Biba99
20.08.10,11:19
zdravím, posťahovala som si nejaké videoklipy z YouTube cez Free Studio, v avi formáte, napálila na DVD cez CDDVD Burner. Vo videoprehrávači mi vyskakuje oznam, že "nepodporovaný formát". Prečo? Kde je zádrhel? Mám nainštalovaný DiviX Plus Player, prehrávač ho podporuje. Dávnejšie napálené dvd v tomto formáte, mi prehrá bez problémov. Sťahovala som aj cez VDownloader, uložiť "ako", v avi formáte. Vďaka za každú radu. :)
habib
20.08.10,10:02
......stiahni si napr. Mediainfo soft ( http://www.slunecnice.cz/sw/dp-mediainfo/ ) ten ti vypíše komplet info o tom videu a potom budeš vediet viac,nie je .avi ako .avi.

P.S: .avi je kontajner,ktorý obsahuje video a audio kodek a tam bude asi problém
darkangel
20.08.10,10:26
Problem je v codecoch ... to ze mate jeden software ktory to prehra ( pouziva vlastnte dll kniznice na rozkovanie) je uplne ine ako ked mate kodeky co ktore sa instaluju viacmenej pod cely system.

co sa tyka kodekov.. najlepsie je nejaky stiahnut nejaky pack kodekov .

Ja pozuivam tieto uz niekolko rokov..
K-Lite Codec Pack .
dal by som vam aj link ale holt mam maly pocet prispevkov a linky pridavat nemozem.. ale staci google a asi prvy link bude spravny :)


urcite existuje dalsich xyz kodek packov.. rozhodne diskutovzat o tom ktory je lepsi je viacmenej zanedbatelne kedze sa jedna o prehravanie videa.
darkangel
20.08.10,10:27
a pre totaql laikov.. pri instlacii vybrat iba codecs only .. a nic sa vam v systeme nezmeni :)
habib
20.08.10,10:48
....tak tak ale radšej poradím nainštalovat si Vlc Player alebo MPC HC (media player classic home cinema)...ktoré už obsahujú svoje codek balíky a potom človek prehrá všetko,nemusí riešit každy formát.
darkangel
20.08.10,10:55
suhlas.. VLC je dobra volba.. inac HM player je vacsionou aj v codec packoch...
Chobot
20.08.10,12:18
a pre totaql laikov.. pri instlacii vybrat iba codecs only .. a nic sa vam v systeme nezmeni :)

Asi si nepochopil kde je problém. Bibe nepomôže stiahnuť kodeky, pretože jej to neprehrá v stolnom DVD prehrávači. Ten stolový DVD prehrávač má väčšinou podporu filmov komprimovaných kodekom DivX, ale ak vytvoríš avi súbor, nie je isté, že video bude kódované kokekom DivX.

Stiahnutie kodekov pomôže, ak to chce prehrať v PC. Kodeky ale do DVD prehrávača nedá.

Takže Biba - jedine sa uistiť, že keď konvertuješ video, alebo keď renderuješ z nejakého iného, tak videoeditor musí byť nastavený tak, aby použil kodek DivX.

Pozri napr. tento príspevok:

http://www.porada.sk/942088-post15.html
darkangel
20.08.10,12:47
chobot mas pravdu ... ten dvd prehravac som prehliadol ..
habib
20.08.10,13:07
..ono tá otázka je zle postavená,píše že to napálila ,že to ,,videoprehrávač,, neprehrá a potom spomína DivX Plus Player a to určite nie je názov stolného DVD prehrávača,takže z toho ten chaoz...pletie jabka a hrušky
Chobot
20.08.10,13:43
..ono tá otázka je zle postavená,píše že to napálila ,že to ,,videoprehrávač,, neprehrá a potom spomína DivX Plus Player a to určite nie je názov stolného DVD prehrávača,takže z toho ten chaoz...pletie jabka a hrušky

Máš pravdu, možno som to ja zle pochopil. Mala by napísať, aký "videoprehrávač" je vypisuje tú hlášku.
misoft
20.08.10,13:44
Biba99
"Videoprehrávač" - v tomto prípade asi DVD player (stolný) síce podporuje DivX a možno aj Xvid, lenže nepodporuje video súbory pre vysoké rozlíšenie *.mkv, *.h263, *.h264. Keďže do PC je možné nainštalovať hafo kodekov, tak tento to prehrá, lenže DVD player nie - kodeky pre prehrávanie sú stanovené firmware (de facto natvrdo - nemenné). Najlepšie je potom toto video prekonvertovať v PC na jeden z kodekov, ktoré DVD player (stolný) dokáže dekódovať a prehrať.
Bolo tiež spomínané, že nie je *.avi ako *.avi. Presne tak - je to len obal, kontajner (od slov audio video). Ako príklad uvediem všeobecné zo života: lodný kontajner 20 stopový má svoju veľkosť a rozmery, ale jeho obsah môže byť rôzny. Tak isto súbor *.avi (ako obal) môže obsahovať rôzny obsah.

Nezáväzná rada: pokiaľ nechceš "likvidovať" nosiče ako na bežiacom páse, skús si zohnať USB flašku (USB kľúč), pri stiahnutí pred napálením si tam ten súbor prekopíruj a skús prehrať (DVD player iste bude mať USB vstup) na prehrávači. Pokiaľ to prehrá z flašky, tak to potom prehrá aj z nosiča. Ušetríš čas pri napaľovaní nepodporovaného súboru (budeš vedieť, že je potrebná konverzia) i peniaze za pokazené nosiče. :---
Ja to tiež tak robím, stačí ti 2-4 GB flaška.
MilanH
24.08.10,06:35
Pokial sa jedna fakt o stolovy DVD prehravac, tie podporuju Divx len do verzie 5.x (pokial nie je upgradovatelny, potom treba stiahnut novy firmware) novsie video konvertory koprimuju v Divx 6 alebo 7. SKor odporucam stiahnut stary Divx 5.x a potom to prekonvertovat. Preto jej idu aj tie starsie filmy.