brm
24.08.10,10:44
kto mi poradí?
čistím jednu strašne zabordelovanú firmu, kde nemám žiadne doklady ani podklady ani poznámky, skrátka nič od roku 2004 do 2008...teraz čistím fiktívnych ľudí na sociálke a mám len rodné čísla...neviem či sú to slováci, či sú to česi, neviem ako a kde zistiť mená ...ani na registroch zdravotných poisťovní ani v sociálke sa mi to nepodarilo...neviem už kam z konopí, viem len, že tie mená musím čo najskôr vypátrať:confused::mee:
veronikasad
24.08.10,08:53
kto mi poradí?
čistím jednu strašne zabordelovanú firmu, kde nemám žiadne doklady ani podklady ani poznámky, skrátka nič od roku 2004 do 2008...teraz čistím fiktívnych ľudí na sociálke a mám len rodné čísla...neviem či sú to slováci, či sú to česi, neviem ako a kde zistiť mená ...ani na registroch zdravotných poisťovní ani v sociálke sa mi to nepodarilo...neviem už kam z konopí, viem len, že tie mená musím čo najskôr vypátrať:confused::mee:
Požiadaj SP písomne o vystavenie zoznamu poistencov. Z toho zistíš, či sú odhlásení, alebo ešte stále v evidencii SP. Alebo ten zoznam už máš a je bez mien ?
judita1971
24.08.10,09:12
Ja som mala tiež fiktívnych ľudí na Sociálnej poisťovni a tí mi vznikli zlým rodným číslom , mala som rodné číslo ale aj meno a priezvisko osoby, vedela som, že takí u nás nikdy nepracovali. Nahlasovať som ich určite nikdy nenahlasovala. Jeden čas sa však prílohy mesačných výkazov do sociálnej poisťovne skenovali a zrejme to vzniklo zlým oskenovaním. Výkazy som vypisovala ručne do predpísaného tlačiva, mala som napr. že mala byť 5 a počítač ju prečítal ako 6. Inak si to neviem vysvetliť, lebo pri kontrole výkazov som mala rodné číslo správne .
brm
24.08.10,09:43
frk je v tom, že sociálka tvrdí, že to rodné číslo nie je prihlásené...preto ho vedú ako fiktívneho...mzdy a personalistiku za staré roky viedlo a ako sa zdá tak hlavne neviedlo viacero firiem, doklady podklady a celé zložky sa jednoducho vyparili...komplet sa vymenili aj ľudia a vedenie v tej zabordelovanej firme...skrátka nemám ako zistiť kto sa za tými rodnými číslami fiktívnych ľudí skrýva...nemám výkazy, nemám výplatné listiny, nemám nič o čo by som sa mohla zadrapiť...
veronikasad
24.08.10,09:48
Fiktívni ľudia vznikli v SP zle nastaveným SW u dohodárov, kedy došlo k zmene v registrácii (tuším od 1.4.2004?). Mala som ich vo viacerých firmách
Flinstone
24.08.10,10:02
meno, priezvisko, bydlisko podľa rodného čísla je schopná zistiť Evidencia obyvateľov u Polície. Robia to za poplatok v kolkoch... voľakedy to bolo 50 Sk, teraz netuším.