day
20.08.10,11:08
ahojte,

idem na jednoduchy chirurgicky zakrok, obvodna doktorka mi povedala, ze nebudem platit, chirurg, cennik som nenasiel, mi povedal, ze budem platit 20€.

OK, ked vsetko dobre dopadne, cert ich ber.

Ale moze doktor dostat zaplatene 2x? Zaplatim ja a aj poistovna?

dakujem
BXLmiami
20.08.10,09:14
Určite je pracovisko,kde nebudeš platiť,ale zjavne tento chirurg to nie je.Poistovna objedná najlacnejší základ a najlacnejšie materiály,najlacnejšie nite atd.Pokiaľ Tvoj lekár chce aspon trochu kvality,tak Ti to dá doplatiť.Poistovna zaplatí to,čo je ochotná na základe zmluvy a ty to doplatís.
Neviem si predstaviť čo aký jednoduchý chir.zákrok,ktorý by stál len 20,0 euro.
day
20.08.10,09:18
Určite je pracovisko,kde nebudeš platiť,ale zjavne tento chirurg to nie je.Poistovna objedná najlacnejší základ a najlacnejšie materiály,najlacnejšie nite atd.Pokiaľ Tvoj lekár chce aspon trochu kvality,tak Ti to dá doplatiť.Poistovna zaplatí to,čo je ochotná na základe zmluvy a ty to doplatís.
Neviem si predstaviť čo aký jednoduchý chir.zákrok,ktorý by stál len 20,0 euro.

odstranenie bradavice (sosovice)
BXLmiami
20.08.10,09:24
20 euro stojí len histologia,odstránenie ako samoplatca sa pohybuje okolo 80,0 euro.Takže zrejme doplatok.
simbata
20.08.10,10:00
Je to bežná platba . Ja som pred 5-timi rokmi platila 500Sk.
Znamienka (sosovice) odstranuje poistovna uplne bezplatne, myslim, len ak tam je podozrenie uz na nejake rakovinove zmeny a pod.
lienocka001
20.08.10,10:07
hej je to tak ako ti pisu.. odstranenie znamienok sa robi bezplatne len ak je nejaky problem... osobne ti poviem mne odstranovali znamienko po tom co mi z neho polku uskrabla macka.. a bolo to bezplatne ale nikdy viac uz tak radsej si priplatim.. pouzili zlu nit stehy sa mi potrhali a mala som problem s jazvou.. aj ten doktor statny no pomoc.. nedostatocne lokalne umrtvenie.. / a to som neni padavka.. po porode ma sili bez umrtvenia/

dalsie som si dala odstranit uz za poplatok.. hoci by som z dovodu zmeny tvaru atd mala narok aj na bezplatne odstranenie tak never again
BXLmiami
20.08.10,10:26
hej je to tak ako ti pisu.. odstranenie znamienok sa robi bezplatne len ak je nejaky problem... osobne ti poviem mne odstranovali znamienko po tom co mi z neho polku uskrabla macka.. a bolo to bezplatne ale nikdy viac uz tak radsej si priplatim.. pouzili zlu nit stehy sa mi potrhali a mala som problem s jazvou.. aj ten doktor statny no pomoc.. nedostatocne lokalne umrtvenie.. / a to som neni padavka.. po porode ma sili bez umrtvenia/

dalsie som si dala odstranit uz za poplatok.. hoci by som z dovodu zmeny tvaru atd mala narok aj na bezplatne odstranenie tak never again
To je presne čo hovorím,videla som kolegovu zmluvu a tam to bolo špecifikované presne-materiál Mesocain na umrtvenie,ak je niekto ako ja,že ho neznášam,smola,Lidocain je trojnásobne drahší,boli dovolené a platené 2 vpichy,ak nestačí tak smola,materiál naj naj lacnejší,ak stehy na tvári tak smola....toto je to.Potom lekár vie dopredu,že to nedopadá dobre,štátny s tým nemá čo spraviť,súkromný si vyberie svoje materiály a doráta to,a potom platí za zlodeja,že vzal 2x.Treba to vysvetľovať,lebo potom na to doplácate vy,nie ten lekár.
day
20.08.10,10:44
otazka bola z dovodu: u obvodnej som sa pytal k platenemu Dr., jednodnova chirurgia - > kvoli rychlemu vybaveniu, ale odporucila ma k "bezplatnemu"

super odpovede, dakujem
lienocka001
21.08.10,18:35
day možno bol problém v lístku teda v diagnóze, čo ti napísala obvodná lekárka a tvoja poistovna to neakceptuje ako dôvod na bezplatné odstránenie znamienka... skús sa spýtať na poisťovni tam by ti to mali ozrejmiť.

ja viem, že moja poisťovňa /Dôvera/ požaduje na bezplatné odstránenie znamienka vyšetrenie u kožnej lekárky a jej odporúčanie / nestačí od obvodnej/ takže môže byť aj v tom problém, že tvoja obvodná lekárka to nevedela a preto to cele vzniklo...