t-pack
23.08.10,18:48
Ahojte,

Surfujem po internete no nikde sa neviem dopatrat informacii o tom ako si zalozit hudobne vydavatelstvo ci vydavatelstvo ako take. Jedine co som sa dozvedel je ze ide o volnu zivnnost. Co ma trosku odraza ked si predstavim ake rozne odvody zivnostnik ma :D

Ako hobby som si uz hudobne vydavatelstvo zalozil a funguje cez distributora, ktory sa stara o vsetky zakonne nalezitosti, no vydavatelstvo sa rozrastlo a rastie rychlym tempom a tak by som ho rad zaregistroval resp v tejto oblasti podnikal samostatne.

Ak vie niekto z vas co v takomto pripade robit, budem rad ak mi poradite.

V skratke: Co clovek potrebuje, ak si chce hudobne vydavatelstvo vydavajuce hudbu cisto digitalnym sposobom urobit?

Dakujem velmi pekne
rickman
24.08.10,06:48
V skratke: Co clovek potrebuje, ak si chce hudobne vydavatelstvo vydavajuce hudbu cisto digitalnym sposobom urobit?

Zaregistrovat sa na iTunes a v dalsich distribucnych systemoch ponukajucich digitalny obsah. Pre tento ucel vznikli aj sprostredkovatelske spolocnosti, kedy sa ti staci zaregistrovat raz u nich a oni to potom redistribuju do ostatnych distribucnych systemov.
t-pack
24.08.10,10:32
Zaregistrovat sa na iTunes a v dalsich distribucnych systemoch ponukajucich digitalny obsah. Pre tento ucel vznikli aj sprostredkovatelske spolocnosti, kedy sa ti staci zaregistrovat raz u nich a oni to potom redistribuju do ostatnych distribucnych systemov.

No dik moc za pomoc ale toto uz mam zabezpecene :D

Mne ide o to ze raz sa niekto spyta ci platim dane... Cize chcem mat legalne zalozenu spolocost ale neviem co mi k tomu treba..
rickman
24.08.10,12:11
No dik moc za pomoc ale toto uz mam zabezpecene :D

Mne ide o to ze raz sa niekto spyta ci platim dane... Cize chcem mat legalne zalozenu spolocost ale neviem co mi k tomu treba..

Sak si legalne zaloz spolocnost a na to co ti k tomu treba pouzi vyhladavanie tu na porade. Ci uz zivnost alebo s.r.o., to najdes. A co sa tyka druhu zivnosti, tak to sa bude odvijat aj od toho, ake budes mat naklady. T.j. bude rozdiel, ak ti niekto preda samotnu pesnicku a ty ju budes predavat dalej, alebo interpreta budes v predaji len zastupovat. Skus specifikovat, urcite potom poradia aj ostatni.. A ak si interpret ty, tak sa pozri po autorskom zakone..