majuška22
23.08.10,12:19
Ahojte, boli ste nikto v Gradači?Aký máte názor na túto destináciu?Je vhodná pre deti?A naozaj pravda že takmer vždy je tam slnečno a bez dažďov? Ďakujem za odpovede:)
Taserda
23.08.10,12:43
Bol som v r. 2009v Gradaci ak myslíš ten na Makarskej Riviere.Je najjužnejšie stredisko Makarskej,južnejšie sú až sladké jazerá a rieka Neretva tak že sa už objaví sem tam aj komár.Dážd som tam nezažil ale púšť tam nie je takže tam určite niekedy aj zaprší :D.Je tam pekne a oproti iným strediskám sú tam aj nejaké historické budovy.Nainštaluj si Google earth a obzri si to.Je odtiaľ blízko do Dubrovníka či do Medžugoria.
Beulka
23.08.10,17:24
Ahoj majuška22, v Gradaci som bola v júni 2009, bolo fajn, mám album s fotkami pri mojom profile na stránke Porady, mrkni naň a uvidíš ako to tam vyzerá.
majuška22
23.08.10,18:49
Pekné fotky velmi sa mi tam páči, dá sa tam zohnať ubytko aj na blint?keby sme sa vybrali zo dňa na deň a ešte nieje tam nejako hlboká voda?Díky
Taserda
23.08.10,19:04
Samozrejme že sa dá zohnať ubytovanie na slepo, voda v mori je väčšinou plytká tam kde je piesok.V Gradaci sú kamienkové pláže.
Beulka pozrel som si Tvoje fotky (či tam nebudem na niektorom zábere:)),pekné zábery.
Beulka
24.08.10,05:47
majuška 22, 220870 a Taserda - ďakujem za zdieľanie mojich fotiek. Čo sa týka hĺbky mora nečakaj majuška, že to bude ako na Balatone - že ideš, ideš a stále nemôžeš plávať kvôli nízkej hladine. Ale zase nie je to tam také, že hneď vhupneš do hlbokej vody. Ide to postupne, z menšej vody sa to zvažuje do tej hlbšej. Asi by som to povedala tak, že úplne pre maličké detičky ešte nie a pre tie väčšie aj áno. Ohľadne ubytovania - ja som bola cez cestovku, ale nie je problém zohnať ubytovanie aj v súkromí - veď predsa z toho domáci žijú.
Ma-Ba
24.08.10,05:50
Pokiaľ viem v sezóne to bolo nemožné. Teraz to už asi nebude taký problém, neďaleko je menšie stredisko Brist.
Voda je niekoľko metrov od brehu dosť hlboká.
dad111
24.08.10,06:13
Gradač má veľmi dlhú pláž, snáď aj 5 km. Dá sa tam teda vybrať taká ako Vám vyhovuje. Snáď jedine jemný piesok s pozvoľným vstupom, ale takých v HR málo, tam nenájdete. Pre vstup je dobré mať obuv. Ježkov v plytkej vode nie je, ale kamene sú nepríjemné aj tie drobné. Sprchy na plážach sú. Kúpanie je teda podľa mňa pre deti vhodné. Na plážach je však pomerne málo tieňa. Treba s tým počítať a mať vlastný. Požičať sa dajú len lehátka. Ostatná zábava je priemerná. Sú tam trampolíny, tobogán, šmýkačka, pár mincových automatov, stánky s hračkami, šlapadlá, vodné skútre a člny.. Makarskej, kde je veľké detské ihrisko sa to nevyrovná. Gradač a apartmány sú pod magistrálou, nemusíte sa teda báť, že pri prechádzaní cez frekventovanú cestu Vám niekto zrazí deti. N promenáde na pláži je dostatok miest na občerstvenie a stravovanie. Autá aj motorky jazdia síce cez deň po promenáde, nemalo by ale dôjsť ku kolízii. Jazdia veľmi pomaly.
Nemusíte mať obavu ísť tam na blint. Ubytovanie zoženiete. Boli sme tam tento rok prvé týždne augusta, čo je čas najväčšieho návalu a ubytovanie sme si mohli vybrať. Chvíľu to trvalo, ale ide to.
