kepinko
24.08.10,13:43
Neviem ako v krátkosti popísať situáciu. Ja SZČO, známy je tiež SZČO. Asi pred 7 rokmi sme spolu pracovali v jednej agentúre. On na svoje ICO zobral v Orange dva mobilné telefóny s paušálmi. Asi po roku sme sa dostali do situácie že sme to nevládali platiť a telefony deaktivovali. Prislúbil že to uhradí a dá mi vedieť koľko penazí mu mám dať. Nestalo sa, povedal že mám kašlať na to, že on nebude preberať poštu..atd.. zabudlo sa na to.

Medzitým sme spolu minulý rok obchodovali, kde ja som mu platil za určitú prácu. Asi pred 5 mesiacmi som však prestal pracovať pre jednu spoločnosť a jemu som posledný mesiac nevyplatil,lebo ani mna nevyplatili a naozaj som bol bez penazi. Pisal mi maily, ze sa mam pokusit to nejak vymysliet. Dohodli sme sa,že hned ked to bude možné mu to dohradím. Medzitým mu exekučne strhli z účtu peniaze za Orange. Tak mi písal že je to moja vina a obe čísla chce aby som zaplatil ja. Bola rozsiahla mailová komunikácia, kde som sa ohradil, že zaplatím mu jedine peniaze čo som mu nevyplatil posledny mesiac, ale tamto platit nebudem.

Dnes ma oslovil nejaký hochštapler, že dotyčný pán odpredal pohľadávku na celú sumu jemu ako fyzickej osobe a mám tie peniaze vrátiť jemu...

Začal mať blbé reči, že vie že vlastním auto/pritom ho splácam leasingovke/, že mám dobrý príjem /pritom zo živnosti som vykázal minimum/ atd.. Ked som chcel doklad tak mi ukazal vytlačené dva maily, ktoré boli vytrhnuté z kontextu a bavili sme sa v nich len o sume čo som mal dotyčnému uhradiť za posledný mesiac.

Začal sa mi vyhrážať,že mi dá zrušiť živnosť, že môže pohľadávku previesť na "iných chlapcov".. atď. Zjavne videl, že sa nezlaknem neexistujúcich dôkazov o priznaní dlžoby, ani jeho, lebo mi to prišlo smiešne.

To fakt môže niekto na základe jedného papiera odkúpiť dlžobu, aj keď je fyzická osoba? Dokazujem jemu že to nie je môj dlh, alebo pôvodnemu majitelovi pohladavky? Ako sa môžem brániť? Je toto fakt vôbec možné? Dakujem za odpovede..