Tohocasu
20.08.10,14:42
Dobry den,

kupil som nedavno byt a s priatelkou uvazujeme nad jeho renovaciou, ktorej sucast by mala byt aj kuchyna. Tu sme sa dostali do mensej dilemy: chceli by sme rohovu kuchynu s dost konkretnymi poziadavkami na skrinky a podobne (napriklad tam chceme dat aj pracku), pricom ponukane moznosti su dost neflexibilne. Mate niekto skusenost s kupou kuchyne na mieru? popripade od nejakeho zivnostnika? hlavne by ma zaujimalo aky je tam je priblizny cenovy rozdiel oproti kupovanej. Popripade ak poznate nejake dobre obchody s rozumnymi cenami, tak tiez by to pomohlo! :)

vopred vdaka vsetkym ochotnym :)
durisovad
20.08.10,12:55
Dali sme si urobit kuchynu na mieru, pretoze to, co sme videli v ponuke obchodnikov, nam nevyhovovalo. Je rohova, robil to zivnostnik. Doniesol navrh na papieri, spolu sme to prebrali a pozmenili, resp. doplnili alebo vynechali niektore prvky. Potom doniesol cenovy navrh a za dva tyzdne hotovu kuchynu namontoval, ocistil, poupratoval po sebe vlastnym vysavacom a vlastnymi cistiacimi prostriedkami. Bolo to pred 14 rokmi, vtedy nasa kuchyna stala spolu so sporakom, digestorom a svetlami cca 100 tisic Sk. Dnesne cenove relacie nepoznam, ale myslim, ze viac by to ani dnes nebolo, ceny nabytkov vo vseobecnosti sa velmi nezmenili. Este by som podotkla, ze kuchyna je urobena z dreva. Viem, ze robil aj z drevotriesky a to bolo o polovicu lacnejsie.
arizona
20.08.10,15:12
Nepíšeš odkiaľ si, čo je dosť dôležité, lebo je zbytočné radiť nejakého majstra z druhého konca republiky...

Tiež som si dávala asi pred 5.rokmi robiť rohovú kuchyňu na mieru. Sedela som asi dva týždne nad netom a obrázkami kuchýň.
Potom som si ručne nakreslila kuchyňu podľa svojich požiadaviek. Poznala som v blízkosti jedného stolára, ktorý mi ju dokázal urobiť. Upravoval iba minimum (prispôsoboval spotrebičom). Nad niektorými vecami krútil hlavou, ale neustúpila som. Ja predsa najlepšie viem, čo kde potrebujem, nie ? Po montáži ma dokoca pochválil, že tie moje výmysli majú logiku, dokonca to používa ďalej.:)
Aj s odstupom času som spokojná a kuchyňa mi vyhovuje, je praktická,dobre sa udržiava a je moja- originál :D
( v blízkosti mám decodom, takže všetky kuchyne poznám naspmäť,všetky mám obkukané...:rolleyes::--- ) Vyšla ma asi o plovicu lacnejšie, ako podobné veľké v obchode)
kimart
27.08.10,07:06
Tiež sa pripojím, chcela som dať dorobiť skrinky do rohu, pretože pôvodná linka nebola rovná, no teraz zvažujem, či sa to oplatí, či radšej nezájdem niekde do Poľska, vraj tam robia pekné linky na mieru. nemáte kontakt?
KEJKA
27.08.10,08:49
prosím, prosím, nehodíš sem zopár fotiek detailov, ktoré sa ti osvedčili?
tiwež budem mať kuch.linku rohovu, zľava chladnička, pracovná doska(pod tým umývačka/, drez/okno/, pracovná doska v rohu, vpravo varná doska, praconá doska a sedenie.
Horné skrinky budú len na stene vpravo /stena bez okna, pod skrinkami mám naplánované bodové svetlá.
Spodné skrinky - pri sporaku nejaké kontajnerové, aby som mala poruke drobnosti- dochucovadlá, koreniny,....čo ja viem čo
Vopred ďakujem - aby som na niečo nezabudla.

Nepíšeš odkiaľ si, čo je dosť dôležité, lebo je zbytočné radiť nejakého majstra z druhého konca republiky...

Tiež som si dávala asi pred 5.rokmi robiť rohovú kuchyňu na mieru. Sedela som asi dva týždne nad netom a obrázkami kuchýň.
Potom som si ručne nakreslila kuchyňu podľa svojich požiadaviek. Poznala som v blízkosti jedného stolára, ktorý mi ju dokázal urobiť. Upravoval iba minimum (prispôsoboval spotrebičom). Nad niektorými vecami krútil hlavou, ale neustúpila som. Ja predsa najlepšie viem, čo kde potrebujem, nie ? Po montáži ma dokoca pochválil, že tie moje výmysli majú logiku, dokonca to používa ďalej.:)
Aj s odstupom času som spokojná a kuchyňa mi vyhovuje, je praktická,dobre sa udržiava a je moja- originál :D
( v blízkosti mám decodom, takže všetky kuchyne poznám naspmäť,všetky mám obkukané...:rolleyes::--- ) Vyšla ma asi o plovicu lacnejšie, ako podobné veľké v obchode)
miriza
27.08.10,09:25
Odporúčam kaseinterier.sk robili nám domov kuchynskú linku, vstavené skrine a to isté sestre na byt, všetko na mieru. Sme spokojní. :)
arizona
27.08.10,09:55
prosím, prosím, nehodíš sem zopár fotiek detailov, ktoré sa ti osvedčili?
tiwež budem mať kuch.linku rohovu, zľava chladnička, pracovná doska(pod tým umývačka/, drez/okno/, pracovná doska v rohu, vpravo varná doska, praconá doska a sedenie.
Horné skrinky budú len na stene vpravo /stena bez okna, pod skrinkami mám naplánované bodové svetlá.
Spodné skrinky - pri sporaku nejaké kontajnerové, aby som mala poruke drobnosti- dochucovadlá, koreniny,....čo ja viem čo
Vopred ďakujem - aby som na niečo nezabudla.
Čo sa mi osvedčilo?
-na kratšej strane mám napr. umývadlo s odkvap.priestorom a napravo kúsok od neho sporák. ("fungšeisti" asi teraz majú husiu kožu )
V štandartných kupovaných kuchyniach to býva zväčša na opačných stranách, ďaleko od seba.
Mne to vyhovuje takto, je to super napr. pri zaváraní, cedení a pod. Nemusím chodiť a kvapkať s hrncami "krížom" z opačného rohu. Pri zaváraní vykladám hned poháre na odk.plochu umývadla, takže aj to je fajn.
Výhodu vidím aj v tom, že sú spotrebiče pri sebe a tým pádom mám veľkú pracovnú plochu na druhej strane, nemám prac. dosku rozkúskovanú na menšie časti .

-kontajnerové šufíky mám iba 4, ale hlboké, takže v pohode si do nich vložím košíky s potriedenými drobnosťami.
Na toto mi stolár najviac frfľal, ale nakoniec ocenil.
V starej linke som mala 8,ale nízkych, kde som mala problém dať napr. širšiu naberačku...

-nezabudni na zásuvky na oboch stranách , radšej jedna navyše, akoby mala chýbať

- hoci sa mi páčia dnešné kuchyne s rôznymi vzormi na dvierkach, nikdy by som to nechcela . Zle sa to udržuje...

Neviem, či som ti niečím pomohla,držím palce, nech si vo svojom kráľovstve spokojná :)
KEJKA
27.08.10,14:52
áno, zásuvky chcem, teraz sa dávajú aj pod varnú dosku.
Ja drez a varič budem mať blízko, deliť ich bude roh, takže pohoda.
kontajnerové šuflíky chcem 1-2 takí úzke na koreničky a podobne, aby som si tam urobila takú príručnú špajzičku a nemusela pre všetko behať od šporáka.
zásuviek - myslíš elektrické - či je dosť to sa uvidí, ale mám ich tam požehnane na to čo potrebujem plus navyše - do rezervy.
Ďakujem. Akurat sme to dnes preberali, už si namerala dizajnerka konkrétne rozmery, kuchyňu mi urobí na mieru, som zvedavá.
alabina
17.11.10,13:06
skus mrknut na FB ladislav okal :-)
KEJKA
17.11.10,15:35
kuchyňu som napokon kúpila v IKEA, mám ju do pol "U", teda jedna strana je kratšia, tvorí ju len jedna 60cm skrinka.
ešte nemám s ňou praktické skúsenosti, ale páči sa mi. Usporiadanie je zhruba také, ako ste popísali.
Zľava je chladnička, z ktorej si zoberiem veci na spracovanie, drobnosti mám v roletovej skrinke, táto pracovna doska je dosť veľká a mám na tej strane aj okno. Drez,rohová skrinka a sporák, takže to mám pekne pokope. pri dreze mám aj umývačku, takže zasa manipulácia so špinavým ale aj čistým riadom je bez zbytočných krokov po kuchyni. Na hrnce je rohová skrinka, na taniere zasa hlboké aj plytké zásuvky, ako aj na iné - príbory a pod.
Vpravo od sporáka je zasa rohová skrinka a spomínaná 80cm kontajnerová skrinka. Týmto smerom servírujem jedlo.
Takáto je predstava - uvidím po nasťahovaní a praktickom využívaní.
Po ukončení montáže pripnem foto.
spotrebiče mám p