SILVIA54
07.11.05,12:27
Ahojte všetci,neviete mi niekto poradiť s vyplnením tlačiva-Oznámenie poistenca verejného poistenia o zmenách a tam potrebujem vypísať že bol PN tri dni a nechcem to pokaziť.A na VŠZP mám tiež jedného,ktorý bol chorý a tam som vypísala/bol chorý od 25.10.-4.11.2005/,kod 25-z 25102005 a na dalsi riadok som dala zase kod 25-k 31.10.2005.je to správne?
brm
07.11.05,12:10
všeobecná má tuším kód 19 - na prvých 10 dní...a kód 25 na 11. a ďalšie dni

spoločná má jeden kód od začiatku PN

ostatní nemajú nič...tam dopiisujem rukou
Tweety
07.11.05,12:12
všeobecná má tuším kód 19 - na prvých 10 dní...a kód 25 na 11. a ďalšie dni
spoločná má jeden kód od začiatku PN
ostatní nemajú nič...tam dopiisujem rukouIba opravím, Všeobecná má tie kódy presne naopak,čiže do 10dní 25, potom už len 19. Všetko je to pekne uvedené na tlačivku Hromadné oznámenie o poistencoch.
;)
H.B.
07.11.05,12:16
Ja som volala do VŠZP a tam mi povedali, aby som dávala iba kód 19. A to aj na prvých 10 dní a aj potom.Vôbec vraj nemusim tie dni rozlišovať.Stačí iba začiatok a koniec.
brm
07.11.05,13:00
dnes na mňa teta v sideria kukala jak puk, keď som jej otrčila hlásenie s pn-kou...vraj čo s tým...bola zlatá...tak som odbrblala, že čo s tým spravia je mi srdečne jedno, len nech mi na kópiu dá preberaciu pečiatku...to už zlatá prestala byť...
brm
07.11.05,13:01
Iba opravím, Všeobecná má tie kódy presne naopak,čiže do 10dní 25, potom už len 19. Všetko je to pekne uvedené na tlačivku Hromadné oznámenie o poistencoch.
;)vďaka, tweety...písala som to s jednou nohou medzi dverami...
Tweety
07.11.05,13:07
vďaka, tweety...písala som to s jednou nohou medzi dverami...S nohou?:p
brm
07.11.05,14:37
jo jo, bola som rozbehnutá do siderie odniesť začiatok pn...viď príspevok vyššie
Tweety
07.11.05,14:42
jo jo, bola som rozbehnutá do siderie odniesť začiatok pn...viď príspevok vyššie
A na čo im treba DPN ?Veď oni to neplatia. :rolleyes: :cool:
Jana Motyčková
07.11.05,18:04
Za dobu PN dostanú poistné od štátu.
Tweety
08.11.05,06:33
Za dobu PN dostanú poistné od štátu.To je jasné, ale na čo im je potvrdenka DPN, ak dostanú to oznámené na tlačivku, nie je to duplicita?:rolleyes:
Evaman
08.11.05,07:59
Dávate aj kópie PN-iek alebo stačí len to oznámenie?
SILVIA54
08.11.05,08:05
To by aj mna zaujimalo.
Evaman
08.11.05,11:56
Po telefonickom dohovore s pani z Dôvery, kópie PN-iek netreba, stačí oznámenie.
nikulik
08.11.05,13:13
Rada by som Vám napísala ako Evaman, že kópie PN-iek netreba, ale každá pobočka rozpráva niečo iné, veď je tu aj jedna téma na porade ohľadom nahlasovania PN-iek do ZP (možno viac ako 1 neviem), kde sa rozoberalo to ako nahlasovať, aky kód do Hromad.oznámenia písať atď, atď. Môj názor je taký, že by mal radšej každý zájsť na pobočku v svojom meste, alebo zavolať tam, a opýtať sa ako to chcú oni. Darmo sa tam s nimi asi budeme hádať, keď to tak chcú mať, tak prečo by sme im nevyhoveli...
A keď sa to už všetko ustáli, potom asi každá poisťovňa zistí, že to robili zle, a poplietli tak všetkých zamestnávateľov, no nie?
:-)
SILVIA54
09.11.05,07:49
Ahojte všetci,tak dnes som bola vo VŠZP a v SZP a potvrdenia o DPN netreba dávaťˇ.Stačí len hromadné oznámenie a to je všetko.Pekný deň.
Tweety
09.11.05,07:56
Ahojte všetci,tak dnes som bola vo VŠZP a v SZP a potvrdenia o DPN netreba dávaťˇ.Stačí len hromadné oznámenie a to je všetko.Pekný deň.Ja som tiež posielala do Všeobecnej iba to hromadné oznámenie a zatiaľ sa neozvali, že im je to málo.:)
Denda
22.11.05,14:41
Prosím Vás ako je to so zamestnancami, ktorí sú na rodičovskej alebo materskej dovolenke? Musia sa vykazovať v prílohe výkazu do zdravotnej poisťovne?
Lanaj
22.11.05,14:49
áno, ale do výkazu sa uvádza len začiatok a ukončenie ˇ

