betka
20.08.10,16:21
Rozhodla som sa napísať možno hlúposť, ale je to moja myšlienka, možno to môže byť akousi motiváciou pre všetkých......

JA mám zafixované a držím sa teórie, i keď mnohí uvažujú inak:

Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.

Ruku na srdce, koľkí sa riadime touto vetičkou? Málo je nás takých....
Nejdem sa ani k tomuto vyjadrovať......

Existujú však ľudia, ktorí sú ešte však poctiví, či sú starší, alebo mladší....

Napadla ma jedna myšlienka, prečo by sme nemohli mať aspoň nejaké motivačné, niečo, čo by niekoho poctivosť bola aspoň mizivo uspokojená.

Napr. SZČO vychádza zaplatiť daň za rok 2010 vo výške 2000 €. Možno by to chcelo nejakú "úľavu" vo výšku napr. 5 % z tejto dane (urobiť však nejaký strop, aby nedochádzalo k zneužívaniu), čo by bolo 100€.

A teraz osobka SZČO by mohla "dostať" toto motivačné napr. len na dovolenku s rodinou na Slovensku (nikde inde), pričom by musela preukázať a priložiť k DP FO FA od subjektu, kt. poskytuje ubytovacie služby a služby v súvislosti s ubytovaním min. vo výške 10-nás. motivačnej dane, t.j. FA na sumu 1 000 €. Ak by bola FA na 500 €, krátilo by sa odpočítanie dane na 50 €...... atď:

Malo by to efekt? A aký:
- rozvoj cestovného ruchu v SR
- zvýšenie príjmov podnikateľov, kt. vlastnia ubytovacie zariadenia (hotel, motel .....), zvýšenie príjmov z daní
- možno mizivé zvýšenie pracovných miest
- dokladovanie
- pohladenie na duši toho, kto sa snaží, a zvyšok sa mu smeje....:o

Záver: Vypískajte ma, mne by sa to páčilo, :),
misomiso
20.08.10,14:45
Rozhodla som sa napísať možno hlúposť, ale je to moja myšlienka, možno to môže byť akousi motiváciou pre všetkých......

JA mám zafixované a držím sa teórie, i keď mnohí uvažujú inak:

Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.

Ruku na srdce, koľkí sa riadime touto vetičkou? Málo je nás takých....
Nejdem sa ani k tomuto vyjadrovať......

Existujú však ľudia, ktorí sú ešte však poctiví, či sú starší, alebo mladší....

Napadla ma jedna myšlienka, prečo by sme nemohli mať aspoň nejaké motivačné, niečo, čo by niekoho poctivosť bola aspoň mizivo uspokojená.

Napr. SZČO vychádza zaplatiť daň za rok 2010 vo výške 2000 €. Možno by to chcelo nejakú "úľavu" vo výšku napr. 5 % z tejto dane (urobiť však nejaký strop, aby nedochádzalo k zneužívaniu), čo by bolo 100€.

A teraz osobka SZČO by mohla "dostať" toto motivačné napr. len na dovolenku s rodinou na Slovensku (nikde inde), pričom by musela preukázať a priložiť k DP FO FA od subjektu, kt. poskytuje ubytovacie služby a služby v súvislosti s ubytovaním min. vo výške 10-nás. motivačnej dane, t.j. FA na sumu 1 000 €. Ak by bola FA na 500 €, krátilo by sa odpočítanie dane na 50 €...... atď:

Malo by to efekt? A aký:
- rozvoj cestovného ruchu v SR
- zvýšenie príjmov podnikateľov, kt. vlastnia ubytovacie zariadenia (hotel, motel .....), zvýšenie príjmov z daní
- možno mizivé zvýšenie pracovných miest
- dokladovanie
- pohladenie na duši toho, kto sa snaží, a zvyšok sa mu smeje....:o

Záver: Vypískajte ma, mne by sa to páčilo, :),

A za co chces koho vlastne motivovat?
betka
20.08.10,15:00
A za co chces koho vlastne motivovat?

Štvú ma niektoré veci, ....., hlavne keď sa človek obzrie okolo, nejdem sa vyjadrovať,

Mišo, na poradú chodí desaťtisíce ľudí, kt. by mohli mať nejaký správny názor, možno môžu trošíčkou ovplyvniť zmýšlanie, možno by mohli svojim nápadom prispieť k tvorbe nových zákonov, aby boli všetci spokojní, aby to v konečnom dôsledku prinieslo efekt i v ŠR ....

RAdšej asi netreba myslieť ....:o