dkleinova
25.08.10,07:58
Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť od koľkých % treba uvádzať alkohol v tlačive (Oznámení o množstve prijatého a vydaného liehu) pre colný úrad?
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
dkleinova
25.08.10,07:18
Prosím, vie mi niekto poradiť? :(
Mám alkoholy so skutočne rôznym % alkoholu. Niekde som počula, že pivo a víno sa neuvádzajú, ale kde je ta hranica??
Excise Duty
26.08.10,08:29
Prosím, vie mi niekto poradiť? :(
Mám alkoholy so skutočne rôznym % alkoholu. Niekde som počula, že pivo a víno sa neuvádzajú, ale kde je ta hranica??
Neexistuje nijaká percentuálna hranica obsahu alkoholu v objeme alkoholického nápoja z hľadiska oznamovacej povinnosti. Rozhodujúce je jeho zatriedenie podľa kombinovanej nomenklatúry.
Zrejme si nikdy nečítala zákon č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov ale zapamätaj si aspoň jedno, oznamovacia povinnosť sa vzťahuje na tie alkoholické nápoje, ktoré sú označené kontrolnou známkou, pravda ak sú nadobudnuté legálne. Sú to len tovary kódu kombinovanej nomeklatúry 2207 a 2208.
Kvaka
26.08.10,08:57
Prosím, vie mi niekto poradiť? :(
Mám alkoholy so skutočne rôznym % alkoholu. Niekde som počula, že pivo a víno sa neuvádzajú, ale kde je ta hranica??
Ja len doplním predchádzajúci príspevok. Oznamovacia povinnosť k liehu je uzákonená len v zákone č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu. Pivo a víno majú svoje samostatné zákony o spotrebnej dani, ktoré takúto oznamovaciu povinnosť pre pivo a víno neukladajú. Oznamovacia povinnosť podľa zákona o spotrebnej dani z liehu sa teda na pivo a víno nevzťahuje.