oprava - mala som na mysli hromadné oznámenie, otázka sa však týkala prílohy k mesačnému výkazu
Denda
22.11.05,14:58
áno, ale do výkazu sa uvádza len začiatok a ukončenie
Prosím aký výkaz máte na mysli? hromadné oznámenie? Mne sa jedná o mesačnú prílohu k výkazu preddavkov poistného na verejné zdravotné poistenie, či sa majú vykazovať s nulovým príjmom a s 0 kal.dňami.
Zatiaľ ďakujem:)
Paula
22.11.05,15:18
SIDERIA, aj VšZP v KE vyžadujú uvádzať zamestn. na MD a RD v prílohe - s nulami.
Tweety
22.11.05,15:20
SIDERIA, aj VšZP v KE vyžadujú uvádzať zamestn. na MD a RD v prílohe - s nulami.
Súhlasím ,aj nula je číslo a patrí do VZ.:cool:
Denda
22.11.05,15:22
Dievčence ďakujem Vám:), len by ma zaujímalo na základe,čoho:eek:
Tweety
22.11.05,15:24
Dievčence ďakujem Vám:), len by ma zaujímalo na základe,čoho:eek:
Na základe toho, že je stále poistencom ZP.:cool::cool: :eek:
vladan
22.11.05,15:25
Na základe toho, že je stále poistencom ZP.:cool:eek: :

ale neplatí za takúto osobu preddavky na poistné štát?
Tweety
22.11.05,15:26
ale neplatí za takúto osobu preddavky na poistné štát?
Platí, preto jej VZ je nula.:rolleyes:
vladan
22.11.05,15:34
... keďže osoby poberajúce materské a rodičovský príspevok v čase poberania materského a rodičovského príspevku sú poistencami, za ktorých platí preddavok na poistné štát, odhlasujú sa na hromadnom oznámení v zdravotnej poisťovni, nerozumiem dôvodu uvádzania ich osôb, nie ešte nulového VZ v prílohe výkazu ... nemáte niekto pádne paragrafy, resp. papier, ktorý o takejto čudesnej povinnosti hovorí?
Paula
22.11.05,15:43
§§ nemám, ale skúsenosť mám. Na Výkaze preddavkov.....uvádzam počet prihlásených zamestnancov 2, počet zamestnancov, za ktorých sa platí preddavok 1. V predchádzajúcom softe mi žienku na RD do prílohy s nulami nepísalo, v novom softe áno. SIDERIA urgovala spätne za 8 mesiacov opraviť prílohy, teda dopísať žienku s nulami.
SILVIA54
23.11.05,08:38
:) Ahojte všetci,pripájam sa aj ja k tejto diskusii.My máme tiež dve zamestnankyne,jedna je na MD a druhá na RD a vo výkaze na ZP sa uvádzajú s nulou.;) Pekný deň.
Katija
23.11.05,15:34
SIDERIA, aj VšZP v KE vyžadujú uvádzať zamestn. na MD a RD v prílohe - s nulami.
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou má okrem iného v náplni práce aj to, že " určuje spôsob a formu vykazovania poistného " . Teda takto to majú napísané na svojej internetovej stránke. Na metodiku a osvetu tam pravdepodobne nemajú kapacity, lebo v praxi si každá ZP, ba dokonca každá pobočka vykladá zákony po svojom.
Mne dnes v pobočke VšZP Bratislava mesto potvrdili, že pracovníčky na MD a RD v prílohe mesačného výkazu nemám uvádzať. No a povedali mi to spolu tri pracovníčky. Prvé dve si síce neboli celkom isté, ale tretia, ktorá bola ich vedúca, tá to vedela. Paráda, ja som to nerobila doteraz a ani od teraz nemusím. Dnes si mohli v poisťovni vybrať, mala som obe verzie výkazu a prebrali tú bez pracovníčky, ktorá je na RD.
Niekedy keď čítam PORADU mi to naozaj pripadá tak, že žijem asi v inom štáte. :):cool:
Katija
24.11.05,08:55
Potvrdzuje sa mi, že metodika a osveta v oblasti zdravotného poistenia je na veľmi nízkej úrovni. Zaujímalo by ma koľko ľudí v rezorte berie práve za túto nečinnosť peniaza a aké. Tu by štát mohol na platoch úspešne ušetriť.
Ako som pochodila včera v poisťovni som už napísala. Dnes je ale nový deň, tak mám aj nový výklad problematiky.
Dostala som odpoveď zo sekcie zdravotného poistenia VšZP a tam sa píše:
"Áno, v druhej časti výkazu uvádzajte všetkých svojich zamestnancov. Pokiaľ za nich neodvádzate preddavok na poistné uvediete len identifikačné znaky zamestnanca (rodné číslo) a všetky ostatné hodnoty budú nulové."
Spokojná som len s tým, že odpoveď mi prišla veľmi rýchlo, dá sa povedať - obratom. Veľmi si to vážim.
Naštvaná som preto, že ma zase raz niekto zbytočne okradol o čas. Teraz musím zobrať druhú verziu výkazu, označiť ho ako opravný a isť ho odovzdať do pobočky VšZP. No a možno by som im tam mala urobiť aj školenie. Len mi nie je dosť jasné prečo ja???:) :cool:
bendži
07.12.05,13:53
prosím o radu, čo sa uvádza do hromadného oznámenia VšZP ako číslo platiteľa??? :confused: prosím o rýchlu odpoveď, musím to dnes ešte poslať... Ďakujem
Katija
07.12.05,14:08
Číslo platiteľa je číslo pod ktorým je zamestnávateľ registrovaný u VšZP. To isté číslo platiteľa sa uvádza v mesačnom výkaze preddavkov a v prílohe. Ak sa jedná o PO je to obyčajne IČO a ak sa jedná o FO tak to býva jej RČ. Zároveň sa toto číslo platiteľa uvádza v príkaze na úhradu ako VS. :) :cool:
brm
07.12.05,15:39
dnes na mňa teta v sideria kukala jak puk, keď som jej otrčila hlásenie s pn-kou...vraj čo s tým...bola zlatá...tak som odbrblala, že čo s tým spravia je mi srdečne jedno, len nech mi na kópiu dá preberaciu pečiatku...to už zlatá prestala byť...
tak vám poviem čo s tým spravili...babu mi vyhodili z evidencie! vraj som to tam napísala....fuj...musela som sa hodne ovládať...tak som im otrčila nimi potvrdenú kópiu, nech si overia, čo som im to doniesla...to už pozerali jak dva puky:D
Valika
08.12.05,08:48
Pekný dník potrebujem súrne vypísať PNS zamestnanca do VšZP za 11/05 ale na hromadnom oznámení o poistencoch neviem aký kód uviesť, dakujem za rýchlu pomoc.
Tweety
08.12.05,08:51
Pekný dník potrebujem súrne vypísať PNS zamestnanca do VšZP za 11/05 ale na hromadnom oznámení o poistencoch neviem aký kód uviesť, dakujem za rýchlu pomoc.
Už som o tom včera písala, ale zopakujem náhrada príjmu - kód 25, pokračovanie kód 19.
Valika
08.12.05,08:56
Vdaka velmi pekne mám rušné dni, tak to som si poznačila ten kod 25 aj som ti písala SS , čítala som predošlé odpovede a stále som hľadala ešte nejaký kod, ešte raz dííík. A ked ukončí zamestnanec v 12/05 PNS tak uviesť len dátum ukončenia? :)
Tweety
08.12.05,08:58
Vdaka velmi pekne mám rušné dni, tak to som si poznačila ten kod 25 aj som ti písala SS , čítala som predošlé odpovede a stále som hľadala ešte nejaký kod, ešte raz dííík. A ked ukončí zamestnanec v 12/05 PNS tak uviesť len dátum ukončenia? :)
Ak bude trvať do 12/05, tak len ukončenie a dátum ukončenia.
Ahoj a príjemné pracovné chvíle prajem.:) :o
kacena
02.05.06,06:29
Prosím Vás , súrne potrebujem tlačivo hromadné oznámenie o poistencoch do spoločnej zdravotnej poisťovne. Neviem ho nikde nájsť. Pomôže mi niekto ?
katkaj
02.05.06,06:38
Prosím Vás , súrne potrebujem tlačivo hromadné oznámenie o poistencoch do spoločnej zdravotnej poisťovne. Neviem ho nikde nájsť. Pomôže mi niekto ?

