Tinaho
25.08.10,08:26
Poraďáci ahojte,

česká firma - platca DPH nám fakturuje distribúciu letákov po Slovensku. Ja si na tieto služby uplatňujem samozdanenie. Len teraz neviem, či som zvolila správny riadok daňového priznania 11 a 12.

A ešte jedna otázka. Fakturujeme dodanie plastových okien s montážou do ČR neplatcovi DPH. Mám v tomto prípade vystaviť FA s DPH, alebo vzniká povinnosť registrácie v ČR?

Ďakujem za rady - nemá veľa skúseností s fakturáciu v rámci EU.
grammatika
25.08.10,08:52
1. ak je miesto dodania služby v tuzemsku podľa § 15odst.1, tak riadky 11 a 12 a riadok 19, ak ste platcami DPH podľa §4.

2. ak dodávate tieto plastové okná s montážou zdaniteľnej osobe, tak by sa mal odberateľ pred prijatím takejto služby prihlásiť podľa § 7a (teda obdobný paragraf majú určite aj češi).
Tinaho
25.08.10,12:20
ďakujem za odpoveď. Pre doplnenie bodu 2, odberateľ je fyzická osoba - občan, ktorý si dal namontovať plastové okná na dom. Ten § 7a asi neplatí v tom to prípade. Vzniká nám v tomto prípade povinnosť registrácie v ČR?
Katarína Cigánová
26.08.10,13:29
ďakujem za odpoveď. Pre doplnenie bodu 2, odberateľ je fyzická osoba - občan, ktorý si dal namontovať plastové okná na dom. Ten § 7a asi neplatí v tom to prípade. Vzniká nám v tomto prípade povinnosť registrácie v ČR?
ano v tomto prípade Vám vzniká povinnost registrácie DPH v ČR , nakolko nemáte na koho preniest daňovú poninnost