Roland
07.11.05,18:20
Ahojte.

Viete mi poradit,ze naco sa sústreduje danová kontrola pri cestákoch?
Dakujem
Paula
07.11.05,17:40
Ahojte.

Viete mi poradit,ze naco sa sústreduje danová kontrola pri cestákoch?
DakujemNakoľko existuje snaha znižovať umelo daň.povinnosť aj pomocou zvyšovania nákladov na cestovné (teda vyrábať fiktívne, najmä zahraničné cesty), v prvom rade ich zaujíma opodstatnenosť vycestovania. A potom prichádzajú na rad ďalšie doklady, napr. za ubytovanie. Videla som už aj "biedne" príjmové doklady z menších hotelíkov či penziónov, na ktorých nebolo poriadne vypísané takmer nič: firma, IČO, DIČ, adresa, suma slovom, podpis príjemcu často chýbal, niekedy aj dátum...........aj takéto doklady nosia zamestnanci za ubytovanie, žiaľ. Kontrola prepočíta aj nárok na stravné, vedľajšie výdavky, jednoducho všetko... V prípade, že cesta bola súkr.autom zamestnanca, skontrolujú aj nárok za použitie na CP vyčíslený....Nič im neujde.
apo
08.11.05,01:31
Treba si dať pozor nato, aby si podlľa nejakého pokladničného dokladu nebol v Bratislave a podľa cesťáku v Košiciach.
Bol som svedkom, že správca dane dal urobiť krížovú kontrolu na človeka z pôsobnosti iného daňového úradu a BINGO, tam zistili, že onen človek má na seba vo svojom účtovníctve cesťáky a že v jednom dni bol v priebu roka často "rozdvojená osobnosť".
Tieto ceťáky vyšli draho obidve strany. POZOR na DÚ začínajú byť hodne dôslední a ceťáky to je pre nich mútna voda kde radi lovia a niektorí príliš chytrí podnikatelia im to uľahčujú.

apo
Paula
08.11.05,07:41
Treba si dať pozor nato, aby si podlľa nejakého pokladničného dokladu nebol v Bratislave a podľa cesťáku v Košiciach.
apoSúhlasím, a pri AUS sledujte pri preplácaní nákupu zamestnancom (alebo pri účtovaní SZČO) , najmä kedy a kde sa čerpali PH. Aj tu môže dôjsť k významnej nezrovnalosti s CP . Stáva sa, že PH sú zakúpené pri víkendovom rodinnom výlete v smere opačnom, ako pondelková služobná cesta.
Roland
08.11.05,12:17
Takze mozu kontrolovat druhú stanu ?
A má sa uvádzat na cestáku miesto a dovod alebo stací len mesto?
Jana Acsová
08.11.05,12:26
Takze mozu kontrolovat druhú stanu ?
A má sa uvádzat na cestáku miesto a dovod alebo stací len mesto?Doporučujem aj - aj. Ten dôvod je vlastne - účel pracovnej cesty.
bui
30.11.05,07:21
chcela by som sa spytat ako je to pri predaji tovaru...majitel firmy sa ma spytal, ci je povolene, aby si tovar zakupeny vo velkosklade na firmu..kupil on bez zisku firmy... teda za co kupi s.r.o.... za to iste si to kupi on.....
je to mozne?
Paula
30.11.05,07:29
chcela by som sa spytat ako je to pri predaji tovaru...majitel firmy sa ma spytal, ci je povolene, aby si tovar zakupeny vo velkosklade na firmu..kupil on bez zisku firmy... teda za co kupi s.r.o.... za to iste si to kupi on.....
je to mozne?Firma mu môže zakúpený tovar predať rovnako ako inému kupujúcemu. Záleží na tom, či obchodovanie s daným tovarom je súčasťou jej činnosti. Doporučovala by som cenu aspoň trochu navýšiť.
bui
30.11.05,07:36
navrhoval mi fakturu za kupu tovaru vobec neuctovat...kupit to v hotovosti s tym ze on to zaplati do pokladne
Paula
30.11.05,07:51
navrhoval mi fakturu za kupu tovaru vobec neuctovat...kupit to v hotovosti s tym ze on to zaplati do pokladneNeuvádzaš, o aký tovar ide, ťažko ti viac poradiť . Ak sa však jedná napr. o nábytok, elektroniku, atp.......kontrola ich bude chcieť vidieť fyzicky. A veru niekedy aj premerajú koberce v miestnostiach, či rozmery sedia podľa nákupu.
bui
30.11.05,08:02
id o suciatky do pocitaca..napr.....no ale kedze nechce vobec fakturu uvadzat v uctovnictve..t.j. ani tovar na sklade...tzn. ze dan.kontrola o tomto tovare vediet nebude....
Paula
30.11.05,08:05
id o suciatky do pocitaca..napr.....no ale kedze nechce vobec fakturu uvadzat v uctovnictve..t.j. ani tovar na sklade...tzn. ze dan.kontrola o tomto tovare vediet nebude....V príspevku č.9 uvádzaš, že tovar "preplatí" cez pokladňu....takže kontrola vedieť bude ;)
Jozef I
30.11.05,08:06
chcela by som sa spytat ako je to pri predaji tovaru...majitel firmy sa ma spytal, ci je povolene, aby si tovar zakupeny vo velkosklade na firmu..kupil on bez zisku firmy... teda za co kupi s.r.o.... za to iste si to kupi on.....
je to mozne?

mimotemy Myslím že tvoja otázka je úplne mimo témy. Pozri sa čo máš v podpise :rolleyes:
bui
30.11.05,08:27
viem, ale ked som ju tam napisala uz bolo neskoro..pardon...
co sa tyka tej pokladne...ani ten vydaj na kupu tovaru a vratenie hotovosti majitelom by sa neuctovalo...resp. kupil by to majitel rovno zo svojich penazi..ibaze aby ten tovar dostal z velkoskladu..muselo by to byt na firmu...
bepo
30.11.05,11:25
Ak to zaplatí v hotovosti z vlastných peňazí tak si si sama dala odpoveď

no ale kedze nechce vobec fakturu uvadzat v uctovnictve..t.j. ani tovar na sklade...tzn. ze dan.kontrola o tomto tovare vediet nebude....