Ociviste
22.08.10,14:04
Dobry den, chcela by som sa opytat, ake tlacivo treba vyplnit na DU, ak chcem zamestnavatela prihlasit ako platcu zo zavislej cinnosti (ide zamestnat brigadnika, ktoremu bude trhavat dan z vyplaty). Do teraz nikoho nezamestnaval.
Dakujem za odpoved.
Ociviste
22.08.10,12:28
Dobry den, chcela by som sa opytat, ake tlacivo treba vyplnit na DU, ak chcem zamestnavatela prihlasit ako platcu zo zavislej cinnosti (ide zamestnat brigadnika, ktoremu bude trhavat dan z vyplaty). Do teraz nikoho nezamestnaval.
Dakujem za odpoved.

prosim vie niekto poradit, potrebovala by som to surne.
Dakujem
m.hladka
22.08.10,13:04
Ociviste
22.08.10,13:44
Dakujem jedna sa o FO, toto tlacivo teda vyplnim, ak ide FO,ktora ide zamestnat prveho zamestnanca a potrebuje to oznamit DU? Ked uz nebude mat ziadneho brigadnika, potom treba aj odhlasit?
Dakujem za odpoved.
m.hladka
22.08.10,14:57
Dakujem jedna sa o FO, toto tlacivo teda vyplnim, ak ide FO,ktora ide zamestnat prveho zamestnanca a potrebuje to oznamit DU? Ked uz nebude mat ziadneho brigadnika, potom treba aj odhlasit?
Dakujem za odpoved.

Áno, vyplní tlačivo pre FO a na prvej strane zaškrtne 8,9 riadok. Potom to podá na DÚ a nemusí nič oznámovať, ale bude podávať kvartálne tlačivo: "Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ..." , to si hneď v podateľni môžeš vypýtať (má to fialový prúžok na pravej strane tlačivá a potom zhrnúť v ročnom Hlásení, ktorý má zase čierny prúžok na pravej strane tlačiva.
Zamestnávateľa musíš prihlásiť aj v SP a následne aj zamestnanca, tam potom budeš taktiež posielať mesačný výkaz.
Ančika
23.08.10,06:32
Dobrý deň poraďáci. Blíži sa začiatok školského roku a s ním predkladanie Potvrdení o návšteve školy. Prosím, aké tlačivo používate? Mne sa totiž dostalo tlačivo z ÚPSVaR, ktoré má názov: Potvrdenie o návšteve strednej alebo vysokej školy na účely prídavku na dieťa. Je na účely priznania daňového bonusu zvlášť tlačivo, alebo si môžem urobiť fotokópiu tohoto a akceptovať ho aj na účely DB?
otázka
23.08.10,06:41
Dobrý deň poraďáci. Blíži sa začiatok školského roku a s ním predkladanie Potvrdení o návšteve školy. Prosím, aké tlačivo používate? Mne sa totiž dostalo tlačivo z ÚPSVaR, ktoré má názov: Potvrdenie o návšteve strednej alebo vysokej školy na účely prídavku na dieťa. Je na účely priznania daňového bonusu zvlášť tlačivo, alebo si môžem urobiť fotokópiu tohoto a akceptovať ho aj na účely DB?

Nie je, a pri odovzdaní DP stačí fotokópia potvrdenia o návšteve školy.

Zuzana
Ančika
24.08.10,05:09
Nie je, a pri odovzdaní DP stačí fotokópia potvrdenia o návšteve školy.

Zuzana

Ďakujem, tiež som si to tak myslela :)
Ociviste
24.08.10,10:25
Áno, vyplní tlačivo pre FO a na prvej strane zaškrtne 8,9 riadok. Potom to podá na DÚ a nemusí nič oznámovať, ale bude podávať kvartálne tlačivo: "Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ..." , to si hneď v podateľni môžeš vypýtať (má to fialový prúžok na pravej strane tlačivá a potom zhrnúť v ročnom Hlásení, ktorý má zase čierny prúžok na pravej strane tlačiva.
Zamestnávateľa musíš prihlásiť aj v SP a následne aj zamestnanca, tam potom budeš taktiež posielať mesačný výkaz.

Dakujem za odpoved.
Este som sa sice priamo k vyplnaniu nedostala, ale ked ho budem vyplnat, urcite este polozim nejake otazky. Zrejme nestaci zaskrtnut len riadok 8,9.
Ociviste
27.08.10,12:27
Dobry den, konecne som sa dostala k registracii danovnika, chcem sa opytat, vo formulary zakrtnem 8,9 riadok

1. mam trochu problem s kodom pravnej formy. Uz som si nasla ciselnik, ale neviem, do ktoreho kodu mam zaradit FO -zivnostnik, neviem si vybrat medzi 101 a 102.

