malinenka
20.08.10,12:32
Dobrý deň, som zamestnaná na trvalý pracovný pomer, poberám príjem 400-450 eur čisté, k tomu by som si chcela prilepšiť, mám možnosť brigády, kde by som zarobila cca 140-170eur mesačne, ale v hrubom, brigáda je na dohodu o pracovnej činnosti. Chcem sa spýtať, či okrem daní treba odvádzať aj odvody do zdravotnej poisťovne a ak áno, či to mám odviesť z hrubého alebo už z čistého príjmu. Ďakujem
veronikasad
20.08.10,10:36
Dobrý deň, som zamestnaná na trvalý pracovný pomer, poberám príjem 400-450 eur čisté, k tomu by som si chcela prilepšiť, mám možnosť brigády, kde by som zarobila cca 140-170eur mesačne, ale v hrubom, brigáda je na dohodu o pracovnej činnosti. Chcem sa spýtať, či okrem daní treba odvádzať aj odvody do zdravotnej poisťovne a ak áno, či to mám odviesť z hrubého alebo už z čistého príjmu. Ďakujem
Pokial si zdr. poistená zo zamestnania, zo žiadnej dohody neodvádzaš (zatial do 31.12.2010) odvody do zdr. poisťovne.

Ak je mesačný príjem z dohody nižší ako 165,97€, je zrazený zrážkovou daňou a považuje sa za vysporiadaný (nemusíš ho uvádzať v daňovom priznaní alebo RZD). Ak je mesačný príjem vyšší ako uvedená suma, zdaňuje sa preddavkovou daňou a musíš ho pripočítať k základu dane vo svojom DP alebo RZD.
hanelie
20.08.10,10:38
ty ako dohodár z dohôd odvody neplatíš / zatiaľ - :)