mangovlna
22.08.10,17:48
Dobry den, predpokladam ze niesom jediny kto ma taketo skusenosti s nasim ruzovym operatorom, a preto by ste mi pomohli keby mi napisete ake mam moznosti. mam podozrenie ze mi operator uctuje neprimerane vysoke faktury za minuty ktore som nikdy neprevolal. naposledy ma dorazila faktura podla ktorej som prevolal 100min nad moj predplateny 150 min pausal aj napriek tomu ze som mal 2 tyzdne telefon v oprave a cislo som nepouzival. 2x som uz podaval reklamaciu na vysku faktury ale samozrejme vzdy bola zamietnuta.vyziadat si vypis hovorov tiez nieje riesenie pretoze sice vam ho za 4 eura poskytnu ale budu tam len cisla na ktore ste volali a nie dlzky hovorov. Ako by som mal dalej postupovat? Vopred dakujem za vase rady a skusenosti.
Xanti
22.08.10,15:55
Zmeň operátora. :D

Nemám s týmto operátorom takú skúsenosť ako ty, nezabudol si vypnúť telefon po hovore a nabehli Ti minúty?
alla66
22.08.10,16:02
Dobry den, predpokladam ze niesom jediny kto ma taketo skusenosti s nasim ruzovym operatorom, a preto by ste mi pomohli keby mi napisete ake mam moznosti. mam podozrenie ze mi operator uctuje neprimerane vysoke faktury za minuty ktore som nikdy neprevolal. naposledy ma dorazila faktura podla ktorej som prevolal 100min nad moj predplateny 150 min pausal aj napriek tomu ze som mal 2 tyzdne telefon v oprave a cislo som nepouzival. 2x som uz podaval reklamaciu na vysku faktury ale samozrejme vzdy bola zamietnuta.vyziadat si vypis hovorov tiez nieje riesenie pretoze sice vam ho za 4 eura poskytnu ale budu tam len cisla na ktore ste volali a nie dlzky hovorov. Ako by som mal dalej postupovat? Vopred dakujem za vase rady a skusenosti.


Akú odpoveď si dostal od TM ? ..... kedykoľvek môžeš kontaktovať operátora na ZL 12345 ( hovor na bezplatnú linku)

Nepoužíva potajomky tvoje číslo dcéra, alebo niekto z rodiny?
Nemáš aktívne presmerovanie hovorov na iné číslo?



Každý mesiac (na začiatku fakturačného obdobia) treba v mobilnom telefóne vynulovať Merače hovorov, Počítadlo správ a dát. Budeš mať prehľad o svojej spotrebe.
Spotreba sa kontroluje i na http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=10
mangovlna
22.08.10,18:57
Telefon pouzivam len ja. mam 15 mesacneho syna takze ten zatial telefon nepotrebuje.presmerovanie nemam nastavene a keby sa mi uplnou nahodou stane ze niekomu volam urcite to nebude 100 min nad pausal a nie viac mesiacov po sebe. na zakaznicku linku som volal ked mi oznamovali vysledok reklamacie pricom ju odmietli ako neopravnenu. stav prevolanych hovorov podla tmobilu a mojho pocitadla mi nesedi. Takze ja uz vobec neviem co dalej.
Xanti
22.08.10,19:00
Telefon pouzivam len ja. mam 15 mesacneho syna takze ten zatial telefon nepotrebuje.presmerovanie nemam nastavene a keby sa mi uplnou nahodou stane ze niekomu volam urcite to nebude 100 min nad pausal a nie viac mesiacov po sebe. na zakaznicku linku som volal ked mi oznamovali vysledok reklamacie pricom ju odmietli ako neopravnenu. stav prevolanych hovorov podla tmobilu a mojho pocitadla mi nesedi. Takze ja uz vobec neviem co dalej.
Náhodou nemáš od Tmobile program, kde je tarifikácia 60+1. Tuším jeden taký majú, a v tom prípade Ti nikdy nebude sedieť počítadlo s tým čo narátali oni.

A čo sa týka syna, nespoliehaj sa, že nepotrebuje. Kamoške jej malé bábo pernamentne prevolával kredit. Kým na to prišla, a začala schovávať telefon.
Laco-monter
22.08.10,19:22
Tu je škoda sa dohadovať, čo kde a ako volal.

Nič nepomože.

Snad len mať ,bud najmenší paušál a platiť to najmenšie minimum, a skoro vobec netelefonovať

alebo byť maniak na telefonovanie aktivovať 1000 paušál a chodiť s telefonom pri uchu ako hlupy,celý čas vkuse.

V prvom pripade Vás operator nechá napokoji , lebo vie, že z vás tak-či-tak nič nevytiahne,

v druhom prípade vás tiež nechá na pokoji lebo z Vás má zisk zaručený

jednoducho žiaden operator nemá rad ľudí premýšĺavých a kalkulujúcich

lebo Vám hneď naseká do faktury všelijaké hovadiny a svojich 50 eur mesačne na Vás skasíruje tak-či tak.
Laco-monter
22.08.10,19:26
mne napríklad surovo sťahovali poplatok za Letný roaming ešte aj v oktobri a v novembri

a keď som to reklamoval tak sa tvarili prihlúpavo ako Alenka v riší divov,že ako je to možné.
Až keď som pohrozil,že napíšem mail do centraly, tak to zrušili, no peniaze za poplatok nevyužívanej služby už samozrejme nevrátili.
Xanti
22.08.10,19:27
Lacika,
to fakt? Lebo mne magentový operátor vrátil to čo zinkasoval neprávom.
Asi si nezbadal, ked Ti to dobropisovali vo faktúre.
alla66
23.08.10,05:48
Laco-monter Včera, 10:26 PM
mne napríklad surovo sťahovali poplatok za Letný roaming ešte aj v oktobri a v novembri

a keď som to reklamoval tak sa tvarili prihlúpavo ako Alenka v riší divov,že ako je to možné.
Až keď som pohrozil,že napíšem mail do centraly, tak to zrušili, no peniaze za poplatok nevyužívanej služby už samozrejme nevrátili.
http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gif
Peniaze ti nevrátili, chyba bola na tvojej strane:)

http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gifTreba si zapamätať, ak si aktivuješ novú službu, alebo súhlasíš s jej aktiváciou, vždy alebo vo väčšine prípadov je nutná deaktivácia.

Keď nemienim naplno využívať službu, zavolám na bezplatné číslo 12345 a požiadam o jej deaktiváciu.

Preto sa všade doporučuje prečítať si všetky informácie a poznámky, ktoré sa týkajú danej služby.
__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
V tvojom prípade : Letný Roaming
Aktivačný poplatok bezplatne
Mesačný paušál 4,99 €

Poznámka: Ceny sú uvedené v € (Sk)/min. s DPH. Ponuka platí pri aktivácii služby Letný
roaming od 15. 6. 2009 do 30. 9. 2009. Tým, ktorí si službu aktivujú počas platnosti ponuky,
zostane služba aktivovaná a ďalej poskytovaná aj po 30. 9. 2009, kým nedôjde
k jej deaktivácii. Služba však bude každému účastníkovi automaticky deaktivovaná
v posledný deň jeho posledného celého zúčtovacieho obdobia v roku 2009 a zmenená
na službu Euro roaming.

Prichádzajúce hovory v zóne 1 sú spoplatňované sekundovou
tarifikáciou.

Odchádzajúce hovory zo zóny 1 do zóny 1 sú spoplatňované sekundovou
tarifikáciou po prvých tridsiatich sekundách hovoru. Ostatné prichádzajúce a odchádzajúce
hovory sú spoplatňované minútovou tarifikáciou.

Volania na národné špeciálne čísla (napr.
audiotexové služby, hlasovanie) sú v zóne 3 spoplatnené cenou 3,910 € (117,80 Sk)/min.
s DPH, v ostatných zónach 1,975 € (59,50 Sk)/min. s DPH.


Službu Letný roaming môžu využívať zákazníci, ktorí majú aktivovaný mesačný program
Firma/Firma Extra/Vo veľkom 100/iTariff 150/20+20Viac/Relax 60/Podnikateľ 90 a vyššie.


O deaktiváciu služby je možné požiadať kedykoľvek, pričom služba bude deaktivovaná
najskôr k poslednému dňu zúčtovacieho obdobia, v ktorom účastník požiadal o deaktiváciu
služby.

Službu Letný roaming nie je možné využívať súčasne s inými roamingovými službami, ktoré
budú v prípade aktivácie služby Letný roaming automaticky deaktivované.

Službu Letný
roaming nie je možné aktivovať a súčasne kombinovať ani s akýmikoľvek inými zľavami
poskytovanými z ceny roamingových služieb.
ally258
24.08.10,12:04
práve s touto ruzovuckou spolocnostou sa neoplati niejako jednat , lebo k ziadnemu zaveru a uz vobec k spravodlivosti sa nedopracujes.
Mala som ten isty problem z fakturami a tak som bola v predajni aj pisomne aj telefonicky som podavala staznosti ale zakazdym bola FA z ich hladiska vystavena spravne.
Kedze nieco reklamujes v tvojom pripade fakturu mne dorucili podrobny vypis zadarmo doporucene domov a dokonca na tomto vypise bolo sms napocitane roznymi osobami iba (uz si nepamatam presne asi 38) ale v T mobile naratali az o jedenast viacej.
No a aj tak bolo vsetko oki z ich strany a mna presla trpezlivot, uz len kusok trpezlivosti mam a to cakat kedy skonci viazanost a hajde k tretiemu operatorovi.
takze uvaz aj ty s nimi nevyhras ale aj tak vela stastia prajem.
alla66
24.08.10,13:00
práve s touto ruzovuckou spolocnostou sa neoplati niejako jednat , lebo k ziadnemu zaveru a už vôbec k spravodlivosti sa nedopracujes.
Mala som ten isty problem s fakturami a tak som bola v predajni aj pisomne aj telefonicky som podavala staznosti ale zakazdym bola FA z ich hladiska vystavena spravne.
Kedze nieco reklamujes v tvojom pripade fakturu mne dorucili podrobny vypis zadarmo doporucene domov a dokonca na tomto vypise bolo sms napocitane roznymi osobami iba (uz si nepamatam presne asi 38) ale v T mobile naratali az o jedenast viacej.
No a aj tak bolo vsetko oki z ich strany a mna presla trpezlivot, uz len kusok trpezlivosti mam a to cakat kedy skonci viazanost a hajde k tretiemu operatorovi.
takze uvaz aj ty s nimi nevyhras ale aj tak vela stastia prajem.

.... pripomeniem jednu maličkosť - jedna odoslaná SMS správa s diakritikou môže mať veľkosť troch správ. Preto TM vo faktúre vyúčtuje viac správ ako ty narátaš v mobile. Stačí viac pozornosti pri písaní správ a nebudú žiadne reklamácie:) používam TM cez 10 rokov, môžem povedať, že sú ústretovejší ako Orange, alebo Telefonica O2. ;)
alaya1
25.08.10,13:21
Tak to neviem, ako vy. ale ja som vzdy vybavila reklamaciu k mojej spokojnosti. maju vo zvyku, ak mas pravdu, odpustit platenie niekolkych mesiacov- pausalu.
Reklamacie treba velmi podrobne rozpisat a zaslat nie do predajne, ale rovno na reklamacne oddelenie v BA, adresu daju na cisle 12345, spojenie s operatorom, lebo je to nejaky po.box, ja som to aj tak poslala doporucene.
Reklamovala som asi 3krat a vzdy uspesne.Inak, vo vianocnej akcii som dostala take vyhody, ze asi inde by som to nedostala. Mam sice na seba napisane 3 pausalne cisla, ale oplatilo sa cakat so vsetkymi na Vianoce. Ja som u ineho operatora nebola a som v Euroteli, T-mobile asi 12 rokov.
ally258
10.09.10,07:24
nepuzivam diakritiku nikdy a ked odoslielam mobil tak je tam taka hlaska ci odoslat 2/1 to znamea ze je SMS dva krat vacsia tada ako keby som poslala dve.
Ale toto viem ibaze ja som si na papier jeden mesial zapisovala datum,dlzku volania, operatora na ktroy bol hovor uskutocneny aj pocet SMS a internet som v ten mesiac nepouzila a nesedelo to ale na internet mi nieco malo nauctovali.
Lubo44
10.09.10,07:33
Ja som tiež mal problém s vyškou faktúry, ale po vyžiadaní si výpisu (mimochodom ja som tam dĺžku hovorov mal) som si to po telefóne vydiskutoval. Potom mi všetko sadlo a vyšlo na javo, že mali pravdu oni. Odvtedy už s TM mám len dobré skúsenosti. Keď si porovnám služby u iných operátorov (skutočné podľa príbuzných a známych, nie podľa reklamy) tak mi stále vychádza že pre mňa je TM najlepším riešením. Ale to je môj subjektívny názor. Každopádne treba sa ozvať a nechať si vysvetliť ako to s ich fakturáciou je. Neverím, že by fakturovali niečo čo si nevyužil. Treba si to ale preveriť.
rastaman2000
07.03.11,16:16
1) Nenechal si v tom telefóne SIM-kartu, keď si ho dával do servisu?

2) Za výpis platiť nemusíš, stačí ak si ho vyžiadaš v reklamácii. Farbu síce majú správnu (podľa "zverokruhu":---), ale v tomto sa nezvyknú brániť - stačí byť primerane ostrý. Myslím, že ten výpis dokonca prikladajú k reklamácii automaticky.