rado3105
23.08.10,13:29
http://www.cosmeticsdatabase.com/

stranka, ktora vam ukaze rizikovost/toxickost vasej kozmetiky, cim vacsie cislo tym viac toxickych prvkov obsahuje vasa kozmetika. Neni tam uplne vsetko, ale je tam toho vela. Sranda je jedno ako sa nieco take toxicke moze dostat na trh a sranda ze neni organizacia ktora by kontrolovala nezavadnost kozmetiky(Nieco ako FDA). A potom sa cudujeme ze rychlo starneme, vzniakaju rozne alergie, ekzemy...dokonca az sterilita.
Habbs
23.08.10,15:28
Pokial ide o kozmetiku pre zeny nezaujimam sa lebo ju neberiem,ale chcem dodat ,ze hoci zdraviu nezavadna kozmetika,ked je ulozena v plastovych flasiach stava sa znej zdraviu skodliva.Vsetko co je v plastovych flasiach ci uz je to sampon,telove mlieka,kondicionery,mineralky z ktorych vela ludi denno denne piju,plastove pohare,flase pre kojencov,cumliky obsahuju velmi vysoke percento ftalatov a mali by sa 20 minut vyvarit vo vode s praskom do peciva,dokonca aj v laku na nechty,vo vonnych svieckach,vsetke vonave vecicky,lieky s pomalym uvolnovanim tie v plastovych kapsuliach atd atd.Vsetke tieto plasty obsahuju ftalaty roznych druhov,ktore sa pouzivaju ako zmekcovadla aby ten plast bol mekky,ohybny.Je to ta prijemna vona tychto plastov, ked si kupite nove auto.Voda ktora preteka cez PVC rury,takze kto ma rozvod vody z plastovych rur ma smolu su absorbovane aj cez pokozku.Injekcie tiez zmekcene ftalatmi,takze ked vam lekar pichne injekciu je plna toho jedu. Z tych tvrdsich plastovych flasiach pre kojencov a zubnej kefky sa uvolnuje bisfenol A,ktory je rakovinotvorny.Takisto vsetke plastove hracky.

Takze ak pijete hlavne muzi vodu z plastovych flasiach,je to najrychlejsi sposob ako si znicit prostatu.Trochu pomalsim sposobom si znicite mozog a ladviny,poskodzuju,pluca,pecen ale najcitlivejsie reaguju muzske pohlavne organy.vytvaraju deformaciu penisu a poskodzuju spermie.Pred otehotnemi by sa muz a zena mali detoxikovat,aby spermie zacali dobre pracovat a aby sa zenske vajecniky dali do poriadku.Tieto plasty skracuju tehotenstvo.S toho sa vyvijaju zle a menej inteligentne deti.

Mozno by sa ten clanok mal dat osobitne do novej temy Plasty.:)
buchač
23.08.10,15:47
......áááááá .....greenpeaceakom sa na návštevu uráčilo prísť ...;)

Ale aj občas pravdu majú ...len keby až takí energickí neboli ...:confused:
Poväčšine ich vidím behať po svete len v kožušinách a s kyjakom na pleci ...:rolleyes:

Aj vodu kážu a víno pijú ...
Habbs
24.08.10,16:31
......áááááá .....greenpeaceakom sa na návštevu uráčilo prísť ...;)

Ale aj občas pravdu majú ...len keby až takí energickí neboli ...:confused:
Poväčšine ich vidím behať po svete len v kožušinách a s kyjakom na pleci ...:rolleyes:

Aj vodu kážu a víno pijú ...


Napisal si ty nieco aj normalne a uzitocne tu na tomto fore z tych tvojich tisicich prispevkov?
buchač
24.08.10,16:46
Napisal si ty nieco aj normalne a uzitocne tu na tomto fore z tych tvojich tisicich prispevkov?

Vždy viac ....ako Ty a určite užitočnejšie ...tomu ver ...