Na stránke www.szp.sk v sekcii tlačivá si ho môžeš vytlačiť
Tweety
02.05.06,06:39
Prosím Vás , súrne potrebujem tlačivo hromadné oznámenie o poistencoch do spoločnej zdravotnej poisťovne. Neviem ho nikde nájsť. Pomôže mi niekto ?
Skús tento link:
http://www.szp.sk/index.html
karpis
02.05.06,06:40
Na stránke www.szp.sk sa nachádza tlačivo ktoré potrebuješ
mona.na
02.05.06,17:33
Nedávajte kód 25, na starej tlačive /do 31.03.2006/ sme mali uviesť kód 19 od prvého dňa PN.
mona.na
02.05.06,17:35
Upozorňujem Vás na nové tlačivá!!!!
Už nepoužívať hromadné oznámenia!!
Čaute!
Mona
abel
04.05.06,21:21
Nové tlačivá pre VšZP http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=44
Nové tlačivá pre Sidériu od 1. 5. 2006 http://www.sideria.sk/preplatitelov_administrativne_tlaciva.asp
Nové tlačivá pre Dôveru http://www.zpdovera.sk/index.php?id=97
Nové tlačivá Apollo http://www.apollo.sk/content/tlac.php
Nové tlačivá pre Spoločnú ZP http://www.szp.sk/
Melnick
04.05.06,21:46
Upozorňujem Vás na nové tlačivá!!!!
Už nepoužívať hromadné oznámenia!!
Čaute!
Mona

Ďalšie stromy zaplačú:mee: ,už mi tie ustavičné zmeny
lezú krkom.:mad: