sharingan
22.08.10,18:26
Dobrý deň, potrebovala by som radu ohľadom výhry v Tipose, na internete som k tomu našla rôzne vysvetlenia, tak sa obraciam na vás.
Ako je to s výhrou v Tipose - ak som to pochopila správne, tieto výhry sa do určitej sumy nezdaňujú. Zaujíma ma, či sa napriek tomu uvádzajú v daňovom priznaní. Ďakujem.
babi2
22.08.10,17:20
Dobrý deň, potrebovala by som radu ohľadom výhry v Tipose, na internete som k tomu našla rôzne vysvetlenia, tak sa obraciam na vás.
Ako je to s výhrou v Tipose - ak som to pochopila správne, tieto výhry sa do určitej sumy nezdaňujú. Zaujíma ma, či sa napriek tomu uvádzajú v daňovom priznaní. Ďakujem.
Predpokladám, že ide o peňažnú výhru a tá je od dane oslobodená a neuvádza s v DP
Zákon o dani z príjmu
§ 9
Príjmy oslobodené od dane
Ods. 2 Od dane sú oslobodené aj
l) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, 56) a obdobné výhry zo zahraničia
m) prijaté ceny alebo výhry neuvedené v písmene l) v hodnote neprevyšujúcej 165, 97 eura za cenu alebo výhru; cenou alebo výhrou sa rozumie
sharingan
22.08.10,17:32
Ďakujem za odpoveď. Áno, ide o peňažnú výhru. Platí to aj v prípade, ak výhra nebola na klasický tiket, ale online?
babi2
22.08.10,17:50
Ďakujem za odpoveď. Áno, ide o peňažnú výhru. Platí to aj v prípade, ak výhra nebola na klasický tiket, ale online?
Zákon hovorí o výhre v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, nehovorí o spôsobe tipovania, takže áno
sharingan
22.08.10,17:58
ďakujem.