Je to krajina, kde v záhradách rastú a plodia citrusy, figy, olivy a granátové jablká, ktoré teraz koncom leta dozrievajú. Všade rastú palmy, aj kaktusy. Je to teda pre nás exotika. Zaručiť počasie Vám asi nie je možné, ale koncom leta je asi väčšia nádej na pekné počasie južnejšie
majuška22
24.08.10,07:38
ďakujem Vám všetkým za odpovede,,syn ma 4 roky tak to by už nemal byť problém,,naposledy sme boli v Omiši a tam bole more úžasne plytké a malá voda,tak preto sa pýtam. A viete poradiť ešte nejaké pekné miesta ktoré sa dajú navštíviť?
Beulka
24.08.10,08:03
odporúčam vodopády Kravice, Medžugorie a starobylé mestečko Mostar - viď. ďalší môj album "Bosna a Hercegovina 2009". Počula som aj o kráse ostrova Korčuľa, osobne som tam však nebola.
Ma-Ba
24.08.10,12:11
Môžem potvrdiť krásne ak chceš pozri pár fotiek v albume.
Filip
19.08.11,07:54
Gradac nikdy viac. V Chorvátsku sme boli niekoľko krát, no v Gradaci to bolo najhoršie. Preplnené pláže, arogancia domácich na každom kroku. Mali sme pocit že im všetci turisti lezú na nervy. Pritom z nás žijú. Na pláži to dali jasne najavo. Každý deň prišla skupina mladíkov na plnú pláž a začali sa medzi ľuďmi hrať nejakú ich trápnu hru s loptičkou, skákali po nafučkách, ohrozovali deti a dovolenkárov a keď už sa niekto ozval, išli tvrdo do konfliktu a každému oznamovali, že oni sú tu doma. Toto miesto viac nenavštívim.
lujza.j
19.08.11,08:21
Gradac nikdy viac. V Chorvátsku sme boli niekoľko krát, no v Gradaci to bolo najhoršie. Preplnené pláže, arogancia domácich na každom kroku. Mali sme pocit že im všetci turisti lezú na nervy. Pritom z nás žijú. Na pláži to dali jasne najavo. Každý deň prišla skupina mladíkov na plnú pláž a začali sa medzi ľuďmi hrať nejakú ich trápnu hru s loptičkou, skákali po nafučkách, ohrozovali deti a dovolenkárov a keď už sa niekto ozval, išli tvrdo do konfliktu a každému oznamovali, že oni sú tu doma. Toto miesto viac nenavštívim.

....no to som si ja všimla už dávno, tí ktorí nežijú z turizmu sú takí;)
vivuska666
19.08.11,08:28
V Gradaci je uzastne...boli sme tam v 2009...neprsalo..nadherne prostredie :) odpoucam
magda26
19.08.11,09:40
V gradači bolo nadherne. Boli sme tam cca tyždeň dozadu. Na domácich sa stažovať nemožeme, veľmi príjemní ludia. Pláž síce boal preplnená, ale kusok dalej smerom na Brist bolo miesta voľného dosť. Dalo sa vybrať.
dad111
19.08.11,19:59
Je to Gradac bez mäkčeňa. Domáci tvrdia, že tí arogantní a drzí na pláži sú Bosniaci, ktorí to tam majú blízko a hojne to tam navštevujú. Podľa mňa nie je problém nájsť kľudnú pláž, kde budete mať kľud. Gradac a okolie považujem za jedno z najlepších miest na Jadrane. To s tými Bosniakmi domácim moc neverím. Stačí si pozrieť tie zničené apartmány, vrátane jedného veľkého hotela na kraji mesta, ktorý patrí Bosniakom. Domáci tvrdia, že si to zničili sami Bosniaci a Bosnaci zase že to Chorváti. Skrátka medzi nimi je veľká nenávisť a jediné, čo Chorvátom nevadí je BAM (Bosenská konvertibilná Marka) Ostatné z Bosny by najradšej utopili v mori.