durcan
20.08.10,16:29
Chcem sa spýtať, či je možné definovať "špeciálne" povinnosti v pracovnej náplni mimo zákonom určené a de facto niekoho vymyslené?
Totiž dali mi náplň práce vedúcej nemocničnej lekárne a hneď v prvej vete bolo doslovne napísané, že "v konečnom dôsledku" som zodpovedná ja osobne za všetko čo sa v lekárni stane. Totiž máme organizačnú štruktúru, kde sú určené kompetencie a nadriadení a navyše podľa platného povolenia MZ SR hlavní zodpovední sú štatutári.
Zároveň mi tam nadriadení pripísal osobnú zodpovednosť za expirované lieky, pričom osobnú kontrolu vykonávajú podľa náplne práce farm.laborantky.Zároveň zabezpečujeme OAIM a aj pri zmenách terapie ostanú lieky dlhodobo na sklade.Reklamácie je možné vybaviť len do 3 dní u distribútora. Nie je to definované de facto v hmotnej zodpovednosti.Totiž nadriadený mi tým chce dať úlohu typu: budeš chodiť s batohom po lekárňach a vymieňať.V ktorom zákone to je? A čo liekový reťazec?
A je tam kopec ďalších pikošiek....Vo vzorovej náplni práce som našla iba povinnosti stanovené zákonom a vyhláškou.Mne predložená náplň je dosť primitívna...