Janka-Sharken
24.08.10,23:31
Nuz poprosim len seriozne rady nie vysmech....

Tak ja krepan som zacal riesit zadanu babu....Nuz ale jej mladenec sa to dozvedel....obaja sa lubime ale on ju nechce pustit....

Slubil mi bitku....nebol by problem keby nechodil na kickbox 10 rokov....a podla nej vie kadeake finticky pouzit v boji....


Kedze je neplnolety(17) ale ja ano (19) ci ho mozem zazalovat za ublizenie na zdravy....videl som uz co dokaze i ked som sa s nim este nestretol v boji....


ano som pokakany
buchač
25.08.10,03:53
Nuz poprosim len seriozne rady nie vysmech....

Tak ja krepan som zacal riesit zadanu babu....Nuz ale jej mladenec sa to dozvedel....obaja sa lubime ale on ju nechce pustit....

Slubil mi bitku....nebol by problem keby nechodil na kickbox 10 rokov....a podla nej vie kadeake finticky pouzit v boji....


Kedze je neplnolety(17) ale ja ano (19) ci ho mozem zazalovat za ublizenie na zdravy....videl som uz co dokaze i ked som sa s nim este nestretol v boji....


ano som pokakany

maloletý - do 14 rokov ...Trestný zákon (300/2005 Z. z.) upravuje v § 22 vek trestnej zodpovednosti páchateľa trestného činu. "Kto v čase spáchania činu nedovŕšil štrnásty rok svojho veku, nie je trestne zodpovedný."

mladistvý - do 18 rokov ...Ďalej v § 94 sa uvádza, kto je mladistvý. Je ním osoba, ktorá v čase spáchania trestného činu dovŕšila štrnásty rok a neprekročila osemnásty rok svojho veku. Práve stanovenie veku má vplyv pri určovaní trestnej sadzby. Kým maloletý páchateľ (do 14 rokov veku) nie je trestne zodpovedný, mladistvému sa trestné sadzby znižujú na polovicu. Avšak horná hranica nesmie prevyšovať sedem rokov a dolná hranica zníženej trestnej sadzby dva roky.

Čiže , eventuálne , po napadnutí a ublížení na zdraví aj hej , môžeš žalovať .

Daj do vyhľadávača a preštuduj si termíny " krajná núdza " a "nutná obrana"...
Janka-Sharken
25.08.10,03:55
dakujem nieco o tych pojmoch som si uz cital

hladal som ze ci mozem ist na neho z nozom....ale to asi nieje primerane i ked mne to tak pripada
buchač
25.08.10,04:07
dakujem nieco o tych pojmoch som si uz cital

hladal som ze ci mozem ist na neho z nozom....ale to asi nieje primerane i ked mne to tak pripada

To teda určite nie je ...:D:D:D

Ako by sa na to potom sudca pozeral , si teda viem živo predstaviť ...

1. NUTNÁ OBRANA
Úprava v slovenskom trestnom zákonníku § 25 z.č. 300/2005:
1/ Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.
2/ Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.
3/ Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.
4/ Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.

Nutnou obranou je človek zbavený trestnosti za predpokladu hroziaceho či trvajúceho útoku.
No úprava danej problematiky a sudcom voľné posúdenie prípadu je to, čo ľudí od konania v nutnej obrane odrádza. Keďže v živote môžu nastať rôzne situácie, nemôže úprava nutnej obrany obsiahnuť všetko. Preto je na sudcovi, aby posúdil jednotlivé okolnosti a objektívne zhodnotil, či sa jednalo o nutnú obranu a či bola alebo nebola primeraná. Práve nedôveryhodnosť v súdnictvo vyvoláva potom polemiky a názory verejnosti, že súd rozhodne v neprospech napadnutého a posúdi nutnú obranu ako trestný čin.
viktorviktor
25.08.10,08:30
Daj sa na šport aj ty, alebo neznesieš pár rán pre takú fajn babu?
Flinstone
25.08.10,09:44
v tychto kontaktných športoch je vybudovaná celkom solídna obrana voči bodným a sečným zbraniam, takže by som sa nedivil, keby si po jeho vytiahnutí skončil s polámanými rukami, nehovoriac o tom, že zrejme by on bol v očiach sudcu ten, ktorý sa bránil.