kozlíček
23.08.10,16:39
Dobrý deň prajem!Chcel by som poprosiť o radu,resp.vysvetlenie,jedná sa o načítanie stránok na int.Stránku mi načítava dlho aj minútu a nič.Oslovil som správcu,alebo ako sa mu "nadáva" int. a ten mi povedal,že ten kto mi to inštaloval,mi IP nedal napevno a preto mi to robí.Chcem sa informovať,aj touto cestou,je táto odpoveď dostatočná,alebo ako sa zachovať.Či ich požiadať,aby mi tú IP dali natrvalo,alebo ako postupovať.Ďakujem!
Fero11
23.08.10,14:55
To ti moze byt uplne jedno ci mas IP napevno, alebo nie. Ak ti stranku nacitava pomaly, tak IP je v poriadku. IP by mohla byt vtedy zla, pokial by ti nenacitavalo stranku vobec
PS1 napis aky mas net, kto je spravca, aky mas modem atd ...
PS2 a ak myslis "int" internet, tak radsej pouzi zkratku "NET"
kozlíček
24.08.10,10:43
To ti moze byt uplne jedno ci mas IP napevno, alebo nie. Ak ti stranku nacitava pomaly, tak IP je v poriadku. IP by mohla byt vtedy zla, pokial by ti nenacitavalo stranku vobec
PS1 napis aky mas net, kto je spravca, aky mas modem atd ...
PS2 a ak myslis "int" internet, tak radsej pouzi zkratku "NET"
Niekedy mi stránku načítava dlho,niekedy ju nenačíta vôbec,ale podarilo sa mi spojiť s tým pánom čo mi to inštaloval,prisľúbil,že príde sa na problém pozrieť a uvidí v čom môže byť "pes zakopaný".Ohlásil by som sa po jeho "stanovení diagnózy".Zatiaľ ďakujem!!
Fero11
24.08.10,12:37
dobre, mohol si aspon odpovedat na PS1
kozlíček
26.08.10,15:53
dobre, mohol si aspon odpovedat na PS1
Tak bol pozrieť ten pán čo mi net inštaloval a zistil,resp. čo robil ja som len čumel,nakoľko sa do toho vyznám ako "hus do piva",len sa mu zjavil odkaz:túto IP adresu používa iný účastník atd...Asi po 10 min.všelijakých úkonov mi povedal,že je to už v poriadku.Tak zatiaľ to ide,som zvedavý čo bude ďalej.
Fero11
27.08.10,02:54
Tak to potom je dobry provider ? :D:D zrejme ani sam nevie co robi
misoft
27.08.10,10:10
To je teda fakt góóóól. Prideliť jednu IP pre dvoch. Ešte tak vedieť, ktorý provider toto robí, aby sme vedeli, na koho sa nemáme s dôverou obracať.
salvosko
27.08.10,10:15
No to mi je za odbornika ... uz to ze mu to trvalo 10 minut. Ved zapnem DHCP, disable, enable, nacita spravnu IP a basta.
Jo IP konflikt to vysvetluje, ked bol ten druhy komp zapnuty tak to blblo.
kozlíček
27.08.10,11:19
No to mi je za odbornika ... uz to ze mu to trvalo 10 minut. Ved zapnem DHCP, disable, enable, nacita spravnu IP a basta.
Jo IP konflikt to vysvetluje, ked bol ten druhy komp zapnuty tak to blblo.
Chcem poprosiť,ten druhý mi nemohol urobiť nejakú paseku v mojom PC?Ďakujem!
kozlíček
28.08.10,11:43
Tak to potom je dobry provider ? :D:D zrejme ani sam nevie co robi
Teraz ako to akože opravil ten chlapík,zatiaľ to ide,len na ikone kde mi ukazuje pripojenie na net /také dve malé obrazovky/,tak mi začalo blikať raz v jednej raz v druhej slabomodré svetielko.Doteraz mi to nerobilo.Ten človiečik nieje zas k dostaniu tak chcem poprosiť či je to nejaká závada,alebo to tak má byť.Ďakujem!
Arnold123
28.08.10,12:05
Teraz ako to akože opravil ten chlapík,zatiaľ to ide,len na ikone kde mi ukazuje pripojenie na net /také dve malé obrazovky/,tak mi začalo blikať raz v jednej raz v druhej slabomodré svetielko.Doteraz mi to nerobilo.Ten človiečik nieje zas k dostaniu tak chcem poprosiť či je to nejaká závada,alebo to tak má byť.Ďakujem!

Keď to vyzerá takto

http://img838.imageshack.us/img838/9808/snmekobrazovkyz.png

tak to iba zobrazuje aktivitu siete. Keď to svieti, znamená to, že sa posielajú pakety v sieti. Jedno je prijímanie a druhé odosielanie pakiet.

Predtým pravdepodobne sa nič neposielalo.
kozlíček
28.08.10,13:42
Keď to vyzerá takto

http://img838.imageshack.us/img838/9808/snmekobrazovkyz.png

tak to iba zobrazuje aktivitu siete. Keď to svieti, znamená to, že sa posielajú pakety v sieti. Jedno je prijímanie a druhé odosielanie pakiet.

Predtým pravdepodobne sa nič neposielalo.
Veľmi pekne ti ďakujem,takže môžem byť bez obáv?
Prajem všetko dobré!!
misoft
28.08.10,15:32
kozlíček:
Ikonka "dvoch obrazoviek", ktoré "blikajú" značí, že si aktívne pripojený k sieti a že dáta od teba idú do siete a dáta zo siete idú k tebe. Pokiaľ by neblikalo ano jedno, si "odstrihnutý" od siete, pokiaľ bliká len jedno, značí to, že ty odosielaš dáta do siete, zo siete nič neprichádza.
Záverom: pokiaľ blikajú oba - je to OK.
kozlíček
29.08.10,11:44
kozlíček:
Ikonka "dvoch obrazoviek", ktoré "blikajú" značí, že si aktívne pripojený k sieti a že dáta od teba idú do siete a dáta zo siete idú k tebe. Pokiaľ by neblikalo ano jedno, si "odstrihnutý" od siete, pokiaľ bliká len jedno, značí to, že ty odosielaš dáta do siete, zo siete nič neprichádza.
Záverom: pokiaľ blikajú oba - je to OK.
Ďakujem za ochotu pomôcť!!!
MichalGa
31.08.10,10:12
Teraz ako to akože opravil ten chlapík,zatiaľ to ide,len na ikone kde mi ukazuje pripojenie na net /také dve malé obrazovky/,tak mi začalo blikať raz v jednej raz v druhej slabomodré svetielko.Doteraz mi to nerobilo.Ten človiečik nieje zas k dostaniu tak chcem poprosiť či je to nejaká závada,alebo to tak má byť.Ďakujem!


Dobry den,

no zaujimave vysvetlenie :)

Asi ste mysleli že Vám blikajú 2 malé monitory vpravo dole na lište pri hodinách. Ak blikajú je to v poriadku a aspon viete že Vám ide net /mal by/

Ja mám wifi sieť domácu a často mám problémy /za posledneho pol roka už ani nie som prekvaepny/ nie s providerom ale s routerom

vždy ked chcem zistiť či mi ide internet tak jednoducho idem do

- start - spustit - a do maleho okienka ktore Vam vyskoči napiste

XXXXXXXXX


/!! nemôžem zadavat stranky preto je medzi XXXXXX medzera, a nezadal som tri dvojite večka :) musite to zadat spolu, čiže podstatne je zadat XXXXXX

nasledne vám vyskočí malé čierne okno, s textom ...

Reply from 213. xxxx..................time=19ms........
Reply from 213. xxxx..................time=23ms........
Reply from 213. xxxx..................time=43ms........


podstatné je aby všetky riadky boli rovnake, budú sa lisit jedine hodnotou time, čim menšia tym lepsia, všetko pod 50 je ok

V pripade ktorý spominate si myslím že ak vam nejde internet tak jenoducho odpojte kabel a znova pripojte :) jednoduche ale často funčkne
arizona
31.08.10,10:41
XXXXXXXXX


/!! nemôžem zadavat stranky preto je medzi XXXXXX medzera, a nezadal som tri dvojite večka :) musite to zadat spolu, čiže podstatne je zadat XXXXXX


Vieš prečo ti nejde pridávať link?
Je to opatrenia admina voči nováčikom, ktorý hned po zaregistrovaní chcú spamovať.
Určite si pri registrácii čítal podmienky a súhlasil si, že linky a reklama nie sú povolené :rolleyes: trochu sa najskôr zoznám s Poradou a zistíš,ako to tu chodí :)