2. Kod obce zilina je 517402? Nasla som dobre?

3.neviem, kde mam najst prevazujuca cinnost / kod + nazov? r. 21

Dakujem za kazdu odpoved.
Ociviste
29.08.10,17:19
Dobry den, konecne som sa dostala k registracii danovnika, chcem sa opytat, vo formulary zakrtnem 8,9 riadok

1. mam trochu problem s kodom pravnej formy. Uz som si nasla ciselnik, ale neviem, do ktoreho kodu mam zaradit FO -zivnostnik, neviem si vybrat medzi 101 a 102.

2. Kod obce zilina je 517402? Nasla som dobre?

3.neviem, kde mam najst prevazujuca cinnost / kod + nazov? r. 21

Dakujem za kazdu odpoved.

prosim, vie niekto poradit?
Dakujem
veronikasad
29.08.10,17:24
Dobry den, konecne som sa dostala k registracii danovnika, chcem sa opytat, vo formulary zakrtnem 8,9 riadok

1. mam trochu problem s kodom pravnej formy. Uz som si nasla ciselnik, ale neviem, do ktoreho kodu mam zaradit FO -zivnostnik, neviem si vybrat medzi 101 a 102.

2. Kod obce zilina je 517402? Nasla som dobre?

3.neviem, kde mam najst prevazujuca cinnost / kod + nazov? r. 21

Dakujem za kazdu odpoved.
Doplňuješ len registráciu dane zo závislej činnosti ? Na to stačí oznámenie formou firemného listu alebo niektoré DU majú tlačivá na doplnenie registrácie .
rodina1
29.08.10,17:37
Dobry den, konecne som sa dostala k registracii danovnika, chcem sa opytat, vo formulary zakrtnem 8,9 riadok

1. mam trochu problem s kodom pravnej formy. Uz som si nasla ciselnik, ale neviem, do ktoreho kodu mam zaradit FO -zivnostnik, neviem si vybrat medzi 101 a 102.pokiaľ sa pamätám - 101 Podnikateľ-fyzická osoba-nezapísaný v obchodnom registri
102 Podnikateľ-fyzická osoba-zapísaný v obchodnom registri
2. Kod obce zilina je 517402? Nasla som dobre? áno

3.neviem, kde mam najst prevazujuca cinnost / kod + nazov? r. 21 z pokynov daňového úradu:
21 Prevažujúca činnosť
Kód prevažujúcej činnosti - vyplní daňový úrad
Názov prevažujúcej činnosti - uveďte predmet činnosti, ktorý v rámci vašich podnikateľských aktivít považujete za hlavný, prípadne je takto deklarovaný v obchodnom registri, poprípade v živnostenskom oprávnení

Podľa mňa tam môžeš napísať napr. reštauračná činnosť, obchodná činnosť, teda to, čo je hlavným predmetom podnikania FO.




Dakujem za kazdu odpoved.

v texte
Ociviste
29.08.10,17:55
Doplňuješ len registráciu dane zo závislej činnosti ? Na to stačí oznámenie formou firemného listu alebo niektoré DU majú tlačivá na doplnenie registrácie .

Takze to tlacivo, ktore je uvedene ako priloha v predoslych prispevkoch nemusim vyplnat?
Teraz uz mam v tom trochu chaos.
Dakujem odpoved.
zk24
29.08.10,18:39
Takze to tlacivo, ktore je uvedene ako priloha v predoslych prispevkoch nemusim vyplnat?
Teraz uz mam v tom trochu chaos.
Dakujem odpoved.

Ak to chápem dobre, daňovník (FO) je registrovaný na DÚ pre daň z príjmov, a chcel len prihodiť "zo závislej činnosti", ano?

Ak máš plnú moc, stačí ísť priamo za správcom dane, on vytiahne to pôvodné tlačivo a urobí tam krížik pred tebou do toho políčka, napíše k tomu dátum a ty sa vedľa toho podpíšeš. My sme tiež dodatočne robili registráciu na daň zo závislej činnosti, a vôbec nebolo treba novú registráciu FO.
Ociviste
30.08.10,16:08
Dakujem za odpoved, neviem, ci je registrovany na DU pre dan z prijmov, lebo je u novy, musim zistit.
Pekny vecer.
veronikasad
30.08.10,16:13
Dakujem za odpoved, neviem, ci je registrovany na DU pre dan z prijmov, lebo je u novy, musim zistit.
Pekny vecer.
Tak zisti o čo vlastne ide. V prvom príspevku sa pýtaš na registráciu dane zo závislej činnosti. Registráciu na daň z príjmov mohol za neho urobiť živnostenský úrad - ak o to požiadal ...