Babulica
24.08.10,07:32
Prosim o radu, dnes mi prišla žiadost o ošetrovne do 10 r. veku (I. a II.). Obidva papiere zasielam do SP spolu s potvrdenim o prijme??

Dakujem.:)
miriza
24.08.10,05:37
Potvrdíš kedy zamestnanec naposledy pracoval a kedy nastúpil do práce a spolu s potvrdením o príjme zašleš na SP.
Babulica
24.08.10,05:52
To mi povedali aj v SP, ale ja neviem kde, pretoze na tej ziadosti nieje ziadna kolonka na potvrdenie zamestnavatelom, len pre lekara...su tam dve okienka (jedno pre poistenca na vyplnenie a jedno pre lekara), tak kde to mam potvrdit??
miriza
24.08.10,05:57
Na žiadosti I. úplne dole vyplníš kedy naposledy pracoval a na žiadosti II. tiež úplne dole doplniš kedy nastúpil.
katka50
24.08.10,05:59
To mi povedali aj v SP, ale ja neviem kde, pretoze na tej ziadosti nieje ziadna kolonka na potvrdenie zamestnavatelom, len pre lekara...su tam dve okienka (jedno pre poistenca na vyplnenie a jedno pre lekara), tak kde to mam potvrdit??
V Žiadosti na ošetrovné v spodnej časti je kolonka "Vyplní zamestnávateľ"
Babulica
24.08.10,06:00
Prosim ako sem mam vlozit oscenovanu ziadost?? pretoze ja na nej nic nevidim (asi som slepa)
veronikasad
24.08.10,06:03
Prosim ako sem mam vlozit oscenovanu ziadost?? pretoze ja na nej nic nevidim (asi som slepa)
Daj si formátovať odpoveď. Na hornej lište máš sponku ...
Babulica
24.08.10,06:03
uz som to tam dala :)
Babulica
24.08.10,06:06
PRILOZILA SOM JU HORE k mojej otazke....ja ju tam vidim :)
miriza
24.08.10,06:09
Sranda, ja som ešte takúto ošetrovačku nevidela :) na tích čo nosia mne to je .
Babulica
24.08.10,06:10
ani JA, ved preto potrebujem radu :)
janaGT
24.08.10,06:13
doplnenie:
Žiadosť o ošetrovné
Pri uplatňovaní nároku na ošetrovné je zdravotnícke zariadenie povinné potvrdzovať dočasnú nemožnosť výkonu zárobkovej činnosti poistenkyne z dôvodu ošetrovania alebo starostlivosti na tlačive Žiadosť o ošetrovné. Nárok na ošetrovné si poistenec uplatní na tlačive Žiadosť o ošetrovné, ktoré má dva diely – I. diel Žiadosť o ošetrovné a II. diel Potvrdenie o skončení potreby ošetrovania/starostlivosti.
Poistenec, uplatňujúci si nárok na ošetrovné a jeho výplatu, predloží I. diel žiadosti pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá vykonáva jeho nemocenské poistenie. Pred odovzdaním je poistenec povinný vypísať a podpísať vyhlásenie na druhej strane žiadosti. Poistenec pri ukončení potreby ošetrovania alebo starostlivosti odovzdá hneď po jeho vyplnení II. diel žiadosti pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá vykonáva jeho nemocenské poistenie. Poistenec uplatňujúci si nárok na ošetrovné z viacerých nemocenských poistení predloží žiadosť o ošetrovné z každého nemocenského poistenia, i keď mu vznikol nárok na ošetrovné z ochrannej lehoty.
Zamestnanec pred uplatnením nároku na ošetrovné predloží I. diel žiadosti na potvrdenie svojmu zamestnávateľovi. Po potvrdení zamestnávateľom, odovzdá zamestnanec žiadosť Sociálnej poisťovni. Zamestnanec odovzdá II. diel žiadosti pri ukončení potreby ošetrovania alebo starostlivosti hneď po jeho vyplnení a potvrdení zamestnávateľom pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá vykonáva jeho nemocenské poistenie.
miriza
24.08.10,06:13
Ja by som to poslala takto, priložila by som potvrdenie o príjme, keď bude niečo zlé, vrátia to alebo zavolajú :)
veronikasad
24.08.10,06:14
ani JA, ved preto potrebujem radu :)
kedy naposledy pracovala sa píše aj do potvrdenia o príjme.
janaGT
24.08.10,06:14
ani JA, ved preto potrebujem radu :)

skús zavolať lekárke, odkiaľ má také tlačivo .... že je nesprávne
Babulica
24.08.10,06:17
este som prilozila aj zadne strany, ani tam nic nieje kde by sa to dalo podpisat a vyplnit...
Babulica
24.08.10,06:24
Dakujem velmi pekne za rady, ste moje POKLADY :)
vieraaaa
24.08.10,06:32
PRILOZILA SOM JU HORE k mojej otazke....ja ju tam vidim :)
Podla mňa to je staré tlačivo, dole v rohu okerm iných čísiel je vidieť ...Ševt XII/03, čo je podľa mňa mesiac a rok tlače tlačiva. Mne teraz nosia tlačívá, kde je napr. SPÚ 533 čo nie je asi rozhodujúce, ale je tam XII/07.
Vzory tlačív boli niekde uverejnené, no neviem si spomenúť kde.
janaGT
24.08.10,09:48
ešte ma napadlo k tejto téme,
čo v prípade, ak je choré dieťa, ktoré má viac ako 10 rokov, ako to potom riešite, keˇd nie je možná očr pre rodiča?
Zatiaľ som sa s tým nestretla, ale zaujíma ma to.
Katy a R
24.08.10,15:11
ešte ma napadlo k tejto téme,
čo v prípade, ak je choré dieťa, ktoré má viac ako 10 rokov, ako to potom riešite, keˇd nie je možná očr pre rodiča?
Zatiaľ som sa s tým nestretla, ale zaujíma ma to.

... prečo by v takom prípade nemohla byť očr:confused: .. dieťa je rodinný príslušník;) ... a ak lekár uzná potrebu ošetrovania ... nie je čo riešiť :D
Babulica
31.08.10,12:18
Podla mňa to je staré tlačivo, dole v rohu okerm iných čísiel je vidieť ...Ševt XII/03, čo je podľa mňa mesiac a rok tlače tlačiva. Mne teraz nosia tlačívá, kde je napr. SPÚ 533 čo nie je asi rozhodujúce, ale je tam XII/07.
Vzory tlačív boli niekde uverejnené, no neviem si spomenúť kde.

Volala mi pani zo socialky, tlacivo je sice stare, ale ze to neva, len to mam opeciatkovat niekde a napist datum nastupu do zamestnania :)