PS : neviem, ako táto téma súvisí s autobazárom, na ktorý si hodil link :confused:
kozlíček
31.08.10,11:54
Dobry den,

no zaujimave vysvetlenie :)

Asi ste mysleli že Vám blikajú 2 malé monitory vpravo dole na lište pri hodinách. Ak blikajú je to v poriadku a aspon viete že Vám ide net /mal by/

Ja mám wifi sieť domácu a často mám problémy /za posledneho pol roka už ani nie som prekvaepny/ nie s providerom ale s routerom

vždy ked chcem zistiť či mi ide internet tak jednoducho idem do

- start - spustit - a do maleho okienka ktore Vam vyskoči napiste

XXXXXXXXX


/!! nemôžem zadavat stranky preto je medzi XXXXXX medzera, a nezadal som tri dvojite večka :) musite to zadat spolu, čiže podstatne je zadat XXXXXX

nasledne vám vyskočí malé čierne okno, s textom ...

Reply from 213. xxxx..................time=19ms........
Reply from 213. xxxx..................time=23ms........
Reply from 213. xxxx..................time=43ms........


podstatné je aby všetky riadky boli rovnake, budú sa lisit jedine hodnotou time, čim menšia tym lepsia, všetko pod 50 je ok

V pripade ktorý spominate si myslím že ak vam nejde internet tak jenoducho odpojte kabel a znova pripojte :) jednoduche ale často funčkne
No a mne vyskočilo: Reply from atd... ale time=napr.427ms,649ms,534ms
ale aj 23ms,34ms a znova 606ms.Tak je tam nejaká zrada?Alebo čo mám robiť?PC sa mi nechce hodiť o stenu!
kozlíček
31.08.10,12:03
Vieš prečo ti nejde pridávať link?
Je to opatrenia admina voči nováčikom, ktorý hned po zaregistrovaní chcú spamovať.
Určite si pri registrácii čítal podmienky a súhlasil si, že linky a reklama nie sú povolené :rolleyes: trochu sa najskôr zoznám s Poradou a zistíš,ako to tu chodí :)

PS : neviem, ako táto téma súvisí s autobazárom, na ktorý si hodil link :confused:
Vieš,ak mám pravdu povedať,tak toto načitávanie stránok ma už privádza do hrobu.Najhoršie je,že ma už opúšťa trpezlivosť.Lebo čakať napr.60 a viac sekúnd kým ti načíta stránku,to pohne už asi aj mŕtveho.Dva dni mi to išlo v poriadku a znova sa to hubí.Začínam preklínať deň,kedy som si dal zaviesť tento internet!
salvosko
31.08.10,12:06
To znamená že nemáš stabilne spojenie a jeho kvalita sa v čase mení. To môže byt spôsobené miliónom príčin, od *ware na tvojom kompe, cez problémy u poskytovateľa inetu až po ptoblemy na druhej strane ktorú pingujes.
MichalGa
03.09.10,08:57
Vieš prečo ti nejde pridávať link?
Je to opatrenia admina voči nováčikom, ktorý hned po zaregistrovaní chcú spamovať.
Určite si pri registrácii čítal podmienky a súhlasil si, že linky a reklama nie sú povolené :rolleyes: trochu sa najskôr zoznám s Poradou a zistíš,ako to tu chodí :)

PS : neviem, ako táto téma súvisí s autobazárom, na ktorý si hodil link :confused:


PS. tema žiadno nesúvisi s autobazarom to bol len priklad, zjavne si nečítal moj prispevok..
MichalGa
03.09.10,09:01
No a mne vyskočilo: Reply from atd... ale time=napr.427ms,649ms,534ms
ale aj 23ms,34ms a znova 606ms.Tak je tam nejaká zrada?Alebo čo mám robiť?PC sa mi nechce hodiť o stenu!




skus toto . . /aha este stale nemôžem pridavat linky/.ak to nepomôže tak porozmyslam este nad niečim inym

takže

daj si
WinSock XP Fix

vyhladat googlom, mne to našlo ako prvu stranku stranka sa vola snapfiles odtial si to stiahni, len to spusti ono to spravi svoju robotu a reštartuješ pc