robert36
25.08.10,06:54
Prajem všetkým pekný deň. Mám 45 rokov, bechterevovu chorobu, poškodenú pečeň od liekov, zápal žíl ľavej nohy, vysoký krvný tlak, takže som bol uznaný za invalidného vo výške 75 %. Mám teda plný invalidný dôchodok no jeho výška, nakoľko som mal slabé výplaty na papieri a mám odpracovaných 26 rokov mi postačuje pokryť inkasné poplatky na byt. Moja manželka pracuje v potravinách a z jej malého platu žijeme obaja. Ja som schopný pracovať, len teraz neviem či je to možné, bojím sa aby mi nezobrali aj to málo čo mi dali. Invalidný som totiž vybavoval 6 mesiacov a stálo ma to stovky lístkov na MHD a nachodených kilometrov.
Chcem Vás poprosiť poraďte mi prosím:
- koľko hodín môžem mesačne odrobiť ?
- akú najvyššiu čiastku môžem zarobiť ?
Ďakujem :)
VERONIKA6
25.08.10,04:57
Prajem všetkým pekný deň. Mám 45 rokov, bechterevovu chorobu, poškodenú pečeň od liekov, zápal žíl ľavej nohy, vysoký krvný tlak, takže som bol uznaný za invalidného vo výške 75 %. Mám teda plný invalidný dôchodok no jeho výška, nakoľko som mal slabé výplaty na papieri a mám odpracovaných 26 rokov mi postačuje pokryť inkasné poplatky na byt. Moja manželka pracuje v potravinách a z jej malého platu žijeme obaja. Ja som schopný pracovať, len teraz neviem či je to možné, bojím sa aby mi nezobrali aj to málo čo mi dali. Invalidný som totiž vybavoval 6 mesiacov a stálo ma to stovky lístkov na MHD a nachodených kilometrov.
Chcem Vás poprosiť poraďte mi prosím:
- koľko hodín môžem mesačne odrobiť ?
- akú najvyššiu čiastku môžem zarobiť ?
Ďakujem :)
Invalidný dôchodca má pracovný pomer a zárobok bez obmedzenia, to znamená, že môže odrobiť plný počet hodín a zarobiť koľko mu dajú. Dnes sa to už nekontroľuje.
ivka70
25.08.10,05:03
Mozes pracovat kolko chces a kolko ti zdravotny stav dovoli, nie je to obmedzene ani casom ani vyskou zarobku.
ewita888
25.08.10,05:26
dokonca, ak budeš zamestnaný, môžeš si žiadať napr. o príspevok na auto, benzín..
brezňanka
25.08.10,05:32
Ale pracovať len v zmysle rozhodnutia posudkovej komisie, ktorá presne vytýči aké práce a v akom prostredí môžeš pracovať. Ja pracujem už piaty rok ako invalidný dôchodca, a pri posudkových komisiách to vplyv nemalo.
robert36
25.08.10,16:12
Ďakujem Vám všetkým , veľmi ste ma potešili.