holos
25.08.10,09:14
Zdravím. potreboval by som súrne približné info aké sú obraty v obchodných centrách v BA. Sortiment doplnky do bytu. Len orientačne aby sme vedeli urobiť kalkulácie. Ďakujem
profesional
25.08.10,08:20
Tak takto smiesnu resp. neuplnu otazku som uz davno necital. Vies ako mi ta otazka pripada? Ako ked by niekto napisal ze aka je pravdepodobnost otehotnenia. ale nenapisal by nic ani o chlapovi, ani o zene. Napisal by iba to ze o splodenie sa budu pokusat o 13.00 hod. (asi tolko je platna informacia o tom ze predajna ma byt v obchodnom centre).

Takze najprv napis: V ktorom obchodnom centre, aka ma byt rozloha predajne, na akom mieste v predajnom centre ma byt predajna umiestnena, do akej miery je sortiment odlisny od toho co ma konkurencia, ak je priemerna cenova hladina, aky marketing planues robit, ake budu otvaracie hodiny, ake budu poskytovane sluzby zakaznikom, do akej miery sa ma predana zapajat do marketingovych aktivit obchodneho centra a mnoho dalsich informacii.

Typicka slovenska natura. Ludia si myslia ze si prenajmu priestor v nejakom obchodnom centre, ze tam navlacia tovar a ze konecne zbohatnu. A preistotu by chceli este niekoho so sklenenou gulou co im to vopred vsetko potvrdi a aj im povie kolko zarobia.

Si si isty ze chces podnikat v maloobchode ked ani len netusis co vsetko ovplyvnuje maloobchodny obrat?
holos
25.08.10,10:56
Tak takto smiesnu resp. neuplnu otazku som uz davno necital. Vies ako mi ta otazka pripada? Ako ked by niekto napisal ze aka je pravdepodobnost otehotnenia. ale nenapisal by nic ani o chlapovi, ani o zene. Napisal by iba to ze o splodenie sa budu pokusat o 13.00 hod. (asi tolko je platna informacia o tom ze predajna ma byt v obchodnom centre).

Takze najprv napis: V ktorom obchodnom centre, aka ma byt rozloha predajne, na akom mieste v predajnom centre ma byt predajna umiestnena, do akej miery je sortiment odlisny od toho co ma konkurencia, ak je priemerna cenova hladina, aky marketing planues robit, ake budu otvaracie hodiny, ake budu poskytovane sluzby zakaznikom, do akej miery sa ma predana zapajat do marketingovych aktivit obchodneho centra a mnoho dalsich informacii.

Typicka slovenska natura. Ludia si myslia ze si prenajmu priestor v nejakom obchodnom centre, ze tam navlacia tovar a ze konecne zbohatnu. A preistotu by chceli este niekoho so sklenenou gulou co im to vopred vsetko potvrdi a aj im povie kolko zarobia.

Si si isty ze chces podnikat v maloobchode ked ani len netusis co vsetko ovplyvnuje maloobchodny obrat?


Toto je typická odpoveď niektorých na porade. Asi preto som nekonkretizoval ktoré nákupné centrum lebo sme potrebovali nejaký priemer. A sortiment je uvedený v otázke len to si si asi nevšimol. Nepotreboval som od teba aby si mne povedal či tam zarobím alebo nie.
mimotemy
buchač
25.08.10,11:15
Zdravím. potreboval by som súrne približné info aké sú obraty v obchodných centrách v BA. Sortiment doplnky do bytu. Len orientačne aby sme vedeli urobiť kalkulácie. Ďakujem


Toto je typická odpoveď niektorých na porade. Asi preto som nekonkretizoval ktoré nákupné centrum lebo sme potrebovali nejaký priemer. A sortiment je uvedený v otázke len to si si asi nevšimol. Nepotreboval som od teba aby si mne povedal či tam zarobím alebo nie.
mimotemy

Doplním profesionála ...o tej poznámke , na tie typické odpovede .
Tak Ti aj ja dám ...možno bude atypická , lebo som až príliš slušný ...

Jedno nákupné centrum - tržby za celý rok Ti môžem poskytnúť , v pohode , každý deň mám info z prvej ruky...teda mohol by som , ak by som teda chcel ...:rolleyes:

Ale ja nechcem ...respektíve , ak sa zamyslíš , tak si aj sám dáš odpoveď na svoju stupídnu otázku / iný výraz sa proste nehodí !!! /...

Veď zamestnanci veľkých nákupných centier si chodia sami na prieskum trhu ...zdvihni prdel od PC a prejdi sa ...povoz sa ...zarob si na seba , kua ...

Len tak , mimochodom ...obchodné tajomstvo Ti nič nevraví ...

P.S.:
....radšej nič ....;)
zalobaba
25.08.10,11:45
Iba si neviem odpustiť poznámku: či už sa niekomu v nejakom obchodnom centre darí alebo iba prežíva - bol by blázon, keby ti poskytoval či už presné alebo priemerné čísla. Pamätaj si - ak ti v dnešnej dobe niekto takéto čísla poskytne, môžeš mu 100%-ne veriť, že klame.....:D
rickman
25.08.10,11:53
Iba si neviem odpustiť poznámku: či už sa niekomu v nejakom obchodnom centre darí alebo iba prežíva - bol by blázon, keby ti poskytoval či už presné alebo priemerné čísla. Pamätaj si - ak ti v dnešnej dobe niekto takéto čísla poskytne, môžeš mu 100%-ne veriť, že klame.....:D

Myslim si, ze to bude rozdistribuovane. Niektorym sa urcite dari viac nez ocakavali, dalsim podla planu, niektorym menej a inym vobec..
profesional
25.08.10,12:30
Ak sa ti nepaci moja odpoved, skusim este trochu konkretnejsie cisla: 1/3 malych a strednych prevadzkovatelov predajni v obchodnych centrach do 3 rokov krachne.
Preziju obvykle velke nadnarodne retazce ako napr. Marks and Spencer. A to preto lebo vykyv trzieb v nakupnych centrach je tak vysoky, ze niektore mesiace (hlavne predvianocne obdobie) su obraty obrovske, ale su mesiace v roku ktore ak by nevydotovali, nemali by ani na najom, energie a vsetko co suvisi s prevadzkou. Velmi dobrych mesiacov v roku je 2, velmi zlych mesiacov v roku je 3, takych priemernych je 7. Ide skor o hrubu statistiku.

Ale je zvlastne chciet radu od ludi ked napises ze chces predavat doplnky do bytu. Vies, existuju koberceky za 0,66 Eur. Ale existuju aj sedacie supravy za 100.000 Eur. Tak ako ti ma clovek napisat aky je asi tak obrat?

Takze ak chces nejaku konkretnejsiu odpoved tak vypln odpovede:

A. Velkost nakupneho centra
B. Statisticky vykazovana navstevnoct nakupneho centra
C. Vymera predajne
D. Sposob rozmiestnenia tovaru
E. Zakaznicke sluzby a marketing
F. Priemerna cena 1 ks tovaru
G. Kategorizacia tovarov podla ceny
H. Najnizsia cena
I. Najvyssia cena
J. Marzova a zlavova politika
K. Odlistnost sortimentu od konkurencie v odvetvi
L. Otvaracie hodiny
M. Specifikacia tovaru s ohladom na zakaznicke skupiny
N. Schopnost vydotovavat stratove mesiace a rezerva v planovanom cash flow
O. Znamost alebo neznamost znacky

A to som napisal len tie zakladne veci co musis zodpovedat.

Inak ti nie je mozne poradit vobec nijako.

Co tak opytat sa ma aku ma spotrebu auto a ako parameter uviest ze je cervene? Mozno ti "odpoviem".
Flinstone
25.08.10,12:36
a červené auto býva aj rýchle :P