Lucia 77
07.11.05,13:47
Zamestnanec nastúpil do práce 31.10.2005. Za mesiac 10/2005 jeho hrubá mzda je 395,- SKK, čo je aj jeho vymeriavací základ do poisťovní.
Program mi však pri tomto VZ nevypočítal žiadne odvody do VšZP.
Môže mi niekto poradiť čo s tým?
pingino
07.11.05,13:41
Nastavenie -> Parametre miezd -> Poistne
vynulujte Minimalny preddavok na ZP (s platnostou od septembra/2005)
bredikova
09.11.05,12:48
Mám problém. V programe mám vytvorené 3 strediská. Keď tlačím výplatné lístky, tak pri 1.stredisku mi vytlačí aj poistné org. ale pri 2. stredisku už nie. Pri tom to tlačím naraz. V čom môže byť problém
lenkak
09.11.05,15:08
Skús si tlačiť každé stredisko zvlášť. A keď si zvolíš stredisko č.2 alebo 3, tak si pozri či máš zafajknuté v Parametroch Tlačiť poistné organizácie.
bredikova
09.11.05,17:56
Skús si tlačiť každé stredisko zvlášť. A keď si zvolíš stredisko č.2 alebo 3, tak si pozri či máš zafajknuté v Parametroch Tlačiť poistné organizácie.
To bolo prvé čo som kontrolovala. Ale v tom to nebolo. Potom som už nevedela čo ďalej , tak som spustila prepočet mzdy u strediska 2 ešte raz a bolo to v priadku. Neviem čo to bolo. Asi niečo medzi počítačom a pánom Bohom. Teraz som spojkojná. Ešte si zistím kto má druhý pilier a zadám to do programu. A páska bude ako má byť.)Dakujem za odpoveď.
ANNA98
09.11.05,19:51
Ale na zdravotné poistenie sa suma do 100Sk neovádza.Mala som podbný problém , ktorý som konzultovala s poisťovňou.
pingino
10.11.05,09:21
Ale na zdravotné poistenie sa suma do 100Sk neovádza.Mala som podbný problém , ktorý som konzultovala s poisťovňou. Ale odvadza. Minimalna vyska preddavku 100 Sk sa uz netyka zamestnancov a zamestnavatelov ale SZCO. Vid. paragraf 16, ods.9. To plati od 1.9.2005
pingino
10.11.05,09:27
Mám problém. V programe mám vytvorené 3 strediská. Keď tlačím výplatné lístky, tak pri 1.stredisku mi vytlačí aj poistné org. ale pri 2. stredisku už nie. Pri tom to tlačím naraz. V čom môže byť problém
Stretol som sa podobnym problemom. Tipujem, ze chyba je v programe. Po stiahnuti a nainstalovani verzie 4.41.003 bolo u mna opat vsetko ok.
pingino
10.11.05,09:36
Ešte si zistím kto má druhý pilier a zadám to do programu. A páska bude ako má byť.
"Zafajknutim" policka II.pilier v oprave prac. pomeru uz vyplatny listok neovplyvnite a to z toho dovodu, ze polozka II.pilier je polozka mzdoveho ciselnika, ktora je vypocitana pri vypocte mzdy zamestnanca.
Po "zafajknuti" prislusneho parametra je preto potrebne mzdu zamestnanca znova prepocitat.
bredikova
10.11.05,10:14
"Zafajknutim" policka II.pilier v oprave prac. pomeru uz vyplatny listok neovplyvnite a to z toho dovodu, ze polozka II.pilier je polozka mzdoveho ciselnika, ktora je vypocitana pri vypocte mzdy zamestnanca.
Po "zafajknuti" prislusneho parametra je preto potrebne mzdu zamestnanca znova prepocitat.
Dík. Ja som to skúšala a stále som sa čudovala. Po tvojej rade je to OK.
bredikova
10.11.05,10:16
Stretol som sa podobnym problemom. Tipujem, ze chyba je v programe. Po stiahnuti a nainstalovani verzie 4.41.003 bolo u mna opat vsetko ok.
Však včera som si sťahovala ver. 2 a dnes je tam už 3? Tí sa teda činia. To aby som si nastavila v aktualizačnom oprograme nech kontroluje denne. Už aj idem sťahovať.:rolleyes:
jana991
21.11.05,08:59
Potrebujem upraviť pre zamestnanca vymeriavací základ na nemocenské poistenie a garančné poistenie, lebo jeho mzda za mesiac prekročila maximálny vymeriavací základ.
Za 10/05 odpracoval len 12 dní.
Jeho hrubá mzda je 10280,-, tz. že max. vymeriavací základ je 9189,- Sk (23738:31dní * 12 dní = 9189)
Nemocenské poistenie (vymeriavací základ) som opravila priamo v mzde zamestnanca a tam mi to program MRP-Win vyrátal, ale ako upraviť vymeriavací základ na garančné poistenie?
MáriaPaM
21.11.05,10:14
§138 ods.18 Ak nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti trvalo len časť kalendárneho mesiaca, vymeriavací základ ... sa upraví... Garančné tu nie je!