kahu
24.08.10,11:14
Ahojte, neviem či to patrí do tejto sekcie, ale možno mi bude vedieť niekto poradiť. Som živnostník a chcem si požiadať o pozastavenie živnosti. Viem mi niekto povedať ako mám postupovať. Musím podávať aj DP a DPk DPH nulové? Ešte by som chcela vedieť či musím platiť aj odvody, ked sa zamestnám v inej firme. Ďakujem
veronikasad
24.08.10,09:16
Na aké obdobie chceš pozastaviť živnosť ? Nebolo by vhodnejšie živnosť zrušiť a požiadať aj o zrušenie registrácie platitela DPH ?
kahu
24.08.10,09:25
neviem na koľko sa to dá, my máme ešte nejaké nevysporiadané pohľadávky, ktoré sú na súde, tak neviem či je lepšie pozastaviť alebo zrušiť.
veronikasad
24.08.10,09:27
neviem na koľko sa to dá, my máme ešte nejaké nevysporiadané pohľadávky, ktoré sú na súde, tak neviem či je lepšie pozastaviť alebo zrušiť.
živnosť môžeš pozastaviť najmenej na dobu 6 mesiacov. Ak ju do 31.3. (do lehoty na podanie DP) neobnovíš, musíš v DP upraviť základ dane o nezaplatené pohladávky a nespotrebované zásoby.
Lianka
24.08.10,09:36
Ešte by som chcela vedieť či musím platiť aj odvody, ked sa zamestnám v inej firme. Ďakujem

Pocas pozastavenia zivnosti odvody neplatis. Musis podat RZZP za rok, v ktorom si aspon 1 den bola SZCO.
Daggmar
24.08.10,09:42
živnosť môžeš pozastaviť najmenej na dobu 6 mesiacov. Ak ju do 31.3. (do lehoty na podanie DP) neobnovíš, musíš v DP upraviť základ dane o nezaplatené pohladávky a nespotrebované zásoby.

Doplním ešte, pozastaviť najviac na 3 roky.
bomo
04.09.10,02:11
Tu je vsetko o pozastaveni zivnosti: uspesne-podnikanie.sk/ako-pozastavit-zivnost
striebro1
04.09.10,04:24