Ivva
20.08.10,09:43
Dobry den, chcela by som sa opytat poradakov ako prebieha znalecke dokazovanie u psychloga pri zvereni dietata do opatery ci sa da voci nemu aj odvolat a podobne.
S expriatelom sa sudim o svojho 5rocneho syna a kedze ho chce do striedavej vychovy a ja s tym nesuhlasim sudkyna nariadila znalecke dokazovanie.
Mate s tym niekto skusenosti?
Velmi pekne dakujem za kazdy prispevok.
samuelovic
25.08.10,17:09
mam za sebou niekoľko dokazovani a nie je to nič hrozne.
Môžeš podať námietku na znalcovi voči zaujatosti ak je dôvod. A podať námietku môžeš až keĎ bude vypracovaný lebo dovtedy nemáš proti čomu. A medzi nami keďže sme si rovný a ženy utláčané, vyhrávajú na 95% ženy.
Ja napr. mam kopec znaleckých posudkov v môj prospech a dovtedy sa musí znalkyňa vyjadrovať kým nepovie že samozrejme že maminka je ideálna napriek ťažkej duševnej chorobe.
Ivva
25.08.10,18:59
Samuelovic dakujem za tvoju odpoved. Mam z toho vsetkeho strach. Ex je taky ze ide aj cez mrtvoly, O dieta sa staram vzorne stale argumetuje tym ze ja byvam v prenajme a on ma 3izb prerobeny byt. Dufam ze to vsetko dobre dopadne, taha sa to uz pol roka. Co vsetko skumaju na tom znalecko dokazovani?
samuelovic
26.08.10,06:09
ťaha sa pol roka nie je správny výraz, ja sa sudujem cez 2 roky akeď mi okr. súd dcéru odklepol, tak krajský to poslal naspať na prehodnotenie, hoci znalkyňa to prehodnocovala už 2x predtým a stále rovnaký výsledok ma isť ku mne.
Znalec skúma vzťah medzi rodičmi a dieťaťom, kto má lepšie osobnostné predpoklady, iq, atď.
Ale v zásade sa to všetko drží hesla ako sa vyjadrila psychologička na sociálke, keď sme ju požiadali o pomoc citujem " ak si myslíte, že zoberiem matke dcéru tak ste na velkom omyle. Aj keby bola schizofrenička, alebo šlapka, vždy to bude matka ............ a povedzme si pravdu pán ....... matka je vždy istá a otec ??????? Kolko detí sa narodí a nemá v krstnom liste otca ale MATKU má vždy!!!!! "
Česť svedomitým pracovníkom sociálky ktorých v prvom rade zaujíma dieťa, no ja som takých ešte žial nestretol, ale verím že sú , len nie v našom meste a v okolí.