Tartarus
20.08.10,10:04
Dobrý deň

Potreboval by som nejaké obrázky na web neviete mi poradiť kde by som našiel obrázky a animácie ktoré nepodliehajú atorskému právu??
Môžem na stránke používať napríklad ClipArt z Microsoft Word???
dragan.michal
20.08.10,09:26
skús kuknúť fotobanku sxc.hu
Su tam aj obrazky ktore mozes pouzit zadarmo
camozzi
20.08.10,10:29
Zadarmo ako zadarmo. Su fotobanky, ktore sice ponukaju obrazky zadarmo, ale ich pouzitie je podmienene na nekomercne ucely, napr. na blog, forum a podobne. Pozri si tiez podmienky pouzitia takeho obrazku, ci nie su zakazane upravy alebo ci nevyzaduju umiestnene spatneho odkazu.
Tartarus
20.08.10,10:40
No ja to chcem na na stránke prezentujúcej stavenu firmu a obrazky mi treba iba na nejaku dekoráciu zahlavia stranky a k textom.
ivka70
20.08.10,11:00
No ja to chcem na na stránke prezentujúcej staveBnu firmu a obrazky mi treba iba na nejaku dekoráciu zahlavia stranky a k textom.

Najlepsie nafotit si ... firmu, logo, nejaku dokumentaciu stavebnu, nejake stavebne stroje ... a mas dekoracii a dekoracii .. a este aj nenapadnutelnych :)
zubro85
21.08.10,07:16
presne tak, vlastna tvorba je najlepsia
Deiky
21.08.10,07:53
Kvalita je kvalita dnesne fotobanky ponukaju nespocetne mnozstvo fotiek v rôznych kategoriach za smiesne ceny... Kedze to ide na web nepotrebujes velke rozlisenie... a foto pre web je taktiez omnoho lacnejsie narozdiel od fotky pre propagaciu na board.. Ked si kupis len moznost pouzivanie s tym ze si nekupis celu licenciu fotky je cena este nizsia... Preto odporucam nakupovat radcsej cez fotobanky, pokial dbas na kvalitu nieje to drahe...

Ak ches usetrit tak si nafot vlastne ako uz bolo napisane..

Svetova fotobanka nespocetne mnozstvo imagov:
http://www.shutterstock.com
dragan.michal
21.08.10,11:04
ja by som išiel skôr cez fotobanky. Preda len, sú tam hotové obrázky, ktoré už nemusíš nejak extra upravovať. Ked si budeľ fotiť sám tak ich potrebuješ potom ešte upraviť do výbornej podoby. Ak to človek nevie, musí si niekoho zaplatiť a v konečnom štádiu to bude stáť viac ako fotka z fotobanky
jareso
27.08.10,07:24
Obrázky môžeš skúsiť pohľadať aj cez katalóg: www.StockPhotos.sk (http://www.StockPhotos.sk) Sú tam zalistované komerčné obrázky aj obrázky zdarma.
matus-x1
29.08.10,21:59
Ujo Google > Obrázky > Rozšírenie hľadanie > filter licencie