Mirka20
20.08.10,11:46
Prosím o radu . Od decembra 2009 do júla som bola na materskej dovolenke a zhruba od polovice júla 2010 som na rodičovskej dovolenke. U zamestnávateľa mám nárok na dovolenku 15 dní pretože mi koncom septembra končí pracovný pomer. Čo sa stane s mojou nevyčerpanou dovolenkou? Mám nárok na jej preplatenie? alebo mi ju môže zamestnávateľ vykrátiť?
veronikasad
20.08.10,09:49
Prosím o radu . Od decembra 2009 do júla som bola na materskej dovolenke a zhruba od polovice júla 2010 som na rodičovskej dovolenke. U zamestnávateľa mám nárok na dovolenku 15 dní pretože mi koncom septembra končí pracovný pomer. Čo sa stane s mojou nevyčerpanou dovolenkou? Mám nárok na jej preplatenie? alebo mi ju môže zamestnávateľ vykrátiť?
Ak tvoj pracovný pomer končí 30.9., nedôjde ku kráteniu nároku na dovolenku z titulu rodičovskej dovolenky (nebude trvať aspoň 100 prac.dní). Vznikne ti nárok na 9/12 ročného nároku, ktorú ti zamestnávatel preplatí pri skončení prac.pomeru.
janomila
24.08.10,13:44
Chcem poprosiť o info. Dohodla som sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru dohodou ku 31.8.2010. Chcela som si vyčerpať dovolenku, ale vhľadom na to, že som zostala PN, nemám ju ako vyčerpať. Čo bude s mojou dovolenkou? Mám prerušiť PN, aby som o ňu neprišla alebo mi zostane? Neviem čo s tým. Ďakujem.
Tweety
24.08.10,14:16
Chcem poprosiť o info. Dohodla som sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru dohodou ku 31.8.2010. Chcela som si vyčerpať dovolenku, ale vhľadom na to, že som zostala PN, nemám ju ako vyčerpať. Čo bude s mojou dovolenkou? Mám prerušiť PN, aby som o ňu neprišla alebo mi zostane? Neviem čo s tým. Ďakujem.
Nič sa nestane, DPN neprerušuj, nevyčerpanú dovolenku Ti pri skončení PP preplatí.
vieraaaa
24.08.10,14:16
Chcem poprosiť o info. Dohodla som sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru dohodou ku 31.8.2010. Chcela som si vyčerpať dovolenku, ale vhľadom na to, že som zostala PN, nemám ju ako vyčerpať. Čo bude s mojou dovolenkou? Mám prerušiť PN, aby som o ňu neprišla alebo mi zostane? Neviem čo s tým. Ďakujem.
Pokiaľ si dovolenku nevyčerpeš, zamestnávateľ Ti ju musí preplatiť. Mal by tak urobiť vo výplate za august 2008 2010.
mimotemy ďakujem "Tweety"
Tweety
24.08.10,14:27
Pokiaľ si dovolenku nevyčerpeš, zamestnávateľ Ti ju musí preplatiť. Mal by tak urobiť vo výplate za august 2008.
August 2008?:confused::--- Nespi, už sme v roku 2010.:)
janomila
25.08.10,08:07
Ďakujem za info. Veľmi ste ma potešili.:):):)