanou kartou.
Dalsi problem moze byt v tom, ze skylink zacal vydavat nove ICE karty, ktore nefunguju vo vsetkych citackach
Problem moze byt aj v tom, ze niesi na spravnej druzici. Overis si to tak, ze skusis naskenovat druzicu a napr. typicky program, ktory je na 23,5 je Noe TV http://www.lyngsat.com/astra23.html Ak ti ten program pojde, tak si spravne.
Odporucil by som ti prekonzultovat to na http://www.openboxforum.cz/ alebo na http://www.ab-forum.info/ ak si nedas rady, tak jedine vyhladat nejakeho sat technika

Pri Skylinku je EMM prd platne, lebo zapisom sa ulozi platnost kanalu "od - do", takze ak zablokujes zapisy, tak sa nebude dat pozerat vobec nic. A ked zapis povolis, tak sa Ti sice aktivuje rozsirena ponuka (na 2 mesiace), ale zaroven sa zapise aj koniec platnosti :)

Ale aspon tu je pekne vidiet, kto fical nelegalne na DIGI :D
Fero11
21.08.10,13:46
EMM sa na kartu musi zapisat, lebo potom moze prd pozerat. Ak by tam bol napr bloker, tak sa na kartu nic nezapise.
Mirec32
22.08.10,08:23
Novú SkyLink kartu stačí zaregistrovať po 20 dňoch od prvého vloženia do prijímača. ivus1990 napíš akú máš značku Sat. receivera, určite sa pohneme ďalej.. a ten PIN skús 0000.
najag
22.08.10,08:32
Len aby to nebol prijimac emulacny, na ktorom sa doteraz zadara pozeral DigiTV a teraz, ked sa moze pozerat prd, tak mame smutne oci, kupila sa karta SkyLink, pre ktoru su jasne stanovene podmienky pre licencovany dekodovaci system a nie emulacny a hladame problem v karte......ci nie ? .....:D
ivus1990
22.08.10,08:33
Kartu sme už zaregistrovali /na radu zo začiatku tejto témy/, aj keď viem, že to bola hlúposť. Máme Openbox 800, už som sa spojila s technikom, ktorý by mal v priebehu týždňa prísť. Ten PIN 0000 sme skúšali, nešlo to. Vďaka za snahu, ale sami sa asi ďalej nepohneme.
ivus1990
22.08.10,08:50
Len aby to nebol prijimac emulacny, na ktorom sa doteraz zadara pozeral DigiTV a teraz, ked sa moze pozerat prd, tak mame smutne oci, kupila sa karta SkyLink, pre ktoru su jasne stanovene podmienky pre licencovany dekodovaci system a nie emulacny a hladame problem v karte......ci nie ? .....:D

Určite sme nehľadali problém v karte, karta je rozhodne v poriadku, a ani nemám smutné oči. Problém je niekde inde. Zrejme v nastavení paraboly. Jednoducho som potrebovala poradiť.
najag
22.08.10,08:58
Kartu sme už zaregistrovali /na radu zo začiatku tejto témy/, aj keď viem, že to bola hlúposť. Máme Openbox 800, už som sa spojila s technikom, ktorý by mal v priebehu týždňa prísť. Ten PIN 0000 sme skúšali, nešlo to. Vďaka za snahu, ale sami sa asi ďalej nepohneme.

Takze ide o emulacny satelitny prijimac, ktory nema licencovany dekodovaci system....tu je stanovisko Skylinku k danemu problemu :

