beata.kass
24.08.10,15:41
Chcela by som kúpiť skúter. Jazdiť na ňom budem hlavne v meste, príležitostne do susedného mesta vzdialeného 25km. Využívať ho budem na prácu, robím v administratíve takže prevážať sa budem s papiermi - tak úložný priestor v sedačke / kufríku je potrebný. Nemám žiadne skúsenosti so značkami.... akú by ste odporučili? Poradite?
Chobot
24.08.10,22:19
Chcela by som kúpiť skúter. Jazdiť na ňom budem hlavne v meste, príležitostne do susedného mesta vzdialeného 25km. Využívať ho budem na prácu, robím v administratíve takže prevážať sa budem s papiermi - tak úložný priestor v sedačke / kufríku je potrebný. Nemám žiadne skúsenosti so značkami.... akú by ste odporučili? Poradite?

U skútra je to skoro jedno, aký si vyberieš. Hlavne, aby sa ti páčil a bol nový. Ak chceš značkový, tak pozeraj Yamaha, Peugeot, Honda, alebo iné "známe" značky, ktoré majú dobrú servisnú sieť na Slovensku.

Fungovať ti bude aj taký z Hypermarketu, ale horšie to bude s náhradnými dielmi, nakoľko tie sa dovážajú z Ázie.

Konkrétny model ti ťažko poradím, nakoľko si nenapísala, akej kategórie máš VP, resp. akú kubatúru chceš a neuviedla si ani cenový limit. Možno ti bude stačiť do 50 ccm, ale ak potrebuješ aj nejaký úložný priestor, tak väčší výber je v kubatúre 125 ccm a vyššie. Napr. taká Honda Silverwing (http://moto.honda.sk/motocykle/scooter/sw-t400/zakladne-informacie.html) je veľmi elegantný skúter s obrovským úložným priestorom.
beata.kass
25.08.10,08:40
VP mám aj na "veľký motocykel" a uvažovala som o kubatúre 125ccm, a samozrejme že veľký úložný priestor ma len poteší.
Ďakujem za odpoveď, takže sa zameriam na značku, ktorej servis v prípade potreby nebude problém navštíviť.
ywette.thony
31.08.10,11:01
Ahoj, aj ja sa chcem pridať do diskusie ohľadom skútra. Mne sa páčia skútre ADAMOTO, na predajni mi tvrdia, že nie je problém so záručným i pozáručným servisom. Mám VP aj na "veľké " motorky, len neviem sa rozhodnúť čo sa týka kubatúry. 50 ccm majú odporúčanú rýchlosť 45km/h a 125 ccm do 90 km/h. Poraďte mi či na jazdu prevažne v meste, kde budem jazdiť krátke vzdialenosti (robím rozvoz drobného tovaru do domácností a firiem), takže budem často parkovať, štartovať a zase parkovať atď. si mám kúpiť 50 či 125 ccm kubatúru. Prípadne by som priala rady aj ohľadom iných značiek / neznačiek, pretože by som nechcela aby suma výrazne prevyšovala 1.000€. Ja som sa tiež zatiaľ obzerala len po takých čo boli pre mňa v priateľnej cene a či sa mi páčili . Inak tomu vôbec nerozumiem. A tiež by som chcela vedieť kedy je najlepšie skútre kupovať a koľko by ma "vyšlo" aj PZP. Ďakujem Ywette
Nandrolon
31.08.10,11:28
ja by som s kľudom išiel do tohto, hlavne čo sa týka ceny je zlomková oproti ostatným a je to kvalitná HONDA.
http://motoride.sk/?ID=3420
beata.kass
31.08.10,11:44
tak aj ja som sa pozrela na stránku Adamoto... nevedela som že majú niečo spoločné s Honda... zaujímavá inormácia...:)
Nandrolon
31.08.10,11:46
pochybujem že adamoto má niečo spoločné s Hondou, zdá sa mi že je to čína/thaiwan ako vyšitá...
Ak je v popise niečo typu "motor v licencii Honda" tak je to odrb na zákazníkov, pretože tie motory sú okopírované staré Hondy /okolo roku 1985/ ale skutočnú Hondu to ani nevidelo...
Chobot
31.08.10,22:31
ja by som s kľudom išiel do tohto, hlavne čo sa týka ceny je zlomková oproti ostatným a je to kvalitná HONDA.
http://motoride.sk/?ID=3420

Toto je pekný kompromis. Rozumná cena a pekná mašina a hlavne - Honda!
beata.kass
09.09.11,15:48
S oneskorením som sa vrátila späť aby som sa poďakovala za vaše rady / názory. Nakoniec som si ešte v marci kúpila Hondu PCX, dnes mám za sebou prvý servis po 1.000 km. S PCX som veľmi spokojná, úplne splnil moje požiadavky -úložný priestor je dostatočne veľký, takže vôbec neuvažujem o dokúpení kufra. So servisom v predajni v Trenčíne som taktiež spokojná. Je blízko, ako sa vraví poruke, personál je tam veľmi ochotný. Škoda len že sa pomaly blíži zima a ja budem musieť svoju Hondičku zazimovať :-). Ešte raz ďakujem za skvelý tip.
Bea