centaire
23.08.10,09:17
Dobrý den. Potrebujem poradit ohladom "brigadnika", ktory u nas pracoval na dohodu o vykonani prace s tym ze dohoda bola uzatvorena az do 31.08.2010. Praca vsak bola ukoncena skor, a to k 20.08.2010. Je potrené spraviť ukoncenie dohody? dakujem
VERONIKA6
23.08.10,07:20
centaire
23.08.10,07:55
dakujem
jana32
26.08.10,11:06
Dobrý deň, chcem sa opýtať, na porade som si opakovane prečítala, že DoVP sa neuzatvárajú ak ide o výkon opakovanej činnosti, ale nech pozerám akokoľvek na § 226 tam to nikde nie je uvedené, asi nečítam medzi riadkami, tak prosím pomôžte mi. Ďakujem
rodina1
26.08.10,11:15
Dobrý deň, chcem sa opýtať, na porade som si opakovane prečítala, že DoVP sa neuzatvárajú ak ide o výkon opakovanej činnosti, ale nech pozerám akokoľvek na § 226 tam to nikde nie je uvedené, asi nečítam medzi riadkami, tak prosím pomôžte mi. Ďakujem
Rozdiel je v tomto:

§ 226
Dohoda o vykonaní práce
(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.


Čiže povedané, kým dohoda o vykonaní práce hovorí o pracovnej úlohe (teda o úlohe, ktorú treba vykonať), dohoda o pracovnej činnosti hovorí o pracovnej činnosti (pracovná činnosť je opakovanie nejakej práce)
jana32
26.08.10,11:17
Rodina1, ďakujem veľmi pekne, tak toto by som z toho § nevyčítala ani náhodou!
VERONIKA6
26.08.10,12:55
Dobrý deň, chcem sa opýtať, na porade som si opakovane prečítala, že DoVP sa neuzatvárajú ak ide o výkon opakovanej činnosti, ale nech pozerám akokoľvek na § 226 tam to nikde nie je uvedené, asi nečítam medzi riadkami, tak prosím pomôžte mi. Ďakujem
Potrebné je uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti, nakoľko sa jedná o opakujúcu sa činnosti. Na dohodu o pracovnej činnosti môže odpracovať 10 hod. týždenne.