Minulý týden /10.08.2010/ přistoupila mezinárodní satelitní platforma Digi TV k dlouho očekávanému kroku – vypnutí systému podmíněného přístupu Nagravision 2 – který se stal v minulých letech cílem pirátského příjmu. Důsledkem tohoto kroku je extrémní zvýšení poptávky původních uživatelů neautorizovaného příjmu Digi TV po přístupových kartách Skylink. Velmi nám záleží na spokojenosti našich nových zákazníků, proto jsme nuceni upozornit je na riziko spojené s použitím jejich přijímače pro příjem programů satelitní platformy Skylink.
Pirátské přijímače nejsou vybaveny licencovaným dekodérem Irdeto/CryptoWorks, a proto nelze zaručit spolehlivou funkci těchto přijímačů s kartou Skylink.
Zákaznické centrum Skylinku je v těchto dnech přetíženo stížnostmi majitelů nelicencovaných přijímačů, kteří reklamují funkčnost karty Skylink. Téměř všechny problémy souvisejí s nekompatibilitou satelitního přijímače s dekódovací kartou.
Majitelům takových přijímačů doporučujeme, aby se obrátili na prodejce, který jim přijímač prodal, a žádali jeho náhradu přijímačem funkčním - vybaveným řádně licencovaným dekodérem Irdeto/CryptoWorks případně certifikovaným dekodérem jiné satelitní platformy působící na našem území. Takovýchto přijímačů je na našem trhu dostatek a dají se pořídit za velmi přístupné ceny.
Mirec32
22.08.10,09:41
Kartu sme už zaregistrovali /na radu zo začiatku tejto témy/, aj keď viem, že to bola hlúposť. Máme Openbox 800, už som sa spojila s technikom, ktorý by mal v priebehu týždňa prísť. Ten PIN 0000 sme skúšali, nešlo to. Vďaka za snahu, ale sami sa asi ďalej nepohneme.
No v Openboxe 800 Skylink karta ide ok , potrebuješ verziu softwéru 5.40.
Pozri aký máš v Menu- nastavenie systému-Systémove informácie.
Dá sa to nahrať aj doma, len potrebuješ k tomu kabel RS232. Možno ho má niekto v tvojom okolí.
Postup:
Najprv odpojíme od prijímača všetky káble, aj sieťový. Je to potrebné pre zamedzenie
možnosti vyrovnania rozdielnych napäťových potenciálov medzi PC a prijímačom pri
zapájaní kábla, ktoré môže zničiť I/O obvod RS232 v prijímači, prípadne v PC. Potom
OpenBox prepojíme s PC pomocou nullmodem – trojžilový kábel s konektormi RS232
– female, piny 5 sú prepojené priamo, piny 2 a 3 prekrížene.

Ak je OpenBox s PC prepojený trvale, vytiahneme len sieťový prívod zo zásuvky 230V,
ostatné káble odpájať nemusíme.

Firmware sa do OpenBoxu nahráva programom F-300 Updater v1.00 a po jeho spustení
je v ňom defaultne nastavený sériový port COM1. Port je v prípade potreby možné
zmeniť v menu Serial Port.

V menu File/Open nastavíme cestu k uloženému súboru s firmware - .wsw
Po kliknutí na tlačítko Update sa vypíše v informačnom okne Updatera hlásenie
Connecting
Teraz pripojíme sieťový kábel do zásuvky 230V.
Program Updater by mal teraz informovať hlásením OK - Connection o úspešnom
pripojení PC - prijímač a v informačnom okne sa začnú zobrazovať informácie o
prebiehajúcom update firmware:
Connecting!
OK! -- Connection
Downloading...
V spodnom progress bare vidíme stav update a na displeji prijímača sa zobrazujú tri
pohyblivé vodorovné čiarky. Keď je celý firmware uploadovaný do prijímača (čo trvá
niekoľko minút), objaví sa v info okne programu Updater hlásenie:
Wait, please!
Don't Power Off!
a na displeji OpenBoxu svieti číslica 0.

V tejto fáze sa nesmie OpenBox odpojiť od siete 230V
pretože prebieha vlastný flash pamäte v prijímači!!!

Ukončenie flashu oznámi Updater hlásením
OK! -- Complete to update STB!
a na displeji Openboxu svieti číslica 8.
Teraz musíme vytiahnut sieťový kábel zo zásuvky 230V, ak sme mali odpojené LNB
a signálové káble, pripojíme ich, prípadne odpojíme nullmodem a prijímač zapojíme do
siete 230V.
Prijímač obyčajne netreba resetovať, všetky nastavenia - setting aj key's zostanú
zachované. Niekedy je však vo firmware zmena, ktorá reset po update vyžaduje, autori
firmware to vtedy oznámia. V takom prípade si nastavenia pred resetom zazálohujeme
napríklad programom POBEdit.
Prijímač resetujeme v menu Installation/Initialize STB. Pôvodný kód, ktorý bude
prijímač vyžadovať je 9200.
Čítačku je potrebné nastaviť na Cryptoworks.
Firmware a F-300 Updater v1.00 ti pošlem na email ak chceš.
Fero11
23.08.10,04:49
A mas to vybavene :)