profitechnik1
23.08.10,07:17
Pekne prosím o odbornú radu. Správny orgán mi uložil pokutu 165 euro za nesplnenie určitej povinnosti v zamestnaní. Odvolal som sa, ale odvolací orgán potvrdil prvotné rozhodnutie. Dôvod bol vlastne ten, že odvolací orgán je nadriadený správneho orgánu a ten mu nariadil vydať uvedené rozhodnutie.Pri konaní pred správnym orgánom som bol predvolaný na ústne konanie , kde som sa vyjadril ku skutku a prevzal zápisnicu z tohoto konania. Tiež ešte predtým som sa vyjadril k začatiu konania. Potom m i už iba došlo rozhodnutie o pokute. Čakal som , že v zmysle správneho poriadku mi bude ešte umožnené vyjadriť sa k podkladom pre vydanie rozhodnutia, chcel som nahliadnuť do spisu a pod., ale toto mi nebolo umožnené. V odvolacom rozhodnutí mi bolo oznámemé, že som mal priestor vyjadriť sa už predtým a teda správny orgán konal správne. Teraz mám iba možnosť dať rozhodnutie preskúmať súdom, čo však vzhľadom na výšku pokuty nie je finančne úmerné. Mám aj nejakú inú možnosť ? Ďakujem pekne.
draik
23.08.10,16:19
Existuje institut obnovy konania resp. preskumanie mimo odvolacieho konania. Ale na to musia byt splnene zakonom (Spravny poriadok) urcene podmienky. Ako ucastnik konania mate pravo na nazeranie do spisu.