mcinga
20.08.10,14:00
Pracuje niekto s programom WinIbeu? Potrebujem zaradiť majetok - stavbu /viacúčelové ihrisko s umelou trávou/ a začať ho odpisovať. Avšak obstarávacia cena je zložená z vlastných zdrojov zriaďovateľa a cudzích zdrojov. Nedarí sa mi prepočítať odpisy podľa zdroja nadobudnutia. Poradí niekto? Prosím súrne. V pondelok musím všetko vydokladovať. Vďaka.
susann2
20.08.10,18:16
Pracuje niekto s programom WinIbeu? Potrebujem zaradiť majetok - stavbu /viacúčelové ihrisko s umelou trávou/ a začať ho odpisovať. Avšak obstarávacia cena je zložená z vlastných zdrojov zriaďovateľa a cudzích zdrojov. Nedarí sa mi prepočítať odpisy podľa zdroja nadobudnutia. Poradí niekto? Prosím súrne. V pondelok musím všetko vydokladovať. Vďaka.
Neviem čo si všetko skúšala. V majetku, v podrobnostiach treba rozpísať rozúčtovanie podľa zdroja, v pohyboch zase sumu podľa zdroja nadobudnutia. Potom sa dajú prepočítať odpisy. Bohužiaľ v záložke účtovné odpisy sú tieto narátané jednou sumou, takisto i odpisový plán. Program ich ale po zaúčtovaní rozpočíta, uvidíš to až v generovaných zápisoch a následne v zostavách.
mcinga
23.08.10,04:29
Susann, v podrobnostiach som to mala zadané, ale v pohyboch bola suma spolu. Tak to skúsim osobitne podľa zdroja nadobudnutia. Ja však účtujem kontovane. Čo s tým teraz?
AntekaK
23.08.10,04:48
Neviem určite, ale na karte, tam kde sa účtujú pohyby a odpisy je okienko na označenie - "pohyb bol zaúčtovaný kontovanými zápismi", nepomohlo by to tak?
susann2
23.08.10,07:04
Susann, v podrobnostiach som to mala zadané, ale v pohyboch bola suma spolu. Tak to skúsim osobitne podľa zdroja nadobudnutia. Ja však účtujem kontovane. Čo s tým teraz?
Ja by som rozhodne začala účtovať, ked nie účtovať tak aspoň by som vyskúšala účtovanie cez generované zápisy. Ak máš všetko nastavené, v uzávierkach len zadáš dátum od 1. v mesiaci do posledného, dáš zaúčtovať. Zaúčtovanie pozrieš v generovaných zápisoch, ked to nebude dobré, vymažeš a vráti sa všetko do pôvodneho stavu /to sa dá len v stave 2/, ak je to v poriadku, dáš to do stavu 3 a bude to definitívne zaúčtované.
Ak používaš kontované zápisy, v pohyboch treba zafajknúť takéto účtovanie.
Ivča
11.09.10,16:08
Zaradenie majetku urobím cez kontované zápisy, v majetku - v majetkovej karte urobím zaevidovanie novej karty, rozúčtovanie vstupnej ceny majetku a odpisov podľa zdrojov obstarania. Je v tomto prípade potrebné v záložke Pohyb majetku zaškrtnúť políčko "Pohyb bol zaúčtovaný v module účtovníctvo kontovaným zápisom"?
AntekaK
13.09.10,09:03
Zaradenie majetku urobím cez kontované zápisy, v majetku - v majetkovej karte urobím zaevidovanie novej karty, rozúčtovanie vstupnej ceny majetku a odpisov podľa zdrojov obstarania. Je v tomto prípade potrebné v záložke Pohyb majetku zaškrtnúť políčko "Pohyb bol zaúčtovaný v module účtovníctvo kontovaným zápisom"?

Ak majetok účtuješ prostredníctvom kontovaných zápisov, potom súhlasím s postupom, ktorý si napísala.
mcinga
15.09.10,07:48
Ďakujem všetkým, pomohli ste mi. Ešte mi prosím poraďte, akú zostavu z WinIbeu treba ťahať, aby som videla obstarávaciu cenu a odpisy podľa zdrojov nadobudnutia. Neviem presne povedať, ktorú tlačím, lebo som doma, ale OC je tam spolu, odpisy vidím podľa zdroja. Potrebujem totiž robiť tabuľky každý mesiac pre zriaďovateľa na odsúhlasenie účtu 355 - z vlastných a cudzích prostriedkov a je to teraz už prácnejšie.
susann2
17.09.10,05:04
Ďakujem všetkým, pomohli ste mi. Ešte mi prosím poraďte, akú zostavu z WinIbeu treba ťahať, aby som videla obstarávaciu cenu a odpisy podľa zdrojov nadobudnutia. Neviem presne povedať, ktorú tlačím, lebo som doma, ale OC je tam spolu, odpisy vidím podľa zdroja. Potrebujem totiž robiť tabuľky každý mesiac pre zriaďovateľa na odsúhlasenie účtu 355 - z vlastných a cudzích prostriedkov a je to teraz už prácnejšie.
V zostavách majetku je zostava "Prehľad majetku podľa zdrojov nadobudnutia".