dayrkas
24.08.10,16:29
Ahoj Poradaci

Moze ma osoba zazalovat, ked som jej poslal velmi slusny list, kde som ho upozornil, ze ho zverejnim ako otvoreny list ked nebude reagovat s dorazom na ochranu jeho osobnych udajov. V liste nie su expresivne vyrazy, iba skutocnosti, ktore su podlozene svedectvom a dôkazmi. Dakujem za radu.
Mária27
24.08.10,16:15
Ohováranie nie je len klamstvo, ale aj pravdivé záležitosti, ktoré sú tej osobe nepríjemné.
220870
24.08.10,16:19
Môže vás zažalovať aj keby ste povedali svätú pravdu.Ale nieje isté,či sa to dostane na súd ,či sa tým súd bude zaoberať a či ho vyhrá..Súd väčšinou nepodložené žaloby posiela na obecné úrady atd...
Petra Nová
24.08.10,16:33
Ahoj Poradaci

Moze ma osoba zazalovat, ked som jej poslal velmi slusny list, kde som ho upozornil, že ho zverejnim ako otvoreny list ked nebude reagovat s dorazom na ochranu jeho osobnych udajov. V liste nie su expresivne vyrazy, iba skutocnosti, ktore su podlozene svedectvom a dôkazmi. Dakujem za radu.
Toto zvýraznené už ani šalamúnskejšie nemohlo byť napísané. Vrelo doporučujem zabudnúť na otvorené listy. To, čo môžeš považovať za pravdivé tvrdenie, aj "svedecky podložené" , takým objektívne vôbec nemusí byť. Vyhneš sa možným ďalším problémom. Veci sa spravidla dajú riešiť normálnym postupom . Ešte som sa nestretla s tým, žeby otvorený list niečo konkrétne vyriešil.
pepsikova
24.08.10,16:42
...po podaní trestného oznámenia na osobu sa podstata najprv prešetrí vyšetrovateľom, vyjadria sa obidve strany..ak je oprávnené, pôjde na súd, kde sa prešetruje ďalej a určí sa pravda, prípadne vinník, ak nie, je bezpredmetné a na súd sa nedostane...to určuje ten, kto vyšetruje...
..a naše súdy sa aj tak zaoberajú kopou nezmyselných podaní...
Petra Nová
24.08.10,17:09
Dayrkas, na absolventa právnickej fakulty sa pýtaš na divné veci. Ten otvorený list chceš adresovať tomu advokátovi, čo Ti nevyplatil mzdu?
http://www.porada.sk/t144348-mzda-od-advokata.html
Stanislav 1975
24.08.10,19:32
Otvorený list to je akože taký že mu ho pošleš a nezalepíš? či ako to je...:D:D:D