Spolu príspevkov: 33
Príspevkov na deň: 0.03
Nájsť všetky príspevky od Habbs

Habbs
Member
Členom od: 03-11-07
Príspevky: 33
Súhlasil: 3x
Získal 4 súhlasov
v 4 príspevkoch
aj keď pravdou je , že nemusíš byť práve nejak aktívny ...

http://www.porada.sk/search.php?searchid=11569200

O zvyšku nech posúdia iní , nechám to na nich ...

Teba neriešim , môj zlatý , Ty mňa tiež nechaj na pokoji , lepšie to bude ...podotýkam , hlavne pre Teba ...:rolleyes:

Ozaj , len tak mimochodom ...asi som sa veľmi trafil , keď "" trafený "" ;) gunár/húska zagágal/a...
Ozaj , porozmýšľaj nad príspevkom mojím , veľa Ti napovie ...možno práve tie slová o kožušine a kyjakoch ...
pepsikova
24.08.10,16:48
.ibaže mne na tej stránke vyskočilo okno, ktoré ma núti sa zaregistrovať--až potom ma pustí prečítať aspoň názov stránky...blbosť,každá stránka má titulku, kde je kde-čo o obsahu,do hĺbky sa môžete dostať potom...ale nie tu..
zk24
24.08.10,16:55
Moju kozmetiku to ani nepozna :D Moja je nezavadna :---
ErinErin
24.08.10,17:15
Čítala a počula som o mnohých veciach, čo škodia a obsahujú nebezpečné látky: mäso hormóny, zelenina a ovocie dusičnany a pesticídy, obilniny ťažké kovy, plasty napr. fľašiek na vodu sa tu už spomínali, rozvodné trubky vodovodu, kozmetika, textil, pracie prášky... Problém je, že výroba v Ázii - napr. v Číne a Indii používa iné cesty syntézy a tak sa v produkte objaví, čo by ste normálne nečakali... Isteže, konkrétne látky môžu škodiť, ale ako zistím, či konkrétny produkt obsahuje niečo nevhodné? Tak stojím pred dilemou, či so sebou nosiť príručný analytický labák alebo sa na všetky tie paranoidné teórie vykašlať... :o
buchač
24.08.10,17:21
...že jak blízko si ???
...že ako dobre vieš ma čítať ...:D
...a tou kožušinou som myslel , že ako sú poobliekaní zelení , keď na motorových člnoch , ktoré potrebujú palivo , brázdia a znemožňujú plavbu a ohrozujú lode ...
arizona
24.08.10,18:25
Čítala a počula som o mnohých veciach, čo škodia a obsahujú nebezpečné látky: mäso hormóny, zelenina a ovocie dusičnany a pesticídy, obilniny ťažké kovy, plasty napr. fľašiek na vodu sa tu už spomínali, rozvodné trubky vodovodu, kozmetika, textil, pracie prášky... Problém je, že výroba v Ázii - napr. v Číne a Indii používa iné cesty syntézy a tak sa v produkte objaví, čo by ste normálne nečakali... Isteže, konkrétne látky môžu škodiť, ale ako zistím, či konkrétny produkt obsahuje niečo nevhodné? Tak stojím pred dilemou, či so sebou nosiť príručný analytický labák alebo sa na všetky tie paranoidné teórie vykašlať... :o
Radšej Ty nič neskúmaj!
Prišiel by si na to,že ked sa chceš vyhnúť škodlivým a syntetickým látkam,tak budeš chodiť nahý, špinavý a zomrieš od hladu...
...Čo ťa nezabije, to ťa posilní...;):---:D
osky
24.08.10,19:24
Vždy viac ....ako Ty a určite užitočnejšie ...tomu ver ...


aj keď pravdou je , že nemusíš byť práve nejak aktívny ...

http://www.porada.sk/search.php?searchid=11569200

O zvyšku nech posúdia iní , nechám to na nich ...

