jarmiilaa
21.08.10,16:03
pred sobasom som vlastnila dom, po 5 rokoch manzelstva sme dom predali a kupili si mensi byt, ktory je napisany na nas oboch.
V pripade dedicstva, budu dedit aj manzelove deti z prveho manzelstva aj ked v podstate som byt zaplatila ja z penazi
predaja toho domu?
Tweety
21.08.10,14:08
pred sobasom som vlastnila dom, po 5 rokoch manzelstva sme dom predali a kupili si mensi byt, ktory je napisany na nas oboch.
V pripade dedicstva, budu dedit aj manzelove deti z prveho manzelstva aj ked v podstate som byt zaplatila ja z penazi
predaja toho domu?
Áno, pretože tento menší už patrí vám obom, je teda BSM.
danushka
21.08.10,14:28
Ale môžte to napraviť :)
Máte spoločné deti, prípadne deti Tvoje /zadávateľkine/ a spoločné?
Sú už dospelé?
S nápravou by samozrejme musel súhlasiť aj Tvoj manžel,ale doporučujem to dať doporiadku za Vášho života.
Potom už bude neskoro čokoľvek riešiť.
jarmiilaa
21.08.10,14:34
mame uz dospeleho syna,
danushka
21.08.10,14:47
Spravte kúpnopredajnú zmluvu, kde kupcom tohto bytu bude Váš spoločný syn. Takúto zmluvu nik v budúcnosti nemôže napadnúť.
V prípade darovania tohto bytu Vášmo spoločnému synovi by deti z prvého maželstva Vášho manžela mohli darovaciu zmluvu napadnúť.

Ešte jedna otázka jarmiilaa, máte Vy nejaké deti okrem spoločného syna s terajším manželom?
nika.sum
21.08.10,14:52
ja som mala otazku v ktorej islo o to ako obist bezpodielove spoluvlastnictvo bytu z podobneho dovodu ako je tu. Skuste pozriet:
http://www.porada.sk/t144460-bezpodielove-spoluvlastnictvo.html
jarmiilaa
21.08.10,14:58
dakujem za odpoved,
nemam ine deti, takze treba byt prepisat na syna a v podstate potom budeme s manzelom byvat v jeho byte
danushka
21.08.10,15:00
Ale prepísať byt na základe kúpnopredajnej zmluvy :)
Darovacie zmluvy sú napadnuteľné v prípade neopomenuteľných dedičov, akými sú práve deti Vášho mažela z prvého manželstva.

Ešte malá poznámočka,
neviete koho si Váš syn jedného dňa zoberie a v budúcnosti sa mu môže nedajbože niečo stať.
Zriaďte si s manželom v danom byte vecné bremeno. Takto je aj vlk sýty aj baran celý.
Život prináša skutočne zapeklité situácie a myslieť treba tuším na všetko, byť prezieravým sa oplatí.
Avšak musíte si byť istí, že Váš syn je zodpovedný a nenarobí v živote také dlhy, kde by jedného dňa mohol exekútor siahnuť na spomínaný byt. Vy najlepšie viete, nakoľko môžte dôverovať svojmu synovi.
jarmiilaa
22.08.10,07:47
dakujem za rady