braxator
24.08.10,21:46
Neviem,ake su zvyky na inych skolach,a preto sa chcem spytat na tomto fore,ci je to normalne alebo sa to vymyka zdravemu rozumu.Ide o to,ze ked chceme ako ucitelia zorganizovat nejaku exkurziu,ktora je v plane PK,je celodenna a zvycajne sa miesto urcenia nachadza v inom meste,tak musime vopred podpisat reverz,ze sa vzdavame nielen diet,ktore nam prinalezia na dany den zo zakona,ale aj financneho ohodnotenia za pracu spojenu s exkurziou(dozor,vybavovanie a organizovanie atd.)Jedine,co nam je ochotne vedenie skoly poskytnut,je nahradne volno,aj to az od 16:00 hod.Takato forma "odmenovania" podla mojho nazoru vedie k uplnej demotivacii a k tomu,ze radsej ziadne exkurzie organizovat nebudeme.
Stanislav 1975
24.08.10,19:48
Neviem,ake su zvyky na inych skolach,a preto sa chcem spytat na tomto fore,ci je to normalne alebo sa to vymyka zdravemu rozumu.Ide o to,ze ked chceme ako ucitelia zorganizovat nejaku exkurziu,ktora je v plane PK,je celodenna a zvycajne sa miesto urcenia nachadza v inom meste,tak musime vopred podpisat reverz,ze sa vzdavame nielen diet,ktore nam prinalezia na dany den zo zakona,ale aj financneho ohodnotenia za pracu spojenu s exkurziou(dozor,vybavovanie a organizovanie atd.)Jedine,co nam je ochotne vedenie skoly poskytnut,je nahradne volno,aj to az od 16:00 hod.Takato forma "odmenovania" podla mojho nazoru vedie k uplnej demotivacii a k tomu,ze radsej ziadne exkurzie organizovat nebudeme.

žasnem...:confused::confused::confused:,to akože zadarmo máte pracovať? A dokonca exkurzie sú dost riziková záležitosť...-určite to nieje normálné...
braxator
24.08.10,20:13
No zadarmo nie,lebo za dany den ide normalne plat,ale ziadna odmena navyse za exkurziu (jej pripravu,zodpovednost,organizaciu celeho dna) sa nepripusta a ani diety.
Stanislav 1975
24.08.10,20:27
No zadarmo nie,lebo za dany den ide normalne plat,ale ziadna odmena navyse za exkurziu (jej pripravu,zodpovednost,organizaciu celeho dna) sa nepripusta a ani diety.

nevadí, malo by za to niečo byť, však je s tým kopu vybavovačiek a riziko( vieme aké su deti na exkurziach divoké)-malo by za to byť niečo navyše...
braxator
24.08.10,20:32
To si myslim aj ja,ale oni sa poistuju prave tym reverzom,ktoreho podpisanim sa vzdavame naroku na diety a odmenu.Preto ma zaujima,ako to funguje na inych skolach,si sa uz niekto stretol s takymito praktikami.
Tezaurus
25.08.10,19:45
dostavame plat a diety, odmeny navyse ani nahradne volno nie
ivka70
26.08.10,05:22
Zamestnanec sa nemoze vzdat naroku na diety tym, ze nieco podpise.
Ma na ne narok zo zakona. Zamestnavatel v tomto pripade obchadza zakonnik prace, lebo na exkurzii vam nezabezpeci stravu, teda musi vam dat diety.
to, ze sa do pracovneho casu pocita standardne 8 hodin ako je pracovny cas, to je pri cestovani na a zo sluz. cesty v sulade so zakonom.