Teba neriešim , môj zlatý , Ty mňa tiež nechaj na pokoji , lepšie to bude ...podotýkam , hlavne pre Teba ...:rolleyes:

Ozaj , len tak mimochodom ...asi som sa veľmi trafil , keď "" trafený "" ;) gunár/húska zagágal/a...
Ozaj , porozmýšľaj nad príspevkom mojím , veľa Ti napovie ...možno práve tie slová o kožušine a kyjakoch ...


mimotemybuchac,ale on netvrdil,ze mas ,malo prispevkov.otazne je,ci nam nieco prinasaju.ja to posudit nemozem a neviem,pretoze vsetky som iste necitala.a urcite su tam aj take,ktore ludom pomozu.
ale je fakt,ze velmi vela je takych,ktore su len akesi vyjadrenia alebo nazory.nic konkretne........;)
bettylou
24.08.10,19:29
pepsikova Dnes, 07:48 PM
.ibaže mne na tej stránke vyskočilo okno, ktoré ma núti sa zaregistrovať--až potom ma pustí prečítať aspoň názov stránky...blbosť,každá stránka má titulku, kde je kde-čo o obsahu,do hĺbky sa môžete dostať potom...ale nie tu..

nenúti, len ponúka možnosť, v pravom rohu je možnosť SKIP, tak tú treba kliknúť
Obsah je hore, kozmetika pre vlasy, oči, nechty... atď
Aj keď je pravda, že sa na nej trošku ťažšie orientuje, má taký nezvyčajný dizajn, ale kompzícia je podobná ako iné web
bettylou
24.08.10,19:39
Moju kozmetiku to ani nepozna :D Moja je nezavadna :---

žeby oriflame? :)
inka ostala som prekvapená z vichi stredný až vysoký hazard vo všetkých nájdených produktoch, asi sa budem musieť poobzerať po niečom miernejšom
Melnick
24.08.10,19:44
use an * for wildcard searches

http://static.cosmeticsdatabase.com/img/scorekey.gif

Takto dopadla tá moja.:eek:

Veď ju ani nenašlo.
buchač
25.08.10,03:40
mimotemybuchac,ale on netvrdil,ze mas ,malo prispevkov.otazne je,ci nam nieco prinasaju.ja to posudit nemozem a neviem,pretoze vsetky som iste necitala.a urcite su tam aj take,ktore ludom pomozu.
ale je fakt,ze velmi vela je takych,ktore su len akesi vyjadrenia alebo nazory.nic konkretne........;)

...hm , to je fakt ...

Na druhej strane , nie vždy sa vôbec dá akože poradiť ...

No a za tretie ???....vždy radšej nejaké to vyjadrenie , názor v tých mojich tisícich príspevkoch , ako uderiť na plochu nejakých pár tisíc obrázkov ......

P.S.:
Ale aj to je názor , nič konkrétne ...
zk24
25.08.10,04:53
žeby oriflame? :)
inka ostala som prekvapená z vichi stredný až vysoký hazard vo všetkých nájdených produktoch, asi sa budem musieť poobzerať po niečom miernejšom

Oriflame? Nie. A nie, ani Avon :D
Prosiiiim Ta, ja by som to nevidela tragicky. A ja kupujem kozmetiku podla toho ako som spokojna a ako vyhovuje mne. Co ak moja plet vyslovene vyzaduje plasty? :D Nejaky "test" ma neodradi, a takisto ten test moze byt zmanipulovany, a hlavne ked citas zlozenie kremov, tak vsetky su rovnake, od Nivea az po Vichy.

Ja vyberam podla toho, ktora mi vyslovene nesposobuje podrazdenie a ktora nema vone.

A aj keby v teste vyslo / i ked ju ani nenaslo / ze je to vysoky hazard, tak ma to neovplyvni, pouzivam ju 5 rokov a nemam jedinu zlu skúsenost. Za to niektore kremy stacilo pouzit raz a uskodili. Iným zas vyhovuje to.

