mat-ko
23.08.10,13:42
Zdravim,

Kamarati mi odporucili internetovy obchod s na nase pomery lacnou elektronikou, priamo z honk kongu. 10.6. som spravil objednavku, 14 pracovnych dni malo trvat dorucenie na Slovensko.. Odrataval som dni. Zasielka neprisla. Od predajcu som mal len odkaz na HK postu, kde som si vedel skontrolovat, ze zasielka 21.6. opustila HK. Zistoval som teda stav zasielky. Odporucili mi cakat - ze sa bezne stava, ze to je 14-30 pracovnych dni. cakal som cakal, zasielka neprisla. Ospravedlnovali sa mi a odporucili mi pockat este 2 tyzdne. Neprisla. Dostal som link kde som si mohol overit cely priebeh zasielky. Bol koniec jula, a podla vypisu 25.6. bola zasielka na slovensku. Obehal som postu a zistoval som na infolinkach posty, kde sa zasielka stratila. Nakoniec som sa dozvedel, ze zasielka mesiac cakala na colnici ze si po nu pridem a vyriesim preclenie. Ovsem ma o tom mali z colneho uradu informovat doporucenou obsielkou, ktora mi nikdy neprisla. Samozrejme ze som po zasielku nesiel na colnicu. Jednak mi z obchodu odporucali cakat a druhak som o ziadnom preclievani nebol informovany takze som cakal ze mi prode na postu. mimochodom, predpokladam ze clo by som neplatil tak ci onak.

Date # Location Delivery Status
21-Jun-2010 Hong Kong Item posted.
21-Jun-2010 Hong Kong In transit.
22-Jun-2010 Hong Kong Processed for departure.
23-Jun-2010 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 23-Jun-2010
25-Jun-2010 Slovakia Republic Arrived.
25-Jun-2010 Slovakia Republic Pending customs inspection.
21-Jul-2010 Slovakia Republic In transit.

Na infolinke posty som sa nakoniec dozvedel ze moj balik bol odoslany pravdepodobne naspat do honk kongu - a nie mne. Kedze som on "neprejavil zaujem".. Teraz vyse mesiaca o baliku nie su ziadne novinky. Z obchodu mi support zasielku nechce poslat znovu, ani vratit peniaze za zasielku. Pokym sa nezmeni stav zasielky alebo sa im balik nevrati. To ale okontrolovat nemozem. Ich stanovisko je ze budu cakat a podla HK posty bude to bude trvat dlho kym sa balik najde.

Platba prebehla cez paypal (debetna karta), avsak kedze ubehlo viac ako 45 dni od platby, uz sa neda stornovat pre nedodanie tovaru.

Takze .. zaplatil som asi 50 eur za zasielku ktoru som nikdy nedostal. Mozno kvoli preklepu v adrese alebo mene, mozno... kvoli chybe v dorucovani nasou postou alebo kvoli nasim colnikom. Kazdopadne s touto situaciou nie som spokojny, a chcel by som spat svoje peniaze alebo tovar za ktory som zaplatil.

Vie mi niekto poradit ako mozem postupovat? Donutit obchod aby vybavil objednavku ako treba a zistil co je so zasielkou? Zasielka je pokial viem sucast sluzieb za ktore si ako zakaznik platim.

Dakujem za kazdu radu!
makiki
23.08.10,11:50
link na obchod by bol urcite vhodny :)
mat-ko
23.08.10,11:53
focalprice.com
profesional
23.08.10,12:02
Uvedeny internetovy obchod je podvodny obchod. Keby si bol trosku pogooglil, zistil by si.
A ten link co ti poslali nie je link na ziadnu postu v Hong Kong-u. Je to link na fiktivnu dorucovanciu sluzbu ktora v skutocnosti neexistuje a to co vidis na tej stranke je len fikcia ktora sa vytvara pre mnozstvo poskodenych.
O peniaze si prisiel.
A to co ti povedali na nasej poste nebolo podla ziadneho cisla zasielky. Oni zjavne ani len netusili o aku zasielku ide. Proste ti povedali vseobecny pokec ako to obvykle funguje.
A vies preco je najlepsie mat podvodny obchod v Hong Kongu? Lebo je to uz jedna z mala civilizovanych krajin sveta kde sa da zalozit podnikatelsky ucet cez internet bez predlozenia co i len fotokopie dokladu totoznosti. Proste zalozis firmu, ucet a je to. prachy ti budu chodit. A takmer ziadna krajina s touto krajinou nema podpisanu zmlvu o medzinarodnej pomoci v trestnom konani preto Hong Kongska policia nespolupracuje s policiou v inych krajinach takze aj ked u nas podas trestne oznamenie, u nas to zakape lebo s tym nebudu vediet nic urobit lebo ziadne udaje o obchodnikovi alebo vypis z uctu z tade nedostanu.
Proste podvodnici v tomto pripade vyuzivaju medzery v prave Hong Kongu.
S peniazmi sa rozluc.
andreaS
23.08.10,12:04
ale ak to platil paypalom, tak je moznost obratit sa na paypal, kt. by mu peniaze mal vratit...

ale ak to bolo platene kreditnou kartou s udanim 16 miestneho cisla karty, tak by som letela do banky zrusit tuto kartu...
mat-ko
23.08.10,12:08
zasielka existuje, da sa pozriet aj na strankach slovenskej posty:

tandt.posta.sk/

tracking no: CP801218774HK


obchod je aspon trochu seriozny lebo:
- tovar dorucil kamosom, robili viacero zasielok
- inak by sa so mnou uz davno nebavili

je dost mozne ze som o peniaze prisiel, na druhej strane sa budem snazit nejak to vyriesit. A pokial podvodnici nie su - co je podla mna celkom mozne - je sanca na uspech ;-)
mat-ko
23.08.10,12:09
neslo o kreditnu ale o debetnu kartu. cislo karty som zadaval v paypale, nie na stranke obchodu. platba prebehla cez paypal.
mat-ko
24.08.10,12:14
Zatial sa obchod tvari ze spolupracuje. Dnes mi napisali, ze sa k nim balik vratil. a ci mi ho maju znovu poslat alebo mi poslu peniaze. Dobra sprava.. som zvedavy ako bude..

Dakujem za rady :)

ps :) Paypal ma poriesit nechce/nemoze, kedze uplynula doba 45 dni od platby. Skratka ak tovar nepride do 45 dni od platby, treba hned pytat peniaze z paypalu. Inak to neriesia.
mat-ko
30.09.10,15:32
ozaj.. nakoniec mi to (znovu) poslali, aj ked tovaru chybala 1 podstatna hovadinka.. uz som to extra neriesil, domontoval som si to a funguje.