emmuš
23.08.10,08:42
Personalistka od nas vyzaduje nadrobenie celodenného Pcka dvomi hodinami. Viem ze zo zakona mam narok na 7dni na seba a 7 na clena rodiny. Ale s tymto,(ze si musim kazdy ten den nadrobit 2 hodinami) som sa stretla prvýkrát. Je to normálne?
Tweety
23.08.10,06:43
Personalistka od nas vyzaduje nadrobenie celodenného Pcka dvomi hodinami. Viem ze zo zakona mam narok na 7dni na seba a 7 na clena rodiny. Ale s tymto,(ze si musim kazdy ten den nadrobit 2 hodinami) som sa stretla prvýkrát. Je to normálne?
Nie, nie je to v súlade so ZP.
vieraaaa
23.08.10,07:06
Personalistka od nas vyzaduje nadrobenie celodenného Pcka dvomi hodinami. Viem ze zo zakona mam narok na 7dni na seba a 7 na clena rodiny. Ale s tymto,(ze si musim kazdy ten den nadrobit 2 hodinami) som sa stretla prvýkrát. Je to normálne?
Súhlasím s "Tweety". No ešte snáď, či to nemáte v "Pracovnom poriadku" alebo "Kolektívnej zmluve"?
Tweety
23.08.10,07:18
Súhlasím s "Tweety". No ešte snáď, či to nemáte v "Pracovnom poriadku" alebo "Kolektívnej zmluve"?
V PP alebo KZ nemôžu byť stanovené horšie podmienky, než sú podľa ZP, takže toto neobstojí.
susann2
23.08.10,07:22
Personalistka od nas vyzaduje nadrobenie celodenného Pcka dvomi hodinami. Viem ze zo zakona mam narok na 7dni na seba a 7 na clena rodiny. Ale s tymto,(ze si musim kazdy ten den nadrobit 2 hodinami) som sa stretla prvýkrát. Je to normálne?
Nemáte náhodou pružný pracovný čas, ak áno, tak aký ?
emmuš
23.08.10,07:59
Mame pruzny pracovny cas od 6tej do 18tej, odrobit 8 hod samozrejme je v tom 30min. obedova prestavka
emmuš
23.08.10,08:04
Prosim, poradte mi ako na nu (personálnu), lebo mi to nechce uznat.... dakujem
Tweety
23.08.10,08:05
Prosim, poradte mi ako na nu (personálnu), lebo mi to nechce uznat.... dakujem
Pozri ešte toto:
§ 143
Prekážky v práci
pri pružnom pracovnom čase

(1) Prekážky v práci na strane zamestnanca sa pri uplatnení pružného pracovného času posudzujú ako výkon práce s náhradou mzdy len v rozsahu, v ktorom zasiahli do základného pracovného času. V rozsahu, v ktorom zasiahli do voliteľného pracovného času, sa posudzujú ako ospravedlnené prekážky v práci, nie však ako výkon práce a neposkytuje sa za ne náhrada mzdy.
ivka70
23.08.10,08:09
Mame pruzny pracovny cas od 6tej do 18tej, odrobit 8 hod samozrejme je v tom 30min. obedova prestavka


Ale mate pevne stanoveny cas, kedy v ramci tohto casu musite byt na pracovisku.
Ten je zjavne 6 hodin (napr. od 9:30 do 16:00).
Celodenne Pcko sa potom pocita len na tento pevny cas.
veronikasad
23.08.10,08:09
Prosim, poradte mi ako na nu (personálnu), lebo mi to nechce uznat.... dakujem
celodenné P-čko = kolko hodín ?
veronikasad
23.08.10,08:11
Ale mate pevne stanoveny cas, kedy v ramci tohto casu musite byt na pracovisku.
Ten je zjavne 6 hodin (napr. od 9:30 do 16:00).
Celodenne Pcko sa potom pocita len na tento pevny cas.
a 2 hod. za každý deň P-čka chýbajú do mesačného fondu prac. času. Čo s tým ? - nadrobiť alebo volno bez náhrady mzdy ?
Tweety
23.08.10,08:15
a 2 hod. za každý deň P-čka chýbajú do mesačného fondu prac. času. Čo s tým ? - nadrobiť alebo volno bez náhrady mzdy ?
Podľa §143, ako som uviedla vyššie, je to bez náhrady.
vieraaaa
23.08.10,08:17
V PP alebo KZ nemôžu byť stanovené horšie podmienky, než sú podľa ZP, takže toto neobstojí.
Neobstojí, ani v prípade pružnej pracovnej doby?
Tweety
23.08.10,08:17
Neobstojí, ani v prípade pružnej pracovnej doby?
Áno, tam áno, ale keď som čítala prvý príspevok, o tom, že majú pružný PČ nepísala, to napísala až neskôr.
veronikasad
23.08.10,08:20
Podľa §143, ako som uviedla vyššie, je to bez náhrady.
možno personalistka nechce znižovať zamestnancom príjem, ale nútiť ich, aby si tento čas nadpracovali - nemôže.
ivka70
23.08.10,08:37
možno personalistka nechce znižovať zamestnancom príjem, ale nútiť ich, aby si tento čas nadpracovali - nemôže.

To nie, ale ak maju v zmluve, ze musia dodrzat tyzdenny pripadne mesacny prac. fond, tak to v ramci tyzdna/mesiaca musia urobit, ak do prace v ten den s Pckom neprisli.
emmuš
23.08.10,08:54
takze mi z tohto vyplyva , ze predsa si len musim nadrobit tie 2 hod (musime byt v robote od 9:30 do 16:00)
Nandrolon
23.08.10,08:59
áno, máme to rovnako...
ivka70
23.08.10,09:10
takze mi z tohto vyplyva , ze predsa si len musim nadrobit tie 2 hod (musime byt v robote od 9:30 do 16:00)

Ano, je to presne podla Zakonnika prace.
Prekazka na strane zamestnanaca sa pocita len na tu presne stanovenu pevnu dobu.
Laicky sa to da vysvetlit tak ,ze zamestnavatel nemoze ani tusit, ze keby si nesla k lekarovi ,tak prave v ten den zotrvas v praci prave 8 hodin (a nie len tych 6 povinnych, ktore ti zaplatit musi.).
susann2
23.08.10,14:12
Ano, je to presne podla Zakonnika prace.
Prekazka na strane zamestnanaca sa pocita len na tu presne stanovenu pevnu dobu.
Laicky sa to da vysvetlit tak ,ze zamestnavatel nemoze ani tusit, ze keby si nesla k lekarovi ,tak prave v ten den zotrvas v praci prave 8 hodin (a nie len tych 6 povinnych, ktore ti zaplatit musi.).
Aj ja tvrdím, že je to tak, zamestnávateľ nemá ako 2 chýbajúce hodiny opravedlniť, ani bez náhrady mzdy, lebo toto vyšetrenie dotyčná osoba absolvovala vo svojom volne. Do fondu pracovného času, či už týždenného alebo mesačného, budú ale zamestnancovi hodiny chýbať a tie musí dorobiť, inak by mu zamestnávateľ mohol dať aj absenciu.