MatoB
21.08.10,21:41
Caute, asi rok dozadu som si zakupil v nemenovanom elektroobchode notebook s uz nainstalovanym OS Win Vista, asi 2 tyzdne dozadu mi odisiel HDD a po oprave respektive vymeneni disku som opatovne nainstaloval Vistu aj s product keyom ktory mam na spodnej strane notebooku, vsetko mi v pohode zobralo az nato, ze po 4 dnoch pouzivania mi vyhodilo z nicoho nic tabulku, ze zadany product key je neplatny. Neviete nahodou ci mozem na novom harddisku pouzit ten isty product key? Podotykam, ze OS je totozny s tym co som mal na starom HDD.
Preco mi vyhadzuje tu tabulku, hadam nemam zaplatit za OS 2x???

dakujem za odpoved.
arizona
21.08.10,19:58
220870
21.08.10,20:30
Vista je problem sám osebe.
MatoB
21.08.10,21:00
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support/contactus/#tab3
Ta technicka podpora Microsoftu mi moc nepomohla :D , uz som dosiel na to musel som v systeme aktivovat Vistu opatovnym zadanim kodu, inak dakujem za radu.


Vista je problem sám osebe.
suhlasim lenze ked uz mam Vistu nebudem kupovat windows 7, ked sa pozriem na jeho cenu radsej budem trpiet Vistu :)

Inak rozmyslal som a aj som skusal Linux asi pol roka dozadu, problem bol v tom, ze som ho nainstaloval ale nevedel spustit, a neviem ani doteraz, naskoci len cierna obrazovka a blikajuci senzor, tu sa konci moja PC znalost. Nemate s tym skusenost?
Arnold123
21.08.10,22:25
Inak rozmyslal som a aj som skusal Linux asi pol roka dozadu, problem bol v tom, ze som ho nainstaloval ale nevedel spustit, a neviem ani doteraz, naskoci len cierna obrazovka a blikajuci senzor, tu sa konci moja PC znalost. Nemate s tym skusenost?

Ja mám zas opačný problem, Viste a Win 7 som nedokázal príjsť na meno. Linux používam aktívne vyše 3 rokov.
Na internete je veľa návodov, stačí len tomu trocha venovať čas.
buchač
22.08.10,05:35
Vista je problem sám osebe.
Trvá to síce , pokiaľ nabehne , ale potom už fachčí ...teda mne ...


...
suhlasim lenze ked uz mam Vistu nebudem kupovat windows 7, ked sa pozriem na jeho cenu radsej budem trpiet Vistu :)
...
Nikto Ti nekáže predsa ...dá sa aj inak , dá ...

Ja mám zas opačný problem, Viste a Win 7 som nedokázal príjsť na meno. Linux používam aktívne vyše 3 rokov.
Na internete je veľa návodov, stačí len tomu trocha venovať čas.
Linux som skúšal už asi 2 krát ...
Nemusím teda ...ale je to vec názoru , každý je strojcom svojho osudu / počítača /...;):rolleyes::D
rickman
22.08.10,05:40
Co vy mate proti Viste :), najlepsi operacny system :).
MatoB
22.08.10,08:43
Trvá to síce , pokiaľ nabehne , ale potom už fachčí ...teda mne ...

Nikto Ti nekáže predsa ...dá sa aj inak , dá ...

Linux som skúšal už asi 2 krát ...
Nemusím teda ...ale je to vec názoru , každý je strojcom svojho osudu / počítača /...;):rolleyes::D

Mam pocit ze win 7 sa uz asi tak nacierno neda pouzivat ako napr. XP alebo sa mylim?



Ja mám zas opačný problem, Viste a Win 7 som nedokázal príjsť na meno. Linux používam aktívne vyše 3 rokov.
Na internete je veľa návodov, stačí len tomu trocha venovať čas.

Na internete som na to navodov nasiel kopu, ale problem je v tom, ze ani za boha nemozem prist na to ako ho spustit ked tam blika ten senzor, zapnem PC naskoci cierna obrazovka logo Linuxu (taky tucniak v okruhlom okienku) preskoci to na ciernu obrazovku s blikajucim senzorom a ja neviem co dalej, co mam urobit, co napisat...
Ňevies kde robim chybu?


Co vy mate proti Viste :), najlepsi operacny system :).

Myslim, ze to je kazdeho osobny postoj, niekomu je dobry aj Win 95, niekomu nestaci ani Win 7, co je podla vyjadrenia ludi asi zatial najlepsi.
Arnold123
22.08.10,09:13
Na internete som na to navodov nasiel kopu, ale problem je v tom, ze ani za boha nemozem prist na to ako ho spustit ked tam blika ten senzor, zapnem PC naskoci cierna obrazovka logo Linuxu (taky tucniak v okruhlom okienku) preskoci to na ciernu obrazovku s blikajucim senzorom a ja neviem co dalej, co mam urobit, co napisat...
Ňevies kde robim chybu?

Neviem aké distro používaš. Ja som si nainštaloval Ubuntu, ktoré má u mňa najlepšiu podporu HW.
rickman
22.08.10,09:15
Myslim, ze to je kazdeho osobny postoj, niekomu je dobry aj Win 95, niekomu nestaci ani Win 7, co je podla vyjadrenia ludi asi zatial najlepsi.

Asi tak ako pises. Ja som presiel vsetkymi windowsmi a poslednymi dvoma mac os, linux som neskusal. U mna je zatial Vista jednickou. Ale ak by som kupoval novy notebook, tak by som bral to, co je tam. Z vlastnych skusenosti viem, ze ak windows "pada", tak je to chyba 1. HW a 2. uzivatela.
najag
22.08.10,09:19
Asi tak ako pises. Ja som presiel vsetkymi windowsmi a poslednymi dvoma mac os, linux som neskusal. U mna je zatial Vista jednickou. Ale ak by som kupoval novy notebook, tak by som bral to, co je tam. Z vlastnych skusenosti viem, ze ak windows "pada", tak je to chyba 1. HW a 2. uzivatela.
A zabudol si napisat ze aj niektory SW, nainstaloval som jeden program, za jeden den som mal 3 razy modru smrt, stacilo odinstalovat program a Vista slape zase dalej.....a bol to program od spolocnosti, ktora vyhradne roky robi prave iba pre Wind...
rickman
22.08.10,11:01
A zabudol si napisat ze aj niektory SW, nainstaloval som jeden program, za jeden den som mal 3 razy modru smrt, stacilo odinstalovat program a Vista slape zase dalej.....a bol to program od spolocnosti, ktora vyhradne roky robi prave iba pre Wind...

Asi tak..