V kozmetike sa riadim sa sama sebou. Ziadne testy ma neovplyvnia.
hnedoočka
25.08.10,07:33
Napisal si ty nieco aj normalne a uzitocne tu na tomto fore z tych tvojich tisicich prispevkov?

mimotemy každý sa na tomto fóre prezentujeme svojím spôsobom a v oblastiach , ktoré sú nám blízke. Tebe Habbs, ako som si prešla tvoje príspevky, je zrejme blízka oblasť zdravej výživa a liečebných postupov, aj keď podľa mňa niekedy až udivujúcich, ale predpokladám, že sa nájde niekto, komu to pomôže.

Takisto buchač sa prezentuje síce svojim spôsobom, ale jeho /aj keď niekedy ironické/ poznámky sú zakončené dobrou radou zo získaných poznatkov, či nasmerovaním na adresu, kde je to presne podľa zákona prezentované.

Počet jeho príspevkov.../užitočných / vysoko prekračuje tvoje , o oceneniach ani nevravím. No beriem i to, že nie každý má čas radiť a venovať sa Porade.
Takže aj keď som mimotémy, tento príspevok píšem len preto, lebo sa mi nepáčil tvoj postoj.
hnedoočka
25.08.10,07:38
use an * for wildcard searches

http://static.cosmeticsdatabase.com/img/scorekey.gif

Takto dopadla tá moja.:eek:

Veď ju ani nenašlo.

používam dosť známu značku/ neviem, či môžem kvôli reklame spomenúť/ a čudujem sa, že ju takisto nenašlo!:rolleyes:
bettylou
25.08.10,09:22
používam dosť známu značku/ neviem, či môžem kvôli reklame spomenúť/ a čudujem sa, že ju takisto nenašlo!:rolleyes:

treba zadať hore do fialového okienka - advance search, tam určite nájde
od Avonu je tam napr. rozpísaných 706 produktov,
zk24
25.08.10,09:24
treba zadať hore do fialového okienka - advance search, tam určite nájde

Moju nenajde ani advanced search ;)
hnedoočka
25.08.10,12:06
Zuzi, moju tiež ani fialové okienko nenašlo...nepoužívame tú istú značku?:D:D
Habbs
25.08.10,15:13
mimotemy každý sa na tomto fóre prezentujeme svojím spôsobom a v oblastiach , ktoré sú nám blízke. Tebe Habbs, ako som si prešla tvoje príspevky, je zrejme blízka oblasť zdravej výživa a liečebných postupov, aj keď podľa mňa niekedy až udivujúcich, ale predpokladám, že sa nájde niekto, komu to pomôže.

Takisto buchač sa prezentuje síce svojim spôsobom, ale jeho /aj keď niekedy ironické/ poznámky sú zakončené dobrou radou zo získaných poznatkov, či nasmerovaním na adresu, kde je to presne podľa zákona prezentované.

Počet jeho príspevkov.../užitočných / vysoko prekračuje tvoje , o oceneniach ani nevravím. No beriem i to, že nie každý má čas radiť a venovať sa Porade.
Takže aj keď som mimotémy, tento príspevok píšem len preto, lebo sa mi nepáčil tvoj postoj.

Je mi uplne jedno ci sa ti paci moj postoj alebo nie,nezaujima ma to,tak ako ani ty ma nezaujimas.Na kazdy moj prispevok Buchac reagoval bud uplne od temy alebo ironicky zosmiesnoval prispevky,co cloveka nahneva.Takze mal som pravo sa opytat ci napisal aj nieco normalne ,lebo ja som to este nespozoroval okrem toho.Viem ze je chory, po chemoterapii,ktora nici zdrave bunky.Mozog to urcite nevynechalo.Ja sa nesmejem,ja to myslim skutocne vazne.

