hatala.adam
24.08.10,12:59
Vopred dakujem za odpoved.
Pred rokom som ziskal prispevok na zacatie podnikania z uradu prace a v plane som mal ze peniaze pouzijem aj na zaplatenie odvodov.Momentalneby som sa chcel zamestnat na TPP a živnosťnechať popritom bežať. Ako sa to rieši v takychto pripadoch s odvodmi?
Ospravedlnujem sa vopred ak to tu uz niekto pisal,ale pre kratkost casu nemozem vsetko prehladavat.
Dakujem
Laguna13
24.08.10,11:21
Peniaze boli presne určené na čo sa majú použiť - teda na podnikanie. Odvody sú tu teraz druhoradé. Keď si podnikanie "nechal ležať" nesplnil si podmienky na dotáciu a bude treba nespotrebovanú časť vrátiť. Závisí to od dohody s UPSVaR a od podmienok získania dotácie.
ivka70
24.08.10,11:30
Odvody platis aj zo zivnosti a aj zo zamestnania.
Tym, ze sa zamestnans, ti nezanikne povinnsot platenia odvodov zo zivnosti. Pokial zivnost bude bezat, platis aj odvody.
Samantha
25.08.10,19:15
Peniaze boli presne určené na čo sa majú použiť - teda na podnikanie. Odvody sú tu teraz druhoradé. Keď si podnikanie "nechal ležať" nesplnil si podmienky na dotáciu a bude treba nespotrebovanú časť vrátiť. Závisí to od dohody s UPSVaR a od podmienok získania dotácie.

S týmto veľmi nesúhlasím. V dohode o pridelení príspevku si sa zaviazal udržať živnosť min 2 roky ale zamestnať sa môžeš. Pokiaľ budeš stále podnikať, a budeš dosahovať aspoň ako také pravidelné príjmy, nebudeš musieť vracať dotáciu. a tak ako ďalší poraďák hovorí, odvody musíš platiť aj zo živnosti aj pri TPP. Takže príspevok využiješ na to na čo si sa v dohode zaviazal.
DanielaSL
25.08.10,19:29
Peniaze boli presne určené na čo sa majú použiť - teda na podnikanie. Odvody sú tu teraz druhoradé. Keď si podnikanie "nechal ležať" nesplnil si podmienky na dotáciu a bude treba nespotrebovanú časť vrátiť. Závisí to od dohody s UPSVaR a od podmienok získania dotácie.

Len Ťa opravím...on nechce nechať ležať živnosť...ale bežať....asi by Tvoja odpoveď bola iná..zrejme si si to nevšimla.
derek19
25.08.10,20:49
Ked chceš zmeniť učel, na ktory je príspevok, tak sa to dá, podaním nejakeho navrhu na urade prace, popytaj sa tam, oni by mali vedieť ako treba postupovať, každopadne sa to dá tou zmenou vybaviť...
Laguna13
26.08.10,09:00
Len Ťa opravím...on nechce nechať ležať živnosť...ale bežať....asi by Tvoja odpoveď bola iná..zrejme si si to nevšimla.

Áno, ja som si to takto vysvetlila. Ďakujem za usmernenie.