jozefino888
20.08.10,13:10
Dobry den,

hladam radu. Kupil som si novu kuchynu GORENJE vratane vstavanych sopotrebicov. Asi po 3 mesiacoch uzivania, sa stalo ze pocas pecenia na rure prasklo celne sklo (prasklo len vnutorne, vonkajsie sklo ostalo cele). V zarucnom liste je napisane ze zaruka sa nevztahuje na mechanicke poskodenie.

Chcem sa Vas opytat ci nemate skusenost ako tuto vec riesit. Ved predsa ja som to sklo nerozbil nespravnou obluhou, ale rozletelo sa pocas pecenia, t.j. asi to teplotne nezvladlo.

Existuje nejaka sanca ako sa domoct opravy celneho skla rury alebo mam smolu ?

Dakujem vsetkym za pripadne odpovede.

Jozefino888
maska2
20.08.10,11:36
Dobrý deň. Tak ja by som to riešila cez toho , kto mi zapájal vstavaný spotrebič. Nepíšte , aká je to rúra?! Či elektrická alebo plynová a kto potvrdil záručný list. Tí čo potvrdia majú obyčajne oprávnenie na vykonávanie záručných opráv. Nafotila by som to a prípadne odložila .Technici vo firme vedia posúdiť či sa to spravilo samé alebo sa tomu dopomohlo. Ale rieši sa to cez tých , kto má oprávnenie od firmy Gorenje.A ten potom ku Vám spraví výjazd a objedná ND.Nemal by byť v tom problém. Andrea.
Nepíšete skadiaľ ste.
jozefino888
20.08.10,11:52
Spotrebice zapajal priamo predajca Gorenje (nie externa firma). Informoval som sa aj u vyrobcu ako je to so zarukou, no nepochodil som - odpoved bola ze na tuto vadu sa zaruka nevztahuje. Je to pre mna nepochopitelne ze sa zaruka nevztahuje na vadu materialu ktoru som nemohol ovplynit.

>> Nepíšete skadiaľ ste.
Som z okolia Bratislavy.
dana9
20.08.10,12:20
Ahoj
urcite by som v tvojom pripade skusila zabojovat. Zacala by som tym, ze by som spisala oficialnu reklamaciu
na tvoj priapad sa vzytahuju dva zakony: Obciansky a zakon o ochrane spotrebitela
pri reklamacnom konania by som sa zamerala, resp zdoraznila nesledovne body:
1. Oni tvrdia - ze z tvojej strany islo o zlu manipulaciu - ty od nich pozaduj, nech ti preukazu, ze ta oboznamili so spravnym narabanim s vyrbokom, a nech ti preukazu co konkretne si nedodrzal (§ 617 Obcianskeho zakonnika)
2. Dalej poukaz na § 508 ods 2 Obcianskeho zakonnika (Vada, ktorá sa prejaví do šiestich mesiacov odo dňa prevzatia plnenia, sa považuje za vadu, ktorá bola už v deň prevzatia, ak to neodporuje povahe veci alebo ak scudziteľ nepreukáže opak.)- v zmysle jeho znenia do 6 mesiacov musi predavajuci preukazat jendoznacne preukazat, ze neslo o vadu, kotoru mal vyrobok v case predaja.
3. V nadvaznsoti na predchadzajuce body, ty tvrdi ze ide o vyrobnu vadu, oni musia preukazat opak. A neuspokoj sa so vseobecnym vyjadrenim, pozaduj odborne vyjadrenie opravnenej osoby (podla zakona o ochrane spotrebitela), moze to byt aj autorizovany servis , ale vyjadrenie musi mat urcite nalezitosti. A oznam im, ze si prirpaveny to posunut znalcovi, nie je to az take drahe a znalec sa vyjadri tak, ze sa neda vylucit ze nejde o vyrobnu vadu.
Myslim, ze ked to dobre rozohras, mas sance :-)
drzim palce
jozefino888
23.08.10,08:48
Dakujem vsetkym za vecne rady. O vysledku Vas budem informovat.
Zelam Vam pekny den.

Jozefino888