Co sa tyka mojich prispevkov mam ich zo zdrojov ,ktore sa naozaj zaoberaju vedou a nie biznisom.Pre biznis spravi clovek vsetko aj si prisposobi zakony podla seba o ktorych si spominala.Takze veci prezentovane podla zakona si mozes strcit vies kde.Dnesna medicina uz nieje o vede ale je to politika-biznis.iba idiot to nepochopi.
Na vlastnej kozi som sa presvedcil.Koniec koncov som sa dostal z nevyliecitelneho ,otca som dostal z nevyliecitelneho a mame sa zdravotny stav zlepsuje a este bojujem s autizmom u mojho synovca,sme este len na zaciatku a uz robi pekne pokroky a nemam doktorsky titul,bez chemickych liekov.U nas vsetkych doktori zlyhali na celej ciare.Tak to vyzera ,ked sa musia riadit zakonmi.
Toto je moja vlastna skusenost.

Tiez som trochu odbocil od tej kozmetiky.Prepacte.
bettylou
25.08.10,15:40
TO ZK24: cit: Moju nenajde ani advanced search

teta WIKI píše, že:
EWG was founded in 1993 by Ken Cook and Richard Wiles and is headquartered in Washington DC in the United States.

A sister organization, the EWG Action Fund, is the lobbying arm (501(c)(4)) of the organization and was founded in 2002.[1]

tak asi preto nenašlo, že sa zaoberajú kozmetikou bežne používanou v USA.
buchač
25.08.10,16:36
Je mi uplne jedno ci sa ti paci moj postoj alebo nie,nezaujima ma to,tak ako ani ty ma nezaujimas.
To by sa ale dalo povedať aj opačne ,nemyslíš ???
Keď sa len pozriem na reakcie k Tvojim príspevkom , tiež veľa /ne/napovedajú ....hm ...
Na kazdy moj prispevok Buchac reagoval bud uplne od temy alebo ironicky zosmiesnoval prispevky,co cloveka nahneva.Takze mal som pravo sa opytat ci napisal aj nieco normalne ,lebo ja som to este nespozoroval okrem toho.Viem ze je chory, po chemoterapii,ktora nici zdrave bunky.Mozog to urcite nevynechalo.Ja sa nesmejem,ja to myslim skutocne vazne.
Že si Ty ale potom úplne zdravý ...čo ???
Hlavne , čo sa týka sivej kôry ...asi je tam samá Marshallova priekopa ...a pod ňou Atlantída ...
Ozaj ...biely a modrý , poprípade zelený rubín v poriadku ???

Co sa tyka mojich prispevkov mam ich zo zdrojov ,ktore sa naozaj zaoberaju vedou a nie biznisom.
Naozaj ???...a to kto povedal ???
TY ???
Pre biznis spravi clovek vsetko aj si prisposobi zakony podla seba o ktorych si spominala.Takze veci prezentovane podla zakona si mozes strcit vies kde.Dnesna medicina uz nieje o vede ale je to politika-biznis.iba idiot to nepochopi.
Vidno ...nepochopil si ...

Na vlastnej kozi som sa presvedcil.Koniec koncov som sa dostal z nevyliecitelneho ,otca som dostal z nevyliecitelneho a mame sa zdravotny stav zlepsuje
Kua ....veď Ty si na Nobelovku zrelý ...préééé boooožička ...
a este bojujem s autizmom u mojho synovca,sme este len na zaciatku a uz robi pekne pokroky a nemam doktorsky titul,bez chemickych liekov.U nas vsetkych doktori zlyhali na celej ciare.Tak to vyzera ,ked sa musia riadit zakonmi.
Toto je moja vlastna skusenost.

Tiez som trochu odbocil od tej kozmetiky.Prepacte.

Keďže nie som asi normálny , tak mi ctené fórum iste odpustí túto invektívu , poznámku , postreh ...

DtD .....

Chorý ???...možno !!!
Na hlavu ???...nech iní povedia ...!!!

Čo sa týka mojich reakcií ??? ....či ironické , či tvrdé , či slušné alebo inak mienené ???....nech sa páči , nech si každý utvorí obraz sám ....
aj keď netvrdím opak .
No nie je to vždy , všade a za každých okolností ...fórum o tom vie , berie ma takého , veď čo už so mnou ???
http://www.porada.sk/1416740-post36.html
http://www.porada.sk/1416745-post37.html
http://www.porada.sk/1417039-post42.html
http://www.porada.sk/1417894-post72.html
http://www.porada.sk/1420043-post88.html aj toto si prečítať treba , nielen odsúdiť ...
http://www.porada.sk/1423973-post118.html
rado3105
15.09.10,16:24
Spory a komplexy si rieste vo vlastnych topicoch.
K teme:
taketo databazy su dobre v tom ze je tam kompletne zlozenie a na zaklade rizikovosti/skodlivosti prvkov a latok z ktorych to je zlozene vypocitava rizikovost.
Ako povedal habbs, medicina, kozmetika, farmacia..uz dlho nie je pomoc ale biznis. To v com sa tocia najvacsie peniaze je najzaujimavejsie pre spinave obchody, a vyslovene tu patri popri medicine a farmacii aj kozmetika. A presne tak prehnana hygiena skodi, v imunologii je na to termin: alergicka hypoteza. Imunitu treba posilovat podobne ako svaly a ine organy, ked sa vyhybate infekciam, tak casom sa to prejavi(podobne ako pri chripke keby clovek sa kazdy rok nestretal s mutovanymi variantami tohto virusu - bol by povedzme 5 rokov izolovany, tak keby sa dostal do kontaktu s virusom ktory bezneho cloveka nezabije - lebo ten si nan vytvaral kazdy rok imunitu, tak ho zabije). Po mnohych studiach: clovek dojde k zaveru ze priroda funguje dokonale a vsetko prirodne je dobre a treba to zvacsa nechat na prirode, kazdy umely zasah nejako skodi.
arimnestos
18.09.10,18:10
Na trhu sa predávajú väčšinou chemikálie, ktoré pri dlhodobom používaní spôsobujú rôzne kožné problémy. Jedinou alternatívou je prírodná kozmetika, najlepšie v biokvalite, čo znamená, že suroviny použité na výroby kozmetiky sa vypestovali bez použitia chemikálií - v organickom poľnohospodárstve. Túto kozmetiku možno kúpiť v špecializovaných predajniach alebo e-shopoch.
lujza.j
18.09.10,18:32
Na trhu sa predávajú väčšinou chemikálie, ktoré pri dlhodobom používaní spôsobujú rôzne kožné problémy. Jedinou alternatívou je prírodná kozmetika, najlepšie v biokvalite, čo znamená, že suroviny použité na výroby kozmetiky sa vypestovali bez použitia chemikálií - v organickom poľnohospodárstve. Túto kozmetiku možno kúpiť v špecializovaných predajniach alebo e-shopoch. Odporúčam francúzsku značku Oléanat a Elicey, ktorá sa predáva na stránke hamsa.sk.
si "díler"? už to tu ponúkaš v tretej téme?:eek:
zk24
18.09.10,18:52
Vo štvrtej:rolleyes:
ErinErin
18.09.10,20:38
Na trhu sa predávajú väčšinou chemikálie, ktoré pri dlhodobom používaní spôsobujú rôzne kožné problémy. Jedinou alternatívou je prírodná kozmetika, najlepšie v biokvalite, čo znamená, že suroviny použité na výroby kozmetiky sa vypestovali bez použitia chemikálií - v organickom poľnohospodárstve. Túto kozmetiku možno kúpiť v špecializovaných predajniach alebo e-shopoch. Odporúčam francúzsku značku Oléanat a Elicey, ktorá sa predáva na stránke hamsa.sk.

Stopy DDT sa po desaťročiach nepoužívania našli aj v pečeni polárnych medveďov, preto ma zaujíma, kde pestujú tie bio-čisté suroviny. Na Marse? :cool: