fachman
20.08.10,14:48
Zdravím poraďákov,poprosím o radu či názor.V pondelok v rannej smene je výluka,nebude el prúd,takže zamestnenci pracujúci v ten deň do obedu,si zoberú dovolenku,ja robím len ranné smeny.Dnes do obedu mi oznámili že dovolenku mám ale musím prísť do poobednej smeny,a sa mozrejme v utorok už do obednej normálne.Nie som spokojný .Stroj obsluhovali traja,ostal som sám,ale keď treba nutne vyrobiť zákazku,tak dobre že nespím aj v robote.Ako teda v ten pondelok? Rozhodli dobre? Ďakujem.
fachman
21.08.10,12:01
Keď mám dovolenku,platí na 24 hodín v danom dni,alebo v ten deň môžem ísť aj do práce? Ďakujem.
veronikasad
21.08.10,12:09
Keď mám dovolenku,platí na 24 hodín v danom dni,alebo v ten deň môžem ísť aj do práce? Ďakujem.
na ten istý deň by si nemal mať vykázanú dovolenku aj výkon práce, ak dovolenka trvá celú pracovnú smenu.
220870
21.08.10,12:11
Dovolenka platí od 00:00 do 24:00.Zamestnávateľ môže vo vínimočných prípadoch požiadať zamestnanca o prerušenie dovolenky.Dovolenka môže byť po obojstrannom súhlase aj na pol dňa.Práca medzi dvoma jednotlivými smenami môže byť tuším min 6 hod.