mfelam
20.08.10,08:47
od februára som zaevidovaný na UPSVaR a popritom pracujem za minimálnu mzdu na dohodu. kedže dohoda mi nevyhovuje chcem využiť možnosť podnikateľského príspevku na živnosť, absolvoval som školenie a vytvoril som si podnikateľský plán, s ktorým teraz čakám na odpoveď. problém ale nastal vtedy keď som zarobil aj niečo mimo. vplyvom nedorozumenia (zábudlivosti zamestnávateľa), mňa zahlásili za mesiac maj ako pracovníka na dohodu na socialku. z úradu mi teraz hrozia vyradením z evidencie a čo je horšie zrušením príspevku. dostal som radu že mam vypýtať od zamestnávateľa potvrdenie, v ktorom bude napísane že som žiadne platby v máji od nich nepoberal. na to sa zamestnávateľ ohradil, že ide o podvod a nechce riskovať pokutu...
neviem si rady nepoznáte niekto riešenie tohto problému?????
veronikasad
20.08.10,09:45
Kolko si zarobil na dohodu u prvého zamestnávatela? Minimálna mzda je 307,70€ mesačne.

Druhý zamestnávatel ti naozaj nedá žiadne potvrdenie, že si zarobil nula, keď do SP išli výkazy aj odvody s tvojim skutočným príjmom. To by bol podvod ...
Llívia
20.08.10,09:59
od februára som zaevidovaný na UPSVaR a popritom pracujem za minimálnu mzdu na dohodu...

Za minimálnu mzdu asi nie, veď obmedzenie príjmu, aby ťa nevyradili z úradu práce je 136,?? EUR.
Llívia
20.08.10,10:02
o... problém ale nastal vtedy keď som zarobil aj niečo mimo. vplyvom nedorozumenia (zábudlivosti zamestnávateľa), mňa zahlásili za mesiac maj ako pracovníka na dohodu na socialku. z úradu mi teraz hrozia vyradením z evidencie a čo je horšie zrušením príspevku. dostal som radu že mam vypýtať od zamestnávateľa potvrdenie, v ktorom bude napísane že som žiadne platby v máji od nich nepoberal. na to sa zamestnávateľ ohradil, že ide o podvod a nechce riskovať pokutu...
neviem si rady nepoznáte niekto riešenie tohto problému?????

Pracoval si u neho v máji? Mal si s ním za máj podpísanú dohodu o vykonaní práce? Predložil si túto dohodu na úrade práce? Má zamestnávateľ dôkaz, že ti za tento mesiac skutočne vyplatil odmenu z dohody?
(Nebolo to tak, že to mali byť peniaze "na ruku", ale zamestnávateľ si to nakoniec rozmyslel?)
mirpo
20.08.10,10:14
Nechaj sa vyradiť z evidencie kvôli prekročeniu zárobku 136,52 Eur v hrubom (aj tak asi nebudeš mať inú možnosť). Následne sa opäť zaeviduj na ÚP po ukončení mesiaca, v ktorom si prekročil príjem. Potom počkáš 3 mesiace a opäť si podáš žiadosť na podnikanie. Kurz ti platí 2 roky, komisiu musíš absolvovať opäť. Stále môžeš pracovať na DoVP, ale nesmieš prekročiť zárobok.
A všetko bude O.K.
Llívia
20.08.10,10:16
Nechaj sa vyradiť z evidencie kvôli prekročeniu zárobku 136,52 Eur v hrubom (aj tak asi nebudeš mať inú možnosť). Následne sa opäť zaeviduj na ÚP po ukončení mesiaca, v ktorom si prekročil príjem. Potom počkáš 3 mesiace a opäť si podáš žiadosť na podnikanie. Kurz ti platí 2 roky, komisiu musíš absolvovať opäť. Stále môžeš pracovať na DoVP, ale nesmieš prekročiť zárobok.
A všetko bude O.K.

Neplatí, že opätovne do evidencie zaradia uchádzača až o 3 mesiace po vyradení a to aj vtedy, ako o vyradenie požiada sám?
mirpo
20.08.10,10:23
Neplatí, že opätovne do evidencie zaradia uchádzača až o 3 mesiace po vyradení a to aj vtedy, ako o vyradenie požiada sám?
Platí, ale v prípade, že bol uchádzač vyradený pre nespoluprácu alebo aj na vl. žiadosť. V tomto prípade ide o vyradenie akoby do zamestnania, nie na vlastnú žiadosť.
Ak UoZ prekročí príjem, predloží doklady a bude vyradený k 1. dňu v mesiaci, v ktorom prekročil príjem.
Zabudla som doplniť, že môže byť zaradený nasledujúcim dňom. Pokiaľ prekročí opäť príjem, bude vyradený alebo nezaradený (podľa toho, či už bude mať rozhodnutie o zaradení). Podmienky platia ako pri vyradení na pracovnú zmluvu.
mfelam
20.08.10,14:04
dakujem ,za rady ,myslím že chybu som urobil ja, nekontroloval som čo podpisujem, ale to bude tak že možem opätovne žiadať o podporu s tym istym projektom o tri mesiace budem štastny. ďakujem