renka104
25.08.10,12:29
Potrebovala by som poradiť ako by mala postupovať moja matka ( babka vnuka) ak ho chce zobrať do pestunskej starostlinosti. Ide o to že jeho matka sa o neho ako o syna vôbec nestara nehovoriac o tom že jej niekoľko dni vôbec neni ani neda o sebe ani vedieť, nestara sa či ma hlapec čo jesť alebo či je o neho postarané.Taketo niečo už urobila zopar krat a asi aj 2x ju hladala policia lebo bola nezvestna. Stretava sa s podivnými ľudmi. Vždy sa po nejakých týždňoch vratila , len teraz si našla partnera so slovami že neskôr si zoberie aj chlapca.Maly je dosť viazaný na babku a velmi by zle znašal ak by bol od nej odputany a od sebtembra je prvákom. Pre doplnenie inf. s otcom chlapca neboli zosobášený chlapec má len meno otca a ten žije v mieste bydliska aj so synom u babky. Bola by som rada keby ste mi poradili , lebo by sme chceli urobiť všetko preto aby chlapca vychovávala jeho babka.Ďakujem všetkym za odpoveď
2009
25.08.10,10:44
Potrebovala by som poradiť ako by mala postupovať moja matka ( babka vnuka) ak ho chce zobrať do pestunskej starostlinosti. Ide o to že jeho matka sa o neho ako o syna vôbec nestara nehovoriac o tom že jej niekoľko dni vôbec neni ani neda o sebe ani vedieť, nestara sa či ma hlapec čo jesť alebo či je o neho postarané.Taketo niečo už urobila zopar krat a asi aj 2x ju hladala policia lebo bola nezvestna. Stretava sa s podivnými ľudmi. Vždy sa po nejakých týždňoch vratila , len teraz si našla partnera so slovami že neskôr si zoberie aj chlapca.Maly je dosť viazaný na babku a velmi by zle znašal ak by bol od nej odputany a od sebtembra je prvákom. Pre doplnenie inf. s otcom chlapca neboli zosobášený chlapec má len meno otca a ten žije v mieste bydliska aj so synom u babky. Bola by som rada keby ste mi poradili , lebo by sme chceli urobiť všetko preto aby chlapca vychovávala jeho babka.Ďakujem všetkym za odpoveď

Počkaj otec žije so synom a matka sa nestará? Prečo to tak komplikovať? Otec je otec... či je /bol/ s matkou dieťaťa zosobášený. Nie je jednoduchšie aby si otec dieťaťa podal na súd o pridelenie syna do vlastnej opatery?
renka104
25.08.10,11:31
otec má zaujem tiež o syna ,len neviem či tam nebude nejaky hačik lebo je živnostník resp. murár a pracu má zväčša sezonnu a pravdu povediat si rad vypije preto by chcela byť radšej opatrovníčka babka.
lienocka001
25.08.10,11:43
Potrebovala by som poradiť ako by mala postupovať moja matka ( babka vnuka) ak ho chce zobrať do pestunskej starostlinosti. Ide o to že jeho matka sa o neho ako o syna vôbec nestara nehovoriac o tom že jej niekoľko dni vôbec neni ani neda o sebe ani vedieť, nestara sa či ma hlapec čo jesť alebo či je o neho postarané.Taketo niečo už urobila zopar krat a asi aj 2x ju hladala policia lebo bola nezvestna. Stretava sa s podivnými ľudmi. Vždy sa po nejakých týždňoch vratila , len teraz si našla partnera so slovami že neskôr si zoberie aj chlapca.Maly je dosť viazaný na babku a velmi by zle znašal ak by bol od nej odputany a od sebtembra je prvákom. Pre doplnenie inf. s otcom chlapca neboli zosobášený chlapec má len meno otca a ten žije v mieste bydliska aj so synom u babky. Bola by som rada keby ste mi poradili , lebo by sme chceli urobiť všetko preto aby chlapca vychovávala jeho babka.Ďakujem všetkym za odpoveď


Babka /pripadne chod s nou/ nech zajde na UPSVaR v mieste bydliska odbor socialno pravnej kurately a nech poziada o NOS co je nahradna osobna starostlivost o dieta ked sa o neho staraju blizky pribuzny. Tam babke vysvetlia co k tomu treba dolozit staci len par hodin skolenia / na rozdiel od pestunstva je to jednoduchsie/ a dolozit par dokumnetov a pomozu spisat navrh na zverenie ktory pojde na schvalenie na sud. to vam presne vysvetlia. Babka moze poziadat aj o predbezne opatrenie , pri NOS bude mat babka a maly narok na davky v tej iste vyske ako pri pestunstve.
vela stastia... nech to mate rychlo vybavene

doplnenie: otec bude pozvany na sud a sud mu vymeria vyzivne ktore musi na syna platit /pokial neplati/ inak sa pre neho v podstate nic nemeni nakolko nie je zakonny zastupca a to je z popisu situacie matka
renka104
25.08.10,12:15
Ďakujem za radu pôjdeme to hned vybavovať dufam ,že